bugün

1.92boyum ile bu gruba dahil insanlardan biri olarak muzdarip olduğumu belirtmek istiyorum. neden mi? çünkü genelde azınlık olarak algılanıyoruz nasıl mı?

mesela uzun olmanın getirdiği olaylardan biride ayak numaranın biraz büyük olmasıdır misal olarak bendeniz 46-47 giyiyorum ve yeni nesille birlikte pek çok insan. ama hiç bir ayakkabı firmamız yada yabancı markaların türkiye distirübütörleri bunu hala göremiyor. yeni nesil eskisi gibi tıfıl minyon tipli maksimum 42 numara giyen insanlar değil yeni yetişen gençlik yani bizler genelde 1.80 üstü ve koca ayaklı insanlarız.bu yüzden tommy diesel converse gibi markaların en büyük ayakkabı numarasının 45 lacoste kowalski gibilerinde en fazla 46tı olması ve bu büyük numaralı ayakkabıların en fazla o dükkana 2 tane gelmesi normal karşılanabilecek bir şey değil.

mesela belediye otobüslerindeki koltuk aralarının darlığı.. sığmıyoruz kardeşim ve bu yüzden otobüslerde yer olsa da ayakta gitmek zorunda kalıyoruz yahut yatak boyları genelde 190x90 oluyor ve ayak bölgemiz dışarda kalıyor ama yeni nesili sanırım biraz görüp son yıllarda 200x100 yatak üretilmeye başlandı... ve buna benzer pek çok şey

sonuç olarak türkiye standartlarına göre uzun olmak güzel ve hoş olduğu kadar bazen de can sıkıcı olabiliyor..
ortalamadan kısa olmaktan daha az sorun yaratan durumdur.
ayrıca askerden yeni gelen abimden duyduğuma göre ; kisa dönem askerlik yapan erkekler icin askerde manga komutani olma mecburiyeti demekmiş..
kendisinden en az 20 cm kısa bir kız kitlesiyle kar$ılaşmaktır.
izdirap gibi gelir. aslinda uzun degillerdir, normallerdir. kisa olan kisilerin gözünde uzun görünürler. izdirap verir. toplumun icinde kabak cicegi gibi belli olur.

örn.:
soru soran ögretmenin sürekli sizi cagirmasina sebep olur. "evladim! sen uzun boylu olan! evet sen!"
(bkz: ayrıcalık)
okullarda davulcu olurlar...
anneannemin bana "develerin ablası" demesiyle travmaya uğramış ergenlik dönemimi hatırlatan durumumdur.
örümcek kafalı spor adamları yüzünden zor olan durumdur. adriano misali takır takır adam geçip şutunuzla direkleri yıksanız defansta oynamaya mahkumsunuzdur. basketbol takımına girseniz magic johnson gibi istediğiniz yere pas atıp topla mucizeler yaratsanız pivot oynamaya mahkumsunuzdur. durumunu değiştiremeyip körelip giden bir sürü adam bilen biri olarak söylüyorum ki yüzmeyi tercih edin. hele ki elleriniz, ayaklarınız palet gibiyse karın ve bacaklara çalışın ve havuzda uzun olmanın tadını çıkarın.
boya uygun kız bulamamaktır, yurtdışına çıkmayı öneririm.
hayatın zorlukları yetmezmiş gibi bir de bunun zorluklarına katlanmak demektir.
türkiye'de uzun kız olmak'tan daha zor bir durum değildir.
- boyunuza göre erkek yoktur fazla, olanlar da 1.50'lik g.tü yere yakın kızlarla çıkarlar. süper yakışıklı, taşşş gibi erkekler sizden kısadır.
- sizi gören her spor antrenörü "gel seni bizim takıma yazdıralım" der. ulan her uzun boylu sporda başarılı olacak diye bir şey var sanki!
- ortalaması 1.50 olan türk kadınına uygun üretim yapan firmalar yüzünden doğru düzgün giysi bulamazsınız.
- şehirler arası otobüs yolculukları işkencedir. öndeki dallama koltuğu sonuna kadar yatırmazsa şanslı gününüzdesiniz demektir.
- konserlerde, sinemada fln önde durmaya çekinirsiniz.
vs. vs.
ama yurtdışında* insanların boy ortalaması ennn az bir 20 cm daha fazla olduğu için, böyle şeylerle orada karşılaşılmaz pek.
"sulak yerde mi yetiştin lan ehühü" gibi gerzekçe esprilere maruz kalacak olan madurdur.
Sırık olmaktır.