bugün

bu sabah tüm gezetelerde yer alan haberdir. thy'nin apronda deve kesmiş olması gerçekten ilginçtir. tamam madem böyle bir geleneğin var git mezbahada kes. her gün binlerce insanın kullandığı atatürk hava alanı'nda da kesilmez ki denilesi durumdur.

haberin ayrıntıları için:
hurriyet.com.tr/gundem/5602582.asp?m=1&gid=112&srid=3428&oid=1
(bkz: yok deve)
e maşallah benim yurdum insanına. siz adam gibi bakım yapamıyorsanız o devenin sucu ne.
o uçaklar geldiğinde de kurban kesilmiştir kesin. ee atatürk ne demişti: 'geldikleri gibi giderler.'
(bkz: allah kabul etsin)
deve kesilmesinin sebebi, arızalı olan son uçağın da kiralandıkları ingiltere'ye gönderilmesidir.
(bkz: yok artık lebron deve)
işte budur.THY'nin uçaklarının arızalanmasının, yaşanan rötarların, yönetimde yaşanan acizliklerin tek sebebi Tanrıları kızdırmış olmamızdı.Bu deveyi onlara kurban ederek THY yönetimi gerekeni yapmış, önlemini almıştır.Yine de işi daha bir garantiye almak için fil falan kurban edilseydi diye içimden geçirmiyor değilim.
(bkz: belesten mizah dergisi okumak)
ulaştırma bakanı binali yıldırım'ın, gereği yapılmıştır diyerek uçak bakım başkanını görevinden alıp genel müdür emrine çekmesine sebep olan olay.
devenin kanının yerde kalmadığını gösteren olay.
(bkz: türk hava yolları)
yarın bir de mevlüt okutulacağı söylentileri vardır. *
(#989359)
Kesilen deve, THY'nin ne ilk, ne de son kurbanıdır. sağlam bir kaynaktan öğrendiğim kadarıyla, bu tip seramoniler icin özel olarak çalışan kurban timi bile mevcutmuş thy bünyesinde.
thy pilotu: kule iniş izni istiyorum
kule: iniş izni verildi adıyaman
thy pilotu: kule pistte bir cisim var
kule: ne cismi?
thy pilotu: bilemiyorum, ama pistin hemen ortasında, etrafında da insanlar peşinde
kule: ulan ibrahim ne var orada?
ibrahim: abi thy, rj 100 tipi uçaklardan kurtulma şerefine deve kesiyordu ya apronda, deve kaçmış.
kule: hasktir.
thy pilotu: anlayamadım kule?
kule: yok bi şey anuna goyim, sizinkiler deve keseceklerdi, ipini sağlam bağlamamışlar kaçmış...
devenin boynunu uçağın pervanesine sürttürüp koparmak şeklinde yapılmadığı sürece sorun olmaması gereken durumdur. türk hava yolları muradına ermiştir. gerekeni de yapmıştır.
geyige sardirilmadan once unuttugumuz baska bir konuyu hatirlattigi icin olusuna sevinmemiz gereken olay. sebebi su: bu ucaklar rj-70 ve rj-100 olarak iki seri halinde ingiltere den binbir firildak ile satin alindi. zamaninda bu ucaklarin ilkini prens charles kendisi kullanarak istanbul a getirmisti. bu ucaklar maalesef havacilikta ucan tabut olarak adlandirilmaktadir ve bir tanesi de diyarbakir da dusmustur. deveyi kesen arkadaslari elestirelim tamam ama bir de bu ucaklarin alindigi donemde donen dolaplari da arastiralim bakin altindan kimler cikacak.
türkiyenin en önemli kurumlarından birinin başına nasılda beyinsizlerin yuvalandığını gösteren olaydır.
birde hala bu herifleri savunuyorlar..*
(bkz: devenin intikamı)
(bkz: Sadece Türkiye de olan olaylar)
bir insallık vahşeti bunu da yapan anca türklerdir zaten.
Deve yerine hindi kesselerdi hiç kimsenin şikayeti olmazdı diyeceğim olay.
radyo programcısı nihat sırdarın bir haftadır dilinde olan thy nin yeni alınan uçakları için apronda deve kesme töreni.
(bkz: şükrü can)
güncel Önemli Başlıklar