bugün

Artık nekadar kötü niyetli varsa onlardan çekmiştir ama genelleme yapmamak lazım nezaketen cevap verilir devam etmiceksen söylersin biter.
Bir anımı anlatayım size biz gene bir akşam izmir'den uşağa yurda gidiyorduk baktık baktık en sonunda Kayseri arabasına bindik. Araba hareket etti. Nasıl susuyorum ama ölecem. Ya dedim bir muavin yok mu arkamı dönmemle 1 90 boyunda muhtemelen 100 kilo abla demeyeceğim Rambo gibi bir kadın geldi buyur bir şey mi istemiştin kardeş diye sordu ben. "iğğğ suğğ" diyebildim sadece tamam bir dakka bekle dedi gerisini hatırlamıyorum. Varya ama kodumu otutturur cinstendi hee. Nasıl uşağa geldik anlam veremedim hala.
tacizin, tecavüzün, şiddetin bu kadar yaygın olduğu bir ülkede erkeklere karşı "sorgulayıcı" olmamız kadar normal bir şey olduğunu sanmıyorum.
ince ruhu sezebilmek için ince görmek gerekir.
Başlığı açan saçma bir sebepten dolayı açmış ama haklı. Gerek aile yapısı, gerek maddi düzeyi gerekse de çevre derken kadınlar sert olmak zorunda kalıyorlar. Gerdekten önce kocası tarafından dayak yiyen insanlar bunlar.
Nedense aklima adanali conolar geldi.
kaba ruh ne demek lan. Ekstra sifat koymayin. Kaba iste.
Kibari da var kabasi da. Turk milleti olarak genel olarak kabayizdir biz. Insanlarin maasini, yasini, inancini, ne zaman cocuk yapacagini falan zart diye sorariz mesela.
Yurtdışındaki yaşam tecrübemden anladığım kadarıyla maalesef kadınlarımız çok kaba. Bu arada kıyaslamayı Avrupa'daki ve Türkiye'deki eğitimli insanlar arasında yapıyorum. Bizim eğitimli kadınlarımıza selam bile veremezsin uzun süredir tanımıyorsan. Bizimkilerle sohbet edemezsin, birşeyler soramazsın... Bunları sorman icin illaki duygusal bir yakınlık kurma ihtimaline olur vermeleri gerekir. Çok örnek var daha ama susmayı tercih ediyorum.
Türk erkeklerinin çoğunun kendisine kibar davranıldığında direkt konuyu başka yerlere çekmesinden dolayı kültür bu şekilde oluşmuşsa demek ki...
güncel Önemli Başlıklar