bugün

Şüphesiz ki aniden doğan bir güneş gibi yüze çarpan gerçek.
evet arkadaşlar.
demokratik sol'u denedik, olmadı.
ortanın sağını denedik, olmadı,
anapla liberalizmi denedik, olmadı.
milliyetçi mhp bir aralar koalisyondaydı, olmadı.
radikal islamcı msp de iki kez koalisyon ortağıydı, olmadı.
siyasal islamı da denedik o da olmadı.
şimdi sırada sosyalizm var. bir süre de bunu deneyelim. daha sonra yeni bir ideoloji buluruz.
lan niye bizim ülkemizde hiçbiri tutmuyor bunların. büyü var büyü.
ilk kıvılcımı yakıyorum.
görsel
Bence hepsi birer birer eksik yanları olan ideolojiler çünkü dünya ve insanlar gelişiyor her geçen gün binlerce yıllık inançlar bile kısıtlı ve sorgulanabilir hale geliyor kaldı ki tek tek bir anlam ifade edebilsinler.
Bizim millet çekiç orakla sadece tarlaya gider ot biçer örste Demir döver.

2200 yıllık devlet geleneği olan bir milletin demokrasi denemesi sadece 100 yıllık bir döneme tekabül eder onda da sonuç ortada.

Sosyalizmi bizim millete anlatamazsın.
uyan da kavağa çık.

türkiye adı konmamış sosyalizmi 20 senedir deneyimliyor ya ?
Ben uzun bir süredir hümanizmi deniyorum. Tek başına olmuyor ama herkes denese olur gibi sanki.
Bazı sorunlar "teorik" değil "orijinal" çözümler ister. Belki de teorik çözümler yerine özgün çözümü getirecek bir lider veya hareket yok. Olsa bile engelleniyor. O engel aşılana kadar bir şey değişmeyecek.
toplumun yarısından fazlasının zır cahil olduğu bir ülkeye sosyalizm getirilemez. getirilmeye çalışılırsa halk tarafından aşırı tepki ile karşılanır. ya vaz geçilip iyice kepaze olunur yada evrilip komünizme dönüşür.
ben şu anda evde minimal butik bi sosyalizmi deniyorum. mesela kedim cav bella dinliyor. aktaracagim gelismeleri.
Sosyalizm eşit değildir komünizm. Hele bu konuda bir anlasalim, sonra emeğin değerini konuşalım.