bugün

türk gençleri ülkenin kalkınması adına elini taşın altına koymaldır. eğer çeşitli sektörlerde daha çok şirket kurulmazsa ülkenin kalkınmasında sıkıntı olacaktır
Türk gençleri götüne don alamazken ülke kalkınmasına pek katkı sağlayamayacaktır. Şirket öyle kolay kurulmaz turşu değil bu herkesin babası akebeli değil hazır parayla şirket kursun.
miras kalmış yüklü paran yoksa,piyango sana çıkmamışsa yada torpille ihale alamayacaksan afedersin ama nah kurarsın.
şirket kurarak ülkenin kalkınacağını düşünen kişi beyanatı.

iyi ben şirket kuruyorum.
eski sevgilileri barıştırma ltd.şti.
Vergilerimi sen ödeyeceksen hemen kurarız sayın Rosava. Bir şirketin 100 liralık kazancının 60 lirası vergiyse nah kurarlar tabi. Bol keseden öğüt dağıtması kolay.
Devlet şirket kurmaya yardım etmezse gençler ne yapacak diye sorulması gereken sorunsal.
rosava sayesinde.

malum yazarımız tek başına ekonomimizi düze çıkarıyor, cari açığı daraltıp, dış borcu azaltıyor, istihdam ve yatırımı arttırıyor...

teşekkürler rosava, sayende teğet geçiyor hep.

türk gençlerine de 20 25 giderse, kurduğu vakıflara trilyonlar akarsa, ayakkabı kutularını verimli kullnmayı öğrenirlerse onlarda şirket kurar...
"şirket kurun lan" dedikten sonra çekip giden deli beyanatı. insan bari şu işleri yapabilirsiniz piyasada bunlara ihtiyaç var şu işler revaçta diye tavsiyeler yazar. Ancak mevcut düzenin şakşakçıcı çakma yiğit bulut'tan beklenmemeli böyle şeyler tabi.

hadi lan şirket kuruyoruz...

madem üreterek ekonomiye can vereceğiz te.ce gençleri olarak bir konfeksiyon atölyesi kuralım. Şirket kuruluş bedelimiz: 2.500 lira. bu devletin hoşgeldin girişimci kardeşim deme şekli.

e orta ölçekli fason çalışan bir konfeksiyon firması olacağız haliyle çok yüklenmeye gerek yok ama ihtiyacı karşılamak iş alabilmek içinde en az her makineden 10 adet olmalı atölyemizde.

düz dikiş makinesi: adet fiyatı kdv dahil: 3.412. lira x 10 = 34.120.00 lira.

burunlu merdaneli 6 iğne şerit lastik makinesi: kdv dahil adet fiyatı: 2.567.00 x 10: 25.670.00 türk lirası.

en az 4 tane de pile ve süs kesimleri için dikiş makinesi gerekir.

kdv dahil adet fiyatı: 10.682.00 türk lirası x 4 = 42.728.00 türk lirası.

5 adet çapak alma makinesi adet fiyatı kdv dahil 1.209.00 lira x 10: 6.045.00 türk lirası.

full programla çalışan elektronik zigzag makinesi de lazım işletmemize: adet fiyatı kdv dahil 8.079.00 lira x 7 adet 56.553.00 lira.

overlok makinesi de gerekli işletmemize bitmedi daha.

kdv dahil adet fiyatı 1.586 lira x 7 : 11.102 lira.

eee bu kadarla bitmez ama neyse... ofis içinde birkaç eşya almanız gerekir sonuçta misafirlerinizi müşterilerinizi ağırlayacak bir yere ihtiyacınız olacak. bunun içinde 3.500 lira yazmak gerekir.

bunun yanı sıra en az 35-40 kişi çalıştırmanız gerekecektir vardiyası var birde bunun. Atölye için kira vesaire masraflarınız da var.

6 aylık işçi ve kira vb giderler için masraf bedelini köşenizde tutmanız gerekecektir ilk açıldığınız zaman Çünkü hemen tam randıman alamayacaksınız kuracağınız işletmeden.

12 usta işçi için ortalama 2.200 lira aylık ücret ödersiniz sigorta dahil yemek hariç.

2200x12= 26.400 ustalar için aylık ödeyeceğiniz rakam. 6 aylık ücretleri hazır olmalı: 26.400x6=158.400

1300x20= 26.000 normal elemanlar için 6x26.000= 156.000

iş yeri kirası ortalama 3500 lira diyelim devasa olmasa da orta büyüklükte bir dükkanınız/atölyeniz olacaktır.

3500x6= 21.000

hımmm yeterli herhalde şimdi toplayalım ve altına ihtiyacımız olan minimum kapitali yazalım.

evet sevgili girişimci genç arkadaşlarım. Üretim yapan küçük siktiri boktan bir atölyeye sahip olmak için en az köşenizde bulunması gereken miktar 519.518.00 türk lirasıdır. yarım milyon var mı panpa?

kolay gelsin.

unutmadan ek: makine fiyatları için http://www.igneiplikburad...yon-dikis-makinalari.aspx

ek: hesaptaki yanlışlık düzeltildi.
252.000 tl 30-40 calisanli bir şirket için çok para değildir. Şirket kurmadan önce pazar hazırlanmış olması gerekir.
bu devirde vakıf kuracaksın. belki birileri yanlışlıkla para aktarır.
yine korkutanlar görülmüştür.
Türk gençleri Türkçeyi doğru kullanmazsa ülke nasıl "kalkınacak"
Herkeste baba parası yok tabi. Maliye beni elli türlü vergiyle sikip bi de üstüne şu yok bu yok diye ceza keser ve beni bırak kârı sermayeyi kurtarmayabile şükreder hale getirirse ben nasıl şirket kurucam?
sadece günümüz türkiyesi halkı değil, gelişmek isteyen her ülke vatandaşının kendine sorması gereken soru.

kalkınma ancak; ülkede a, b, c partileri dönüşümlü olarak iktidara geldiklerinde sürekli olarak yandaşlarını kollamazlarsa, standart ve adil bir vergi sistemi oluşturulup temiz bir ticaret kanunu uygulanırsa olabilecek bir olgudur. devletin vatandaşını kendi imkanlarıyla dürterek girişimci yapması gerekir. şu vaziyete girişimci insanların bile vergi sisteminden ve kollama düzeninden dolayı girişesi gelmiyor biliyorum.

kurar kurmaz zart diye vergiye boğulan şirketi neylesin bu gençler. önce ticaret ve sanayi odaları bi tezgaha alıyolar zaten.
Çok güzel soru. Evet gerizekalı. Ben de cebimdeki 1 milyon dolar parayı sırf muhalefet olsun diye pazara sokmuyorum.
"Turizm ve turist memnuniyeti ile " diye espirili bir cevap vermek istediğim soru cümlesi.
daha çok şirket kurulmalıdır.
ayakları yere basmayan soyut öneri. hem bir sürü şirkete ne gerek var ki artık ? tüm şirketleri kapsayan "kaçaksaray a.ş." verken şirket kursan ne yazar.
daha çok şirket kurulmalıdır.
Türkler sirket kuruyor,kürtler elektrik calıyor ülke kaynaklarını sömürüyor,gemi su alıyor alttan delik acılıyor biz üstten kova kova su atıyoruz denize bu nasıl bir mantık aq.
güncel Önemli Başlıklar