bugün

rusun benden daha iyi laz takliti yapmasıyla kendimi bir hoş hissetme sebebi olmakla birlikte, bana inat her sene düzenlenen organizasyon, şaka bir yana, türkçemizi tanıtan, öven, yücelten bir organizasyon, iyi ki düzenleniyor.
ilgiyle ve büyük keyif alarak izlediğim etkinlik.
http://www.bobiler.org/turkce_olimpiyatlari_m212740n
mükemmel. erkan petekkaya'nin "diger 8'ine gelmedigim icin uzuldum" seklinde bir aciklama yaptigi olimpiyatlardir.
dunyanin obur ucundaki insanlarin bizim dilimizle birseyler yapabilmesi insani cok duygulandiriyor. canli izlemek isterdim dogrusu..
Dünyanın farklı köşelerindeki Türk okulları vb kurumlarda eğitim görmüş çocukların bir araya gelmesiyle tüm dünyanın Türkçe konuştuğu imajını veren ve belli bir kesimin etkisi altında gerçekleşen organizasyon.
türkçeyi afrikalıya öğreten olimpiyatlardır. gereksizlik abidesi. bildiğin faydası olmayan ilimdir bu. o çocukların kafasını kültürünle dolduracağına daha yararlı şeyler öğret. açıkçası türkçe gibi gramatik anlamda fakir bir dili insanlara öğretmek abesle iştigal ediyor.
insanı onurlandıran, gururlandıran ve duygulandıran bir olay, düzenleyenleri, emeği ve katkısı olanları tebrik ediyorum.
geçenlerde ankara altınparktaki etkinliklere bizzat gidip bütün ülkelerin standlarını gezdiğim, orada gelen birçok öğrenciyle 'türkçe' sohbet etme imkanını bulduğum ve karşılaştığım durumdan bi acayip olduğum -öyle ki afrikada adını bilmediğimiz bir ülkeden bir öğrenci ile türkçe ile 'tanış' olabiliyoruz- mükemmel bir organizasyon.
dünyaya türkçe'yi tanıtan, sevdiren başarılı bir organizasyondur.
ideolojik tartışmaları bir yana bırakabilecek kadar objektif olmayı başarabilirseniz şayet; takdire şayan organizasyon olduğunu söylersiniz..
siyasi bir saplantıya,komplekse,aşağılık duygusuna gark olunmadan bakıldığından normal bir bünyede meydane gelmesi gereken his; takdir etmektir. ötesi boş sözlerdir.
olimpiyat kelimesinin türkçe kökenli olmadığından bihaber bir şekilde, ısrarla ismiyle çelişmeye devam eden organize hareketler.

haa, afrikalı bir gariban çocuk türkçe şarkı söyleyince mutlu mu olunur? hayır elbette!

türkçeyi bir baskıyla yaymak değil de nedir bu?

faşizm.

ille de herkes türkçe konuşacak, ille de ...

kürt de arap da afrikalı da....

mantığa bak hacı.
olimpiyat bayrağını sinan çetin taşımaktadır. hey maşallah.
kime yalakalık yaptıkları belli olmayan güruh tarafından itin götüne sokulan etkinlik. kutuplaşmanın bu kadarı... dindar kesim ile sol kesim ayrı ırklardan mı geliyor? biri a grubu diğeri b grubu türklerinden mi? nedir arkadaşım bu etkinliği eleştirmekteki mantık? yani insan dilinin dünya ülkelerine elden geldiğince yayılmasına nasıl karşı çıkar, bu nasıl bir ihanettir? millete koyun diyenler artık o at gözlüklerini, yersiz saplantılarını bırakmamalılar mıdır? bırakın abi "faşizan eylemler bunlaar" ayaklarını. çok istiyorsunuz galiba ingilizce'yi, çince'yi, almanca'yı benimsemeyi. onlarınki faşizm değil yani öyle mi?

geçen gün ülke tv'de çıkan bir prof. aynen şöyle söyledi; ben gidip arjantin'de okul açıyorsam, sen de bunu eleştiriyorsan senin kanın bozuktur. dikkat edin kanından şüphe ederim değil kanın bozuktur diyor. çokta güzel diyor.

aynı prof bir anısını da anlatıyor. kemal gürüz'ün yök başkanı olduğu dönemde, fırat üniversitesi'nde öğretim üyesi bu hoca. ve türk üniversitelerinden bir heyetin içinde. bu heyet, şam'da üniversiteye türk dili bölümü açılacak ve ona destek çıkacaklar yardımcı olacaklar. kemal gürüz amca, gidiyor engelliyor. bu ne arkadaş?

bakın bunu bir kitleye ithafen yazmıyorum. bu yapılan ihanet sadece bir kesime değil, millet olarak hepimize yapıldı. bir ideolojiye sahip olmaya hiç gerek yok görmek için. allah aşkına görelim, tartalım halen eleştirmek istersek tutanı siksinler.
çok kötüdür iğrençtir kakadır tabi ki sadece bana göre. Çünkü bugün aynı şeyin tersini düşünelim Türkiye ye italyanlar gelmiş ülke de okul açmışlar çocuklara italyanca öğretiyorlar. sonra en iyi italyanca konuşanları alıp ülkelerinde italyanca olimpiyatları düzenliyorlar. Neden peki sadece tek bir sebebi var italyanların egoları tatmin olabilsin, milliyetçi duyguları tavan yapabilsin diye kullanılıyor bu insanlar. ve bu durum bence gerçekten çok aşağılayıcı.
hiç bi memleket yokturki başkasını,kendisine hiç benzemeyeni kendine benzetmek için bu kadar caba sarf etsin elin garip arabını,ortadoğulusu,afrikalısına ''türkçe'' konuşturup ''türkçe'' şarkılar söyletip bu kadar mutlu olsun adamlar türkçe konuşmaya çalışırken nerdeyse bağırsak kitlenmesine nedeniyle ölüp gitçekler.
(bkz: at yarrağına konmuş kelebek)
gavur milletinin türkçe öğrenip baş vurdukları yarışma. yarışmada gavurlara türkçe şarkılar söyletilir, beğenilen aday şampiyon olur.
Eğlence olarak ve insanın türk benliğini okşayan ama arkasını düşününce 'bu millet böyle mi teba 'olurdu deyip iç geçirdiğim yeşil kuşak projesinin müthiş keşfi olan türkçe şarkı yarışması.Çocukların yarışmacı olması da iyi bir kamuflaj.
nur saçar.
marslı çocuk skeci abilerin espri anlayışını (yıllarca maruz kaldım) tüm Türkiye'ye göstermiştir.
http://www.youtube.com/watch?v=FYb9V-Iu4n4

bu saçma video yeterli olimpiyat için.

tamamen akp propagandası özellikle sonunda biz marsta kemal gülen abiyi izliyoruz onu çok seviyoruz falan, durmak yok yola devam zaten malum...

yani madem böyle bir bok yedin, hani bu kadar sahiplenme len. türkçe bizim konuşmayın siz diyecekler yakında.
olimpiyatmış. türkçe konuşma yarışmasını yunanca sözcük ile adlandırarak baştan çuvallanılmıştır.
gülen cemaatinin yurtdışındaki kolejleri aracılığıyla yürütülen derin faaliyetler ekseninde şekillenen ve cemaat faaliyetlerinin daha yumuşak ve popüler söylemlerle geniş kitlelerce benimsenmesi için düzenlenen uyduruk organizasyondur. olimpiyat adı altında düzenlenen faaliyette hintten yemenden gelen çocukların tamamı cemaat okullarının öğrencisi olması kimsenin aldırmadığı bir gerçektir. meseleye ideolojik bakılmaması yönünde iyiniyet söylemlerinin ardına sığınmak da budalalıktır. zira etkinliğin kendisi zaten ideolojiktir. sermayeyi ve siyasi iradeyi arkasına alan cemaat artık radikal söylemlerini yumuşatarak, cemaat ya da hoca efendi isminin kullanılmadığı, daha geniş katılımlı organizasyonlar düzenleyerek kendini yeni bir sürece hazırlamaktadır.

amerika-gülen-akp ekseninde şekillenen bu ilişkiler türkiye'de ve ortadoğu coğrafyasında yaşanan ve yaşanacak olan gelişmeleri belli bir vizyon gereğince kontrol altında tutmak için üretilen projelere yönelik menfaat beraberliğidir.
iktidarı 10 yıla dayanan AKP'nin tek başına iktidar olmasına rağmen Türkçe'yi koruma yasası çıkarmayıp, olimpiyat yapması işin gösterişinden öteye gitmemektedir. Türkçenin dünya dili olabilmesi için öncelikle bilim ve edebiyat dili olması gereklidir. bilim dili olabilmesi için Türkiye'de Türkçe yasasıyla koruma altına alınıp Türk nesillere övülmesi gereklidir lakin tam tersi bugün gerek bilim, gerek edebiyat, gerek populer kültür alanında Türkçe yıkıma maruz kalmaktadır, Türkçe konusunda en fazla güvenilen kurum TRT yandaş kişilerin kadrolara alınmasıyla dil çöplüğüne dönmüştür. Ülkenin içi böyleyken, yani Türkçe, Türkiye'de yok olmaya giderken, Bilim ve edebiyat dili olmayan Türkçe'yi isterseniz yılda 1 milyon 3. dünya ülkesinin öğrencisine öğretin bir halt olmaz . Sen Türkiye'de koruma önlemi almayacaksın bu dile hatta yok olması için elinden geleni yapacaksın, ama Türkçe'yi koruyorum bahanesine boşnak'a Türkü söylettireceksin he? Bununla beraber Feto'nun amerikan ajanı yetiştirdiği okullarda Eğitim Dili ingilizcedir, Türkçe değildir. Yoğun bir türkçe eğitimi de yoktur, göstermelik geyikler vardır. Bu geyiklerde de gelirler burada iki türkü söylerler, zencilere horon teptirirler milyonlarca dolar harcarlar devletin kesesinden, politik dezenformasyonlarıyla süslerler, sinan çetin çıkar vik vikler Sonra Türkçe'ye hizmet ediyoruz olur.

Türkçe yasası görüşmesi için randevu almaya çalışırken suratımıza bakmayan gavatlar da oraya gider Siyasetçilik oynar. Güzel Türkçem bilmem ne der.
teşekkür eden edenedir.
misal ibrahim tatlıses ya da sinan çetin.
isim söylenmiyor ama mübarek zat filan deniliyor genelde.
güncel Önemli Başlıklar