bugün

Türkan Saylan hanımefendi yaşasaydı koronoya çare bulurdu. Aynı cüzzama bulmaya çalıştığı gibi.
Kesinlikle buna inanıyorum, Türkan Saylan hanımefendi yaşasaydı koronoya çare bulurdu.
Tek ve tek başına Türkan!
Kitabını da aldım bugün.
Hay sizin "ikna" odanıza yaf.
ikna odasiyla turkan hanimin ne alakasi var?
Bulsaydı onun hakkında kötü konuşan orospu evlatlarının bile faydalanmasını isterdi.
Türkan hoca efsanesi.
En azından elini taşın altına koyardı hanim, simdikiler gibi kös kös oturmazdı evet.
Boneye "türban" diyen zatlar da vardır yazık.
En azından çabalarıyla vaka sayısını az sayıda tutardı.
Türkan saylan cilt hastalıkları profesörü yani dermatologtur, mikrobiyolog değil.
keşke sadece yaşasaydı da hiçbir şey yapmasaydı türkan hocam.
Mesele bulacak olup olmaması değil, mesele kansere bile çare bulsa sayın ahalimize yaranamayacak olması.

Ahalinin mühim bir kısmı hala şeyhlere, türlü yobazlara itibar ediyor. Bunlar bir cüzzamlı görse taş yemiş it gibi viyaklaya viyaklaya kaçar. Türkan saylan zengin bir ailenin çocuğu olarak doğdu, ailesinin itirazına rağmen doktor oldu, memleketten cüzzamı sildi ama sümüklü fetö kadar itibar görmedi sayın ahalimizden.

Şimdi bir taraftan sabahtan akşama kadar okuyup üflüyorlar, diğer taraftan elin gavuru bir çare bulur mu onu bekliyorlar...
Milletcek abartmayi pek seviyoruz. Yahu kadın zamanında uzmanlık alanında güzel çalışmalar yapmış tamam eyvallah da bı kere alanı deri ve zührevi hastalıklar. Korona dediğiniz olay bambaşka. Hem şuan hayatta olsa 85 yaşında olacaktı ki hasta biriydi. Yaşasa dahi hayatını zor idame ettiriyor olurdu. Şimdi kalkmış yok yaşasa şunu yapar bunu yapar diyorsunuz. Akla uygun olmayan şeylere tahammül edemiyorum. Ülkede nice parlak insanlar var. Bırakınız yapsınlar bırakınız geçsinler yahu.

Tanım: olmayacak aeylere amin demek.
Ben kokoreçe çare bulurdu diye okudum.
Bence çare kemal alemdaroğlu. Virüsün amk diye düşünüyorum
Kimisinin dediği gibi virüsler uzmanlık alanı değildi ve yaşı da ilerlemişti.

iyi de mesele o değil. Dün Türkan saylan'dı, cüzzamı bitirdi, bekleniyor ki bugün başka biri çıksın, koronayı bitirsin.

Umarım olur. Olur da insan yetiştirmenin çok zor, harcamanın çok kolay olduğu bu ülkede nasıl olur, olsa da kime yaranır bilemem.

Bu ülkede kıymet görmek isteyen din ticareti işine girecek. Başka yol yok...
Şu dünyada insanlık namına hiçbir iş yapmadan ölenlere lanet ediyorum
insan başıboş yaratılmadı.insanların bırakacağı en değerli ve en güzel eser, hayırlı bir evlat bırakıp gitmektir.Ot gibi yaşayıp ot gibi gidenlere ben pek üzülmem