bugün

Çünkü cahilleştirildi.
basindaki adami kandirinca olay bitiyor. hersey affedilip unutuluyor yazik ki.
Insansız tank bile uretiyormuşuz sen ne diyon millet dun alkışlıyordu bu lafa ahahaha lan daha normal tankın yerlisi bitmedi ordada rheinmetalldan izin istiyoruz cunku motorunu ve onemli parcalarini onlar yapiyo. Ama insansız tank uretigimizi gerçekten inanan var bolca hemde.

Nedenine gelirsek bu artık cahillikle anlatılmaz eğitimden medyaya kadar her yerde oyle bilgi veriliyo ki bırak kendini dev aynasında görmeyi gözü kapalı her palavraya inanmaya zorlamışlar milletin cogunu.
Sebebi eğitimsizlik ve muhafazakarlıktır.
aciz muhalefetin uğraştığı işlere bakın . elden bir şeyde gelmiyor anca laf salatası . yazık.
bilmem her halk böyle midir ama özellikle cahilliğin etkisiyle bizim halk fanatikliğe çok yatkın olduğundan, tek yapmanız gereken gruplaştırmaktır. gerisi kendiliğinden gelir. dediğiniz her şeye sırf siz dediniz diye inanır, bütün gerçekleri sırf "onlar" söylüyor diye karşı çıkarlar. hem de hiç düşünmeden. hiç ama hiç empati yapmayı denemezler, hep savunma yapar, bok atarlar. fikirlerini sikseniz değiştiremezsiniz. çıkarı için taraf tutanlar ayrı, onlar en ufak dalgalanmada zaten yeni bir konum alır.
(bkz: tai)
okumayan duyduğuna inanır da ondan. örgütlü cahilliktle mücadele etmek zorundayız maalesef. halkı geçtim başımızdakiler bile cahil işimiz çok zor.
Mantığıyla değil, duygularıyla hareket etmesi.

Akıl ve bilimin yerine hurafe ve batıl inançları temel alması.
çünkü gerçekte ne olduğunu ve gerçekten ne olduğunu duymak istemiyoruz. kim bize duymak istediklerimizi söylerse onun peşinden koştura koştura gidiyoruz.
çünkü vakti zamanında din diye bir şey uydurup çaktı arabın teki bizim millete, ondan ötürü işte. din, cami vs gördü müydü gözüne far tutulmuş tavşan gibi kalırlar.
Düşük ıq seviyesi, yetersiz ve kötü eğitim, kısa yoldan köşeyi dönme vurgun yapma hayali gibi özellikleri fazlası ile bünyesinde toplamaktan kaynaklanan bir durum. Çarpık ahlak anlayışının da bu duruma etkisi var diye düşünüyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=eT6EH_nRn7A

(bkz: imam osurursa cemaat sıçar)