bugün

çok düşüktür, düşman başına.
Türkiye nin sınav puanına göre en iyilerini alıp değersizleştiren düzenin sonucudur.
Hasta başına muayene düresi 3 dakika bile değilken, suçu doktor veya sağlık personellerinde aramak biraz yanlış bana kalır ise.

Sağlık Bakanlığı ne yapıyor? Neden acilde 4 saat sıra bekliyor hastalar? Neden derdini bile anlatamadan teşhis koyup ilaç yazıyor robot gibi bu doktorlar? Ben bunların asıl suçlusunun sağlık personelinin değil de başımızdaki insanların hata/ihmalkarlığı olduğunu düşünüyorum.

Sağlık personelinin eğitiminden tutun, alanda çalışmasına kadar her şeyde büyük eksiklikler ve hatalar var. Ve bu yüzden ölen insanlar var. Biz hala akıllanmıyoruz. Herkes aldığı paranın, ünvanın kremasını yemekle meşgul.
Olan yine biz halka oluyor.
Boş yorumlar yapmışsınız. Türkiyedeki doktorlar imkansızlıktan imkan yaratan zeki doktorlar. Emin olun böyle. Avrupadakileri de gördük eğitim durumuyla. Emin olun bizim doktorlarımızdaki kafanın yarısı onlarda yok.
Avrupa özellikle almanyayı katlar çarpar siker atar.

Ciddiyim.
çok kaliteli olanları vardır. kendilerini düzene kaptırıp para peşinde koşanları da.. kaliteli olanlar çoğunluktadır ama...
ortalama bakımından evet iyi, ancak uluslararası çapta öne çıkan doktorlar pek de yüksek rakamlarda değiller efenim.

arkasindankonusulanadam
hasta kalitesiyle paralellik gösterir.
Doktor iyidir kötüdür; yeteneklidir ve beceriksizdir filan kabul ediyorum olabilir ama iğneyi onlara batıracaksak çuvaldızı sistemsizliğe batıralım. Bu doktorların kalitesizliği değil sistemin kalitesizliği, hastane yetersizliği, bilinçsiz hastalar, çok pahalı olan özel hastaneler, sgknın yediği haltlar vs vs. Bizdeki yöneticiler bir şey tutmayınca hooop tamamen kaldırıp hooop başka bir şeyi tepeden indirmekten anladıkları için doğru düzgün sistematik bir ilerleme olmuyor, olmayıncada buradaki gerilim salına salına personellere, oradan doktorlara oradan hastaya teşrif ediyor. Geçen hafta 3-4 hastaneye gite durumunda kaldım, o kadar doluki her yer, genelev bildiğin yol geçen hanı olmuş, sıramatik çalışmıyor bozulmuş insanlar orada sekreterden sıra alıyor ama yani hay ak o nasıl bir hal, içerden doktor çıkıyor şuna bir bakar mısın diyor, başka hasta ne yapacağını bilmiyor sorular soruyor bir başkası başka bir şey istiyor, orada iki kişi dünyanın ceremesini çekiyor, sonra hasta atarlanınca bunlarda atarlanıyor vs. yazık amına koyim. bize de yazık onlara da, hasta beklemiyor sırasını dalıyor içeri, doktor hastası var bu geliyor sorular soruyor rahatsız ediyor. Doktorlar dünya kadar hasta ile ilgilenmek zorunda bırakılıyorlar bu da bir yerden sonra bıkkınlık getiriyor ne yapsınlar delirmediklerine şükür edelim bence. Zamanında bana da yanlış/eksik tehşis yapıldığı için sonra çok çekmiştim baya pahalıya patladı bana, o yüzden artık biraz bile şüphem varsa başka bir doktora tekrar görünüyorum. mümkünse doktoru internetten araştırın ve mümkünse en kalabalık hastaneyi seçin. Tabi ki bizi bu duruma sokmakta emeği geçen herkesin amk.
güncel Önemli Başlıklar