bugün

Türk milleti çalışkandır, Türk milleti zekidir.

Kişi kendi gibi bilir işi.

Ortadogu'lular insanaltı yaratıklardır.
tembelsiniz arkadaşlar. hepiniz olmasanız da %80'niniz tembelsiniz. zaten kalan o %20'lik adamda fırsatını bulduğu zaman direk yurtdışına gidiyor bu tiplerle çalışılır mı diye. iş ahlakı çok zayıf insanımızın. hakkını da versen daha fazlasını da versen adam bir yerden sonra kendini geliştirmiyor. akşama kadar ekşiye takılayım, coin borsasını takip edeyim, magazin takip edeyim diye dolanıyor. akşama kadar ofiste dizi izleyen adam tanıyorum. bu tip iş yerlerinden hayır gelir mi? gelmez.

insanlara iş ahlakınız yok dedim ama sistemde zaten buna itiyor insanı. kendini geliştirene ödül, prim, hisse senedi opsiyonu, özel benefit'ler yok. o sene çok iyi çalış, şirkete fazladan milyonlar kazandır, fazladan her gün mesaiye kal günün sonunda tüm gün film izleyen adamla aynı oranda maaş al. mesaini alama. priminden kessinler. maaş konuşulunca oturup senle 250 liranın pazarlığını yapsın. iş yerinin ahlaksız olduğu bir ortamda da çalışanlarında iş ahlakına sahip olması beklenemez.
her halk kadar eğitilebilir insanlarız lakin ülkenin eğitimli, düşünen insana ihtiyacı yok, dünyaya ucuz iş gücü olarak pazarlanan bir halkı neden eğitesin ki?
gelsin fabrikalar, çalışsın köleler.
geçen yirmi senede milyon tane bilim adamı yetiştirilebilirdi.
sorumlusu tabi ki akp değil, r.t.erdoğan haşa...
benim çalışkanlık gibi bir iddiam yok zaten. gayet de tembel bir insanım. zamanında atatürk öyle söylemiş diye niye bize çemkiriyorsun? git atatürk'e söyle.