bugün

türk hekimleri özet----
-şikayetiniz nedir?
+eee ben karnımm
-şu testleri yaptırın gelin
+şey..
-gönderdim ben
türk hekimleri özet----

***türkish doctors uzun version***
gazi mustafa kemal atatürk'ün bahsettiği "türk hekimleri" şu anda sözlükte (bkz: doktor) başlığı altında bahsedilenler değildir bence.

türk hekimleri;
eğer allah korkunuz varsa allah için
atatürk'ü seviyorsanız atatürk için
hipokrat yeminine saygınız varsa hipokrat için
insanları tedavi etmeyi seviyosanız hümanizm için
iş ahlakınız varsa aldığınız paranın karşılığı için ne olur lütfen pilizzzz karşınızdaki insanı bi dinleyin. sabredin la bi ! hayır baktın mahallenin delisi dinleme. ama işinde gücünde okumuş ya da okumasa da kendini geliştirmiş dünya görüşü var derdini anlatıyo bi sabret la bi dinle la ne kaybetcen olm? dinlemeden adamın yüzüne bile bakmadan nasıl çözdün ya?hakkat yani öyle bi yeteneğin varsa pro ordinaryus super vizor doç.yrd.asl.slm.nbr. olursun!

son dönemde sıkça hastalanıp aile hekimi, devlet hastanesi, devlet hastanesi kıvamındaki özel hastane, orta şeker özel hastaneye sıkça gittim.

zaten yıllardır bildiğim şüphe de duymadığım devlet hastanesi doktorlarını ne konuşmaya gerek var ne anlatmaya..bi gün hatta o kadar hızlı bi şekilde başından savacak ki diye elimde notla gitmiştim. hastalıklarım bunlar rahatsızlıklarım bunlar kullandığım ilaçlar bunlar diye:)
234340 tane doktordan bir tanesi iyidir onu da gelip bana bak bu adam iyi demeyin.

aile hekimine hiç gitmemiştim dedim bi gideyim farklı bir bakış açısı farklı bir görüş

kollarımın içini açtım dedim ki bende alerji var ama neye karşı olduğunu bilmiyorum aşırı kaşıntı yaptı biraz hafiletsin diye bepantol sürdüm. o da kabarttı. teşhis şahane
-mantar o!
+yok doktor bey üniversite hastanesine gittim alerjim var ama testler çok pahalı olduğu için yaptıramadım
-mantar mantar
+ya sayın hasta bakıcı bey mantar değil alerji yıllardır var son dönemde azdı alerji kremi yazın gideyim
-mantar ilacını yazıyorum
sesli güldüm yani hahah falan dedim.. yazdı gittim eczaneye o dedim mantar kremi gibi bişey yazzdı vermeyin onu *

hadi devlet böyle eyyy özel hastanedeki sayın doktor! sen niye bu kadar sinirlisin sen niye dinlemiyosun? anana mı sövdüm ? 20 dakika muayane için ben üzerime düşeni yapıp ödememi yaptım. seni satın almış gibi kibirli de davranmıyorum. tane tane anlatıyorum! zahmet edip dinle ya ne acelen var ya? niye kovar gibi aleleacele ettiriyon hafız?

ha dinlesen de zaten biriniz de allahaşkına sorun ya kullandığın ilaçlar var mı? hangi-nasıl ortamda çalışıyosun? evde kedi var mı? klima var mı? daha önce hangi ilaçları kullandın ameliyat oldun mu? ya bunların hiç bi önemi yok mu ya?

boğazım ağrıyo
antibiyotik,ağrı kesici ateş düşürücü boğaz spreyi
ulan amınferyadı bi sorsana araba kullanıyorum uyku getiren ilaç niye yazıyosun!!!elimi kolumu kestirecek bi işte çalışıyosam? dikkat gerektiren işteysem?
niye sormuyosun neye alerjin var diye!!
en uyuz olduğum şey yahu abi bi sorun ya 4 tane soru 30 saniyeden 32983 saniye eder etmez..

en son aylarca serum antibiyotik vs yedikten sonra çözümü kimde buldum? hiç inanmıycan
hasta kuyruğunda beklerken bi bacıdan..
dertleşiyo işte herkes şu oldu bu oldu
kız bana dedi ki senin alerji boğazında reaksiyon gösterip şişiyo yüksek ateş boğaz kuruluğu vs hepsi ondan. göz kızarıklığı batma hissi vs. sen önce alerjini tamir et.
bak o kadar şey olmuş alanında uzman doktorun sırasında bunlar konuşulmuş içeri girdim anlattım yüzüme bakmadı ya la adam. burun spreyi alerji ilacı(aşırı uyku yapan) kan tahlili bi de cildiyeye git dedi.ama şimdi hakkını yememek lazım bana 3 tane alerji broşürü verdi. ordaki talimatları uyguladım ve çözüldü. mütüş.

çok daha üst seviyedeki hastaneye de gittim. orası da ayrı sıkıntı. tezgah diyelim.

daha çok şey var da insan yazarken darlanıyo yeminle.