bugün

ahlakımızı çökertmek, gençlerimizi uyuşturucu ve alkol bataklığına çekmek, hızlı yaşama özendirerek olmadık psikolojik çöküntüler yaşatmak gibi kasıtlı ve uzun soluklu planlarla gerçekleştirilen hainliklerdir.

yıllarca tecavüzcü coşkunu sevimli gösterdiler, espriler yapıldı 80 yaşındaki nene bile hınzır tavırlarla güldü eğlendi. ama noldu bilinçaltına yerleşti hepsi. bugün tecavüzden istismardan geçilmiyor ama coşkun desek herkes güler hala. kimin neye tepki vereceği bile belirleniyor.

aynı şekilde rezil evlilik programları ve boynuzlanmayı sıradanlaştıran her ailede olurmuş gibi gösteren sahnelerle iyice duyarlarımıza hasar verdiler.

uyuşturucu kullanımı ve ünlü hayatına özendirdiler.
öyle geniş bir jargonları var ki bunların adeta ayrı bir dil oluşturmuşlar. ve bunlar hepsine bi sempatik geliyor. sosyal medyada yapılan komik paylaşımların ilgili bölümlerine "torbacının numarasını ver" gibisinden yazılar yazılarak sempati toplanıyor ve merak uyandırılıyor.

bunun dışında tüketim ve hızlı yaşama özendiriyorlar.
herkesin borçlu olması gereken 2-3 kredi kartı olması gerekiyormuş gibi bir algı var toplumda. "ben boş yaşamıyorum bak, yiyorum geziyorum eziyorum" imajı olmalı herkesin.
radardan yediği trafik cezasıyla övünen gençler var. ve hiç az değilller.

totalde bakarsak hayatımıza bu şekilde yön veriliyor. bunlar nacizane tespitler tabi. daha iyilerini daha iyi bir dille yazacaklar vardır. kabataslak düşündüklerimi yazdım. üzerine inşa edersiniz.

"okuyun diyor, okuyun. mürekkebin akmadığı yerde kan akıyor çünkü."
bir de siyasi kutuplaştırma ve partizanlık sorunları var tabi.
bir kere en büyük oyun

"türk halkının üzerinde oynanan oyunlar" safsatası ile sanki bütün dünyanın işi gücü yok sadece türkiye ile uğraşıyormuş gibi bir hava yaratma safsatasıdır.

"Lan seninle de oynar başkasıyla da oynar ama nedense hep sen yutarsın" demek de gerekir bu arada...
(bkz: ekşi sözlükteki türkiye düşmanlığı)
Kolbastı, ankara havası gibi oyunlardır.
oynansa ne yazar oynanmasa ne yazar kral. atı alan üsküdarı geçti.
güncel Önemli Başlıklar