bugün

türklerin herzamanki gibi ingilizin amerikanın yahudinin ortadoğudaki pisliğini temizlemek zorunda kaldığını belli eden cümle. türkler de birgün işallah ben lübnana barış gücü göndermeyeceğim israili ve israil gibi insanlık ayıbı ülkeleri haritadan silip doğrudan sonuca ulaşacağım der de ogünleri de görmüş oluruz.

(bkz: çok şey mi istiyorum)
(bkz: çok yalnızım be atam)
aslında genel olarak sınır ötesi bir harekat yapmak gerekirse kuzey ıraktan girip şöyle güzelce ortadoğunun tozu anlınmalıdır gibisinden bir anlam çağırıştıran cümle. başlık.
ABD nin rusya'ya çin'e ve bir çok gelişen asya ülkesine giden petrolü kesmek için ortadoğuda israil ile birlikte kurdukları oyun; ortadoğuda ne kadar karşıklık olursa giden petrolün o kadar az olacağını ve asyada gelişen ülkelerin enerji sıkıntısı çekip gerileyeceğini planlayan bunun içinde türkiyeyide bu plana sokup kan göleti yapmayı planlayan "yahudi çocuklarının" sarf ettiği söz
(bkz: ahmet necdet sezer)
ne için, kim için olduğu belli olmayan, türk askerinin bir kaosun içine sürüklenmeye çalışıldığı durumdur. sayın cumhurbaşkanımız, bu konudaki fikrini çok açık ve net ortaya koymuştur; "başkalarının çıkarlarını korumak için lübnan'a asker gönderilmesine karşıyım" diyerek.

(bkz: bu oyunlara gelme türkiye)
(bkz: herkes kendi pisliğini kendi temizlesin)
hükümet asker göndermek için prensip kararı aldı...
http://www.hurriyet.com.t...9&srid=3041&oid=1
an itibariyle hükümet tarafından alınmış olan karardır.büyük bir yanlışlık içine düşülmüştür.yok yere sehit vermek istemiyoruz.bu duruma karşı olan cumhurbaşkanımızın tutumunu merakla beklemekteyiz.
ikinci dünya savaşı sırasında winston churchill in bu yiğtleri yeniden savaş meydanlarında görmeyi çok dilerim sözüne çok benzer bir söz.inönü gibi bir kurt bu laflara toktu ancak rte den aynı olgunluğu bekleyebilirmiyiz bilinmez!
türk askerinin israile fedai olmasını isteyen kişilerin söyleyeceği bir sözdür.
bizim olmayan bir savaşta şehit bile olamayacak askerler yollayacağız oraya. evlatsız bir ana olur mu? siz evlatlarınıza kıyan kapitalist bir anlayışın kölesiyseniz bu karara destek veriyorsunuzdur dedirten önermedir.

bakanlar kurulu'nun kabul ettiği önermedir.

türkiye şeyhler şıhlar ülkesi olmaktan kurtarılmıştır atatürk döneminde;ancak satılmışlar ülkesi olmaktan ne yazık ki günümüzde atatürk yaşamadığından biz gençler tarafından kurtarılmalıdır.
abdullah gül'ün açıklamasına göre gidecek fakat çatışmaya girmeyeceklerdir bu askerler.. bombaların susmadığı bir ülkeye barış gücü diye gönderilen askerler çatışmaya girmeyecekler. nasıl oluyor bu ?? kimin inanmasını bekledikleri bir yalan? doğuda şehit düşen binlerce askerin kanı hala sıcakken bizim ülkemizde olmayan bir savaşa şehit olmaları için asker göndericez bide. birilerinin değil artık ülke olarak hepimizin dur demesi gerek buna ve benzer bir çok olaya.
hiç suçu olmadığı halde kabağın kimin başına patlayacağını gösteren karar. sahneyi yine şehitler yine şehit anneleri alacak... herzaman ''vatan sağolsun''du, peki bu defa ne?
yıllardır bu vatan senin diyerek gazlanan turk askerine sen karar ver bu vatan kimin dedirten hadise.
sonu hayırlara vesile olsun dedigimiz eylem. lubnan da barıs icin gereklimidir tartısılır ama su da bir gercektir israil köpekleri türk askerine kursun sıkamaz.
(bkz: mehmetçiğin kanını kimse satamaz)
Ortadoğu'daki gelişmelere tepkisz kalamayacak olan Türkiye'nin aldığı doğru ve yerinde bir karardır.
Genelkurmay da zaten bu konuda istekliydi.
insancıl amaçlı olarak daha önce de Afganistan ve Kosova gibi ülkelere asker göndermiştik.Alnımızn akıyla oraları kontrol ettik.Gayet başarılıydık.
Bundan sonra da Başarılı olacağımız ümidiyle.*
tehlikeli ama ülkemiz için elzem bir durum. lübnan'lılar da istiyor, yahudiler de. stratejik önemimizi artırabilir.
şanlı türk askeriyle beraber mutlak suretle bilal erdoğanda gidecektir. lakin erdoğanlar vatanseverliğini bu olayda da gösterir
herkes bilmektedir ki bm barış gücünün görevi barışı korumak değil hizbullahı sılahsızlandırmak olacaktır..yanı amac gucler dengesı degıl bır gucun agır bastırılmasıdır..ve neticede sıcak catısma da kacınılmazdır.. kanım odur kı ahmet necdet sezer haklıdır, turkıyenın orada bır cıkarı yokur..ancak ab veya imf hesabına not dusulebılır..

edit: bmnin gorevi hizbullahı silahsızlandırmak değil barışı korumak olacak şeklinde haberlere inanmadan önce ırakta hala bulunamayan kimyasal silahları hatırlamak gerekir diye düşünüyorum
(bkz: gönderilsin diyenler gitsinlerde görelim)
önce genel duruma bakalım...
önce amerika-iran hırlaştı... sonra olası amerika-iran savaşında amerikaya ayak bağı olacak hizbullahın üstüne israil salındı... israil hizbullah'ı yok etmeyi beceremedi sadece yüzlerce sivili katletti... bu sırada dünya komuoyunda (özelliklede ortadoğuda)nefreti körükledi... hizbullah zayıflamak şöyle dursun sempatizan sayısının yanı sıra pek çok militan kazandı... israil işini(!) hallettikten sonra bm'ye ortalığı toplaması için izin verdi!... (bu aşamaya kadar bm ufak bir kınamaya bile cesaret edemedi!)
hal böyleyken türk ordusunu pazarlamayı şiar edinmiş, geniş vizyonlu(!), bağımsız(!)hükümetimiz "hizbullahla çatışmayacaz" beyanatlarıyla nasıl insani amaçlarla oraya gideceğimizi anlatıyor!... yani hizbullah, israil'in* amacı uğruna ülkesine yerleşen amerika'nın emrindeki bm gücünü çiçeklerle karşılıyacak böylece de türkiye hizbullahla savaşmıyacak!... yada hizbullah bm güçleriyle çatışırsa da türkiye kovalambaç oynayan 5 yaşındaki çocuk gibi "müsade" isteyip bi kenara geçicek çatışmıycak!... bana ikiside pek mantıklı gelmedi...
ama benim salaklığımdan tabi... yoksa koskoca rte hükümeti koskoca türkiyeyi yine(!) aptal yerine falan koymuyor!...
türkiye basiretsiz politikalarla 85 sene sonra bağımsızlığını söke söke alan, sadece kendi bağımsızlığını almakla kalmamış, komşularına da o durumda bile emperyalist saldırılarda yardım elini uzatan ülke konumundan, sadece asker satan bi ülke konumuna düştü... batıdaki genel kanaat artık bu yönde...bu karar hükümet için ortadoğuda bizi hala kuvvetli bağımsız bir ülke zannedenlerin gözünden de düşürmek için büyük bir fırsat... hadi tayyip göreyim seni!...
recep amcanın dediğine göre milletimiz için en hayırlısı buymuş.
şiir yazdım bu konu hakkında:

recep recep sen misin?
sen ne tatlı şeysin
mehmetcik seni ister
sen ne tatlı şeysin.
bugunku hukumetın dıs polıtıkası ıle adnan menderes ın dıs polıtıkası arasında benzerlıkler goruyorum.(dunya uzerınde soz sahıbı olabilme istegi-cabaları).umarım aynı sekılde sonuclanmaz.
elimizde baya buyuk sayılabilecek bir ordu var,bunu kullanabiliriz.
bu tip gorevlerde basarılı ve deneyımlı komutanlarımız var bundan yararlanabiliriz.
zaten gerilla savası manyagı olmusuz biliyoruz adamların ne oldugunu.

tabi hem ısraıl den hemde hızbullahtan roket yersek bende yutarım bu entry yi ama gidilmesi gerektıgıne inanıyorum.
cengiz çandar'a göre lübnana asker göndermemek süper ligde yer almamakmış *
hepimizin bildiği gibi bm denilen gubidik kurum abd'nin dolayısıyla da istrail'in güdümünde. alınan kararlar da haliyle israil'in istediği yönde. israil denilen gayritabii ülke hizbulah denilen sivil savunma(!) örgütü karşısında büyük bir hezimete uğrayınca çareyi bm'de buldu, "ben silahsızlandıramadım bari bm silahsızlandırsın" dedi. dedi ve ateşkesi ilan etti, "bölgeye bm gelene kadar ben buradan çıkmam, onlar gelince kontrolü alsınlar" dedi. ortadoğuda yaşanan budur.

peki türkiye bunun farkında mı? elbette farkında, ben bile farkında olduğuma göre.. neyse, türkiye başından beri "her iki tarafla da çatışmaya girmeme garantisi" istiyor, bunu da "barışı sağlayan" değil "barışı koruyan" şeklinde tanımlanmış bir bm görevini kabul edeceğini ifade ederek yapıyor.

sonuç olarak, hizbullah'ı silahsızlandırmak bm'nin görevi olmadığı sürece oraya türk askerinin gitmesinin hem türkiye hem de bölge açısından büyük faydaları olacağı kanaatindeyim. ki şu anda hizbullah'ı silahsızlandırmak bm'nin görevi değil!

piyon değil aktör olmak için "barışı koruma" amaçlı orada bulunmamız gerektiği kanaatindeyim. "barışı sağlamak" için gitmek de piyon olmaktır zaten...
güncel Önemli Başlıklar