bugün

tüik verisidir kesin.
bunu sanayici ve esnafa sorsana delikanlı.
Azdan az çoktan çok gider hesabı.
Büyüyen bir şey olduğu kesin bize doğru.

Edit: zrall bunu açık eksiledi. Sanırım en çok ona büyümüş.
Kaynak fahrettin.
Şu ayni metni okutan.

Buna kargalar bile güler.
Hayatında birseyleri iyileşen var mi sorarım.
Sondan galiba.
Yüzdesel artışlar ile göz boyamak güzel ama şu anda gsyh imf ve dünya bankası raporlarına göre ilk 15te bile değiliz. Dolayısıyla zannettiğiniz gibi bir artış olayı yok.

Bu veri sadece ekonomik büyüme raporunun bu sene içindeki yüzdesi. Umarım anlıyorsunuzdur.

Edit: rahatsız olan arkadaşlar var sanırım ama gerçekleri yüzünüze çarpmaya utanmayın, karakterinize sahip çıkın nacizane.
Bu sonucu alice harikalar diyarında çıkarmışlar galiba.. Kesin ikinciyizdir.. Hem aya çıkacağız, bor da çıkaracağız.. Ben buna daha fazla inanmak için a haber izleyeyim en iyisi.. Gerçi o kanalı açar açmaz kendimi gülmekten alamıyorum..

2023, bekle bizi.. Türkiye şahlanacak evelallah.. Dış güçler yok olacak.. Türkiye dünyaya hükmedecek.. Altın çağımız yaklaşıyor.. Biraz akabeli taklidi yapayım dedim de..
Referans 0 a degil 180 gore alınmıştır.
5 müteahhit için dogru olan söylemdir.
ben şahsen ikna oldum.
tertemiz beyin ölümü.
Milli gelir ise 2007'ye gerilemişiz.
inadına hem de.
Adamların gözü dönmüş, bu ülkede olumlu bir şey olabileceğini kabul etmiyorlar. Tamam en kötü biziz, şimdi siktirin gidin.
gelişmiş ülkeler sanayisi ve ekonomisi düzene oturmuş üretim ve tüketimi neredeyse dengelenmiş vatandaşlarının büyük çoğunun iş sahibi olduğu refah düzeyi yüksek ülkelerdir. Bu nedenle bu ülkelerde çok büyük bir olay gerçekleşmediği sürece ekonomilerinde ciddi derecede bir büyüme ve küçülme durumu gerçekleşmez.

Gelelim Türkiye'ye ülkedeki istatistik kurumunun bile verilerinin güvenilirliği çok düşük seviyelerde iken özellikle pandemi koşullarında Türkiye'nin büyüme oranlarına göre dünyada 2. olması olağan dışı bir hadisedir. Şahsi görüşüme göre yatarak faiz kazanan kesim paraları cukkalayıp büyüme oranlarına yukarı yönde etkide bulunmuştur. Ancak bana göre esnaf ve diğer işçi kesimin ise halinin içler acısı olduğunu görmemek için körden daha fazlası olmak gerekir.
Böyle bir şey yok. Böyle boş şeylerle uğraşmayın.
baştan mı sondan mı o meçhul.
o yüzden mi iban veriyordunuz?
Buna inanan adamın market fişinden, pazar arabasından, ne bileyim elektrik faturasindan haberi yoktur.
Para boktur, Evinde uşağı vardır, her şeyi o hallediyordur.

Yokluktan, Kredi kartı borçlanmasında rekor kırdık ama o doğru.

görsel
Büyümenin ne olduğunu hakkında gram fikri olmayan bir cahilin sıçtığı algı.
iyi rüyalar.

görsel
Bazı aktroller, yine a haberi fazla kaçırıp sözlüğe damlamış.. 3 saatte dolar %15 artmış, Türk lirası dünyanın en değersiz para birimlerinden biri şu an. Bazı dandik ülkelerin paraları bile seninkinden değerli.. Aloo?? Uyan bu rüyadan..

Rüyalarda yaşayan, gazla şişinen, hayalperest insanlardan hep nefret etmişimdir.. Kendilerine de bir faydaları olmaz, etrafındakilere de.. Hatta hep zararlıdırlar.. Akçomarlar bunun en büyük örneği..
görsel

Emin misiniz ?! Dediğim beyandır.

Yazık.
Borçla krediyle büyümeyi el alemin devleti söylemeye utanır, bizimkiler bilbordlara bastırıyor ahahaa. Karşısındaki salak olunca basanlar da haklı tabi.. Hayırlı basışlar.
güncel Önemli Başlıklar