bugün

doğduğu andan itibaren çeşitli oyunların içinde doğmak veya çeşitli oyunların içinde doğduğunu sanmaktır.

hiçbir zaman rahat yoktur biz türklere;

sürekli birşeylerle boğuşacağız, sürekli kavga edeceğiz, sürekli bölüneceğiz, sürekli gelecek kaygısı taşıyacağız, sürekli vatanımız elden gidecek, sürekli kendi milletimizi aptallıkla suçlayacağız, sürekli ne olacak sonumuz diye düşüneceğiz hiçbir zaman kendi hayatımızı kendi kaygılarımızı yaşama fırsatımız olmayacak çünkü zaten olabildikçe büyük kaygıların içine doğduk ve doğmuş olacağız.

zor iş türk olarak doğmak ve sanırım biz sonsuza kadar kendimizi kandıracağız.

ve evet, ne mutlu türküm diyene.
evet sen böyle düşünürsen elbet bölüneceğiz, senin gibi milliyetsizler önce türklüğünü inkar eder sonra başka milletlere sevgi besler ve sonra ne olur biliyormusun ? başka milletlerin boyunduruğu altına girer.. yanlız sen mi ? hayır! millet olarak. buna istediğini kadar komplo teorisi diyebilirsin. ama bizler, türk kağanlarının bize öğütlerini unutmayacağız ve tarihi masallar denizi gözüyle değil ders alınması gereken bir zaman dilimi olarak göreceğiz..

bilge kağan ata milattan sora XI. yy.da kitabelere ne yazmış, iyi belleyin!

Ey ölümsüz Türk milleti! Kendine dön! Milletin adı sanı yok olmasın diye, Türk milleti için, gece gündüz uyumadım, gündüzleri oturmadım. Kardeşim Kül Tigin ile ölesiye çalıştım. Birleşen milleti dağıtmadım. Türk Kağan Ötükende oturursa, Türk yurdunda sıkıntı olmaz. Ben Ötükende oturarak tek başına yurdu idare ettim. Çinlilerin değerli hediyelerine kapılmadım. Buna kapılan ne kadar Türk’ün öldüğünü, Çin boyunduruğuna girdiğini unutmadım. Tanrı yardım etti, Türk kağanı oldum. Dağılmış milletimi topladım. Fakir milletimi zengin ettim. Azalmış milletimi çoğalttım. Atalarıma layık bir evlat olmağa çalıştım. Ecdadımız törelerine öyle bağlı idi ki, bununla milleti mutlu ettiler. Onlar bilge kağandılar. Sonradan bilgisiz, beceriksiz kağanlar, Çinlilerin hilesine kandılar. Türk milleti, zengin ülkelerini kaybettiler. Türk kağanların cihanı tutan haşmeti maziye karıştı. Bu yüzden Türk yöneticileri köle, Türk kızları da cariye oldu. Türk adı yerine Çince isim kullandılar. Bu utanç vericidir. Yüce Tanrı, Türk'ün bu haline acıdı, babam ilter Kağanı Türklere Kağan yaptı. Babamın Türk ordusu kurt, Türk düşmanları koyun oldu. Kurt önünden kaçan koyunlar dağılıp gittiler.

Babam, Doğudan Batıya at koşturdu. Türkleri birleştirdi, Türk devletini ihya etti. Ben zengin ve parlak bir millete Han olmadım. Kardeşim ve yeğenlerimle birlikte yemin ettik, Türk milletinin, Türk devletinin adı, sanı yok olmasın diye gündüz oturmadım, gece uyumadım, çalıştım..
gurur verici bir olgudur. her insana nasip olmaz. ne mutlu türküm diyene.
Ne mutlu türk'üm diyene!sözünün ırkçı değil milliyetçi bir söz olduğunu bilmektir.eğer osmanlı'nın son dönemlerinde doğsaydı,üvey evlattı.
hayattaki en büyük şansım ve gurur kaynağımdır.
gurur kaynağımdır.
GÜZEL BiR DUYGUDUR. AMA ZAMANLA KENDi MEMLEKETiNDE TÜRK OLDUĞUN iÇiN ŞAŞKIN BAKIŞLAR ALTINDA OLMANIN DAYANILMAZ AĞIRLIĞI VARDIR. BiR SURiYELi KADAR iLGi GÖREMEMEK GARiPTiR. 'ANKARA'DA DAYIN yoktur MABUDO GURBAN NiYE DOĞDUN' DURUMLARI MEVCUTTUR.
Bir amerikalı veya bir ingiliz gibi sosyal ve hukuki ayrıcalıklardan yoksun olmaktır.

Vize kuyruğuna girdiğinde anlarsın bunu. Sahi çoğunuz yurtdışına hiç çıkmamıştınız değil mi çomarlar?

Yol yabdı!
Biritiş olarak doğmaktan kötüdür. En azından capon olaydık.
Bir artisi olmayan. Hatta turkiyede dogduysaniz tonla dezavantaji var.
mutluluk verici bir olaydır. allaha şükür sebebidir.

ne mutlu türküm diyene.
benim için gurur kaynağı olmaktır.
eğer türkiye'de türk olarak doğduysan hayata 1-0 yenik başlamaktır. elalemin suriyelisi bile bizden daha çok değer görüyor.
Talihsizliktir.
benim de tıpkı atam gibi varlığımdaki yegane üstünlüğümdür.