bugün

geçmişini unutan ve geleceğe ümitle bakamayan kaypak bir nesildir. hayat damarlarından biri kopmuştur. ne acıdır ki farkında değildir.
henüz rakıyla ve rakı muhabbetiyle tanışmamıştır. yavaş yavaş, kadeh kadeh düzelir.
adı üzerinde genç nesildir. türk sanat müziği yaşanmışlıklarla, anılarla sevilir. olgunlukluğun getirdiği bir ekstra gibidir bir nevi.

aşkını sevgiliye anlatamama durumuna düşmemiş bir kişi nasıl sevsin mihrabım diyerek'i?
(bkz: evet ben o nesilim)
her türün içinde güzel müzikler olabileceğinden haberi olmayan nesildir ve türk sanat müziğiyle arabesk-fantezi müziğini karıştıran nesildir. fakat

(bkz: beş parmağın beşide bir değil)
(bkz: kahverengi gözlerin)
(bkz: türk sanat müziği değil klasik türk müziği)
kaka çocuklardır. bu arada ezkaza buraya 6. nesille ilgili bkz veren öldü artık tamam.
en büyük sebebi hiç kuşkusuz ki bülent ersoy beyefendidir.*

edit: ha unutmadan trt 4 deki menapoz teyzeleri de unutmamak gerek.
zeki müren'i espri malzemesi yapan nesildir.
(bkz: her beğendiğine tapılmasını isteyen egoist nesil)
(bkz: altıncı nesil)*
sanat müziği sevmeyen ve saygı duymayan nesildir. yoz olmayanlar üstüne alınmasın ama çoğu genç, sanat müziğini küçük görmekte. halbuki; bugünün şarkılarını müziklerinden çıkarır o parçalar. sözlerini saymıyorum bile.
biraz zamana ihtiyacı olan nesildir.
sanat müziği neden bir dayatmadır sorusu. sanat müziği dinleyen daha mı bağlıdır kültürüne sorusu.
müziğin belli bazı kalıplar üzerinde sürekli kendini tekrar etmemesi gerektiğini savunan kişilerdir. türk sanat müziği dediğin 25-30 tane makam ve bu melodiler üzerinde yazılmış farklı şarkı sözlerinden ibaret bir müziktir demek değil midir zaten? hicaz makamı, kürdi makamı... sayın bakalım kaç tane çıkacak. yaratıcılığın bittiği noktadır. zırtopoz metal müzik yapanların eski şarkıları coverlayıp coverlayıp piyasaya sürmelerinden de bi farkı yoktur. sanat bu değildir abicim ya. muazzez abacının ya da sibel can'ın ya da o tarz sanatçıların insanlar meyhanede dinlesin diye yaptıkları şarkıları dinlemek zorunda değiliz ki. ayrıca kavram da yanlış. sanat müziği diye bi kavram mı olur? müzik zaten sanat değil midir? fransız sanat müziği ya da alman sanat müziği diye bişey duydunuz mu hiç? olsa olsa halk müzikleri olur her milletin. türk sanat müziği adıyla yapılan müzik olsa olsa türk salon müziği olabilir. bu müziği sevmeyen insan evladına da yoz falan denmez. bu müziği sevmiyor denebilir en fazla. başında türk var diye, rakıyla iyi gidiyor diye bu müziği seven ve bu müziği sevmeyi insanlara dayatan toğlum yozdur. nokta.
aşk acısı çektikten sonra burun kıvırmayacak olan nesildir. hele bi dinlesinler bu akşam bütün meyhanelerini dolaştım istanbul'un şarkısını.
sanattan anlamayan zavallı nesildir.
üstadım nereye gidiyor bu gençlik, nidalarıyla kovalanası nesil.
bol küfür içerikli şarkıları tercih edenlerin oluşturduğu çoğunluk. *
Dinleyene huzur veren bir müzik türüne ön yargılı yaklaşan kesimdir.
içinde yerellik ve sanat barındıran müzik türümüze burun ıvırdığına göre, çok kıvrak bir burna sahip bir nesildir.

rast makamından bir eser çalın da yavaştan başlasın burun oynmaya.
kesinlikle yanlış yapan nesildir. henüz sanat müziğiyle sakinleşmemiş, sanat müziğini hissetmemiştir. kadehinde zehir olsa'yı hiç dinlememiş olmalarındansa bahsetmiyorum bile.
emodur emo.
belki alakalıdır;

(bkz: türk sanat müziği dinleyen genç)
hareketli müzik dinlemek isteyen nesildir.
bu nesile şu lafı etmek yerinde bir davranıştır : "eşek hoşaftan ne anlar".
güncel Önemli Başlıklar