bugün

Komple yakarak.
gelmiş geçmiş tüm yönetimlerinin torpilciliği gelenek haline getirmiş olduğu bir ülkenin düzelmesi çok zordur.Kimse kusura bakmasın ben ortadan konuşurum.
eğitimi, demokrasiyi, özgürlüğü, eşitliği, adeleti önemseyen bir yönetimle. ama öncelikle bunu isteyen, siyasilerin kendileri için varolduğunu bilen, karşı çıkabilen, talep eden bireylerden oluşan bir halk lazım. cahil üreten bu sistemle çok zor.
Sevişerek düzelir. Hep sevişmediğimiz için oluyor bu kadar şiddet ve Celal.

Not: sevişmek isteyen kızlar eqlesin ❤

Beybi!
açık konuşursak bence siksen düzelmez.
yeni nesli hamurla değil proteinle büyüteceksin. et balık süt yumurta ile besliyecen.

hamur beyinli bir nesilden bir bok olmuyor. et ithalatını serbest bırakıcan.

etin kilosu 15-20 liraya düşerse bir sonraki nesil memleketi kurtarır.

izlandadan 3 yiyen nesilden bir halt olmaz.
iç savaş. Rusyada nasıl kızıllar ve beyazlar savaştıysa. Burada da böyle olmalı. Kazanan kendi istediği gibi yaşasın.
ütüylen düzleştiriciylen.
Düzelmez.

Bakın ben memleketin en eski ve kaliteli Üniversitesi itü'ye gidiyorum.

Öğrenci kalitesi(genel kültür ve entelektüelite anlamında) yerlerde.

Bizim ülke Düzelmez arkadaşlar.
bunlar azalınca..

görsel
Herkes adam olduğunda.
düzelmez. daha düzgün bir ülkeye gidecek fırsatları oluşturmak gerek.
Bu konu açılınca Çok ilginç kafalara rastlarsınız. Hitler döneminde bile çikolata fabrikası açan Almanya ile kıyaslarlar onlar yaptı bakın biz niye yapmayalım derler, abd'nin şişirdiği güney koreyi örnek gösterirler, en enteresanı da yeni atatürkün çıkmasını bekleyenlerdir. Kusura bakmayın ama şu türkiyeyi artık atatürk gelse bile kurtaramaz çünkü elde avuçta ne varsa gitti. ne bir yeraltı kaynağımız var ne bir insan kalitemiz var ne de üretim ortamını yaratacak psikolojimiz var..
Üretim üretim tüketim..

2 üretim 1 tüketim olacak..

Hep üretim de olmaz..

2 tüketim 1 üretim de olmaz..
akşam haberlerde dayak haberi olmadığında.
türkiyenin yönetimi türklere bırakıldığı zaman. lazı kürdü gürcüsü yaramıyor.
eğitim seviyesi yükselmek - üretim- dogru pazarlama stratejileri - tarihini bilmek

herkes sadece kendini düzeltse zaten ülke düzelir ama biz mükemmel varlıklar olduğumuz için milleti eleştirmekten kendimizi görmüyoruz.
Bu halk gidip başka halk gelmediği sürece düzelmez.
dinciler olduğu sürece çok zor

zira anladıkları ;

yolsuzluk

vurgun

rüşvet

maadur olmak.
Hepimiz çok komiğiz. Kendimize hem ağlıyor hem gülüyorum. Ağlamaklı gülmece ise içime huzur vermiyor.
Arkadaşlarım ülkemizde hiç mi güzel şeyler olmuyor?
Ölümler, yolsuzluklar kadar güzel günler de görmedik mi?
Neden mütemadiyen karamsar taraftan bakmak zorundayız?
En büyük problemimiz neymiş, cahillikmiş. E efenim sorarım kendimize pekala, biz yüzde kaç cahiliz? insanlığın değişimini istemek kendi değişimimizden başlamaz mı?
Din, inanç; bezirganlarından kurtularak Paralel evrene geçtiğinde.
Tüm dağları düz yapar ve üzerinden paralı otoban yapıp, akaryakıta zam yaparak baya bir düz olabilir, inanın.
Ali babacan ve arkadaşları iktidara geldiğinde inşallah.
Düzelme evresini çoktan geçtik sanki.. Sonumuz ne olacak onu sormak lazım.
Temelden çocuklarımızı doğru yetistirerek. Ama dogru ne? Kime doğru? O kadar çok fraksiyon ve bölünmüşlük var ki. Herkesin doğrusu farklı. Pek çoğu birbirine zıt.
Önce milli bir bilinç oluşturup onun üzerine inşaa edilmeli diyecegim ama... neyse.