bugün

türkiye'nin ortadoğu ülkelerinden bir farkı olmadığını gösterir.

hiç hiç kerem görsev falan saymayın bana. yemezler. oryantalist demiyorum.

adam gibi jazz söyleyen yapan bir kişi, bir insan evladı bile yok. 79 milyon lan bu ülke. kürdüyle, lazıyla, çerkesiyle... bu kadar yeteneksiz nasıl dolmuş merak ediyorum.

bu ülke ''caz yapma'' diye bir deyim var lan.

sanat lan bu dingiller.

ben sana yemek yeme, su içme, yürüme, oturma diyor muyum ? sen bana caz yapma diyorsun nobran denyo.
ülkede eksik olan şeylerin sayısı o kadar çokki 79 milyona oranlasak haksız çıkarsın.
Nil karaibrahimgil'in vahdettin beni mahvettin eserini dinleyiniz caz için güzel bir örnek.
chicago şehri türkiye'de olmadığı için doğru önermedir.
Avrupadan da arabesk yada turk sanat müziği çıkmıyor örneğin.

Anladın?
Beni en çok üzen durumlardandır. Blues müzik yapılsa gençlerden yola çıkarak ülkenin kafa yapısı büyük ölçüde değişme olanağına sahiptir.
ya bir kere sanatın ülkesi, cografyası olmaz! insanlar gelenek ve göreneklerine göre bazı sanat eserlerine ve çeşitli sanatlara sahip çıkarlar ki bu kültürdür ve kulture sahip çıkmaktır-ki biz bunu yapamıyoruz. ancak o gavur sanatı yahut bunlar hep amerikan oyunları gibi laflarla geçinip giderek ülke yürümez. toplumca, sanata at gözlüğü ile değil de kendi gözlerimizle bakmamız lazım!
Bir sorunsal ama kimsenin bir şey dediği yok.
doğru bir tespit.
ağzını yaya yaya şarkı söylemekle, sokak sanatçısından bile kötü saksafon ya da trombon çalmakla jaz sanatçısı olunmuyor.
türkiye'den çıkmadı ama türk olduğu için yıldız ibrahimova'yı sayabiliriz bir tek. o kadar.
Adam gibi caz müzik dinlemeyenlerin bilmediği bir çok sanatçı var.
E ne olmuş amerikalilarda da türkücü çıkmıyor..