bugün

görsel
ben, donanımlı biri değilim. bırakın kalabalıkları 3 kişinin fikrini bile yönlendirebilecek kapasitem yok. siyasi, dini, sportif bir çok konuda fikir beyan etme haddini de kendimde asla bulmam.

lakin bayrak, farklı bir konudur. bayrağını seven, ait hisseden herkesin fikir beyan etme haddine sahip olduğunu düşünüyorum.

anayasalar değişir, yasalar ömrünü tamamlayıp mülga olurlar, çoğunluklar gelip geçicidir.

ancak bayrak, bilhassa bizimki gibi ülkelerde, gerçek anlamda "kazanılan" bayrak değişmemelidir.

çünkü renklerden, simgelerden ibaret değildir. yaşanılan, kazanılan ama daha da önemlisi kaybedilen çok şey vardır.

bir mirastır. ata toprağını satıp pavyonda yermişcesine harcamamalıyız bayrağımızı. ortak acılarımız, birlikte yaşama arzumuz bizi bir yapar, güçlü yapar.
Su tipe bakin amk. Birde adam yerine koyup aciklama yapmislar.
yok ebesinin hörekesi.
gelsin cumali mol'ün kendi rengini değiştirelim, hafif kırmızıya çalsın. mor da olur.

bir de üşenmeyip cevap yazmışlar.
Bir şey söyleyim mi size...

Tayyip bey böyle bir şey yapsa bu halk yine onu seçer...
@bir istanbul beyefendisi bayrağa yeşil şeritleri hiç yakistirmam çünkü bu ülkede inançlı olan kadar inançlı olmayan da var. Şu araplara özentiliğiniz bitse de şu ülkenin burnu boktan kurtulsa.
istersen direğini yeşile boyayıp verebiliriz.
ne amaçla kullanacağın senin geniş iç hacmine ve meşrebine kalmış.
amcık kuşuna bak hele daha ülkede yaşamıyor bayrak değişsin diye teklif vermiş bide.
https://www.youtube.com/watch?v=Dxpy_MC_fmc
kırmızı rengin bir anlamı var hepimizin de bildiği üzere bu vatan uğrunda canını vermiş şehitlerimizin kanıdır. rengini değiştirmek anlamını da değiştirmek demektir ki ben bu anlamdan daha onurlu, gurur duyabileceğim bir anlam ve renk olabileceğini sanmıyorum.

bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.
ulan konuşulanlara bak dedirten başlık. andavalin bir tanesi şu şöyle olsa böyle olurmuş falan demiş bi de utanmadan. lan o bayrağı mka değiştiremedi size ne oluyor yavsaklar...