bugün

yaratıcılığımızı gösteren durumdur.ne lan o her cumlede faklı fuklu konusmak.yaratıcılıktan bu kadar mı uzaksınız.
varolan küfürleri birleştirmek ya da varolan küfürlere ayriyetten kelime eklemek gibi taktikler olduğu için şaşılmaması gereken durum.
türk insanının zengin bir dilin içine nasıl edebileceğini, sıçma potansiyelini ortaya koyan feci gerçektir. harbiden öyle abi. elin amerikanı ingilizi 10 küfür bilir herşeye onu kullanır. türkiye'de 7 yaşında çocuk orospunun piçi diye küfretti lan bana?!
uydurukçulukta sınır tanımadığımızdandır.

(bkz: hamunu dötünden zükeyim)

bu ne lan?
küfürü kötü olarak algıladığımız ve böyle gelip böyle gidiyor mottosu güderek tü kakaladığımız konu ile alakalıdır.

bir insana direkt olarak anasına bacısına küfür olayından bahsetmiyoruz. ya da gerçek manasıyla kişilere hakaret boyutu tabi ki toplumun ve ahlak bakımından kötü olarak algıladığımız ve evet öyle olan bir olgu, düşünce ya da varsayım diyelim.

ama benim bahsettiğim şey ise o küfrün çocuksu boyutu. yani misal amına koyayım küfrü. gerçek manada kötü birşey ama heryerde kullanıp o konuşmanın biraz olsun esprili olmasına yardımcı bir sözdür, küfürdür. ya da uydurduğumuz skimsonik, amık, pipik, çükmek, sikertmek, koymak, fik fik, bokartmak, fikişmek... gibi bir kaç kelimenin dallanıp budaklanması ve bunları cümle içinde kullanmamız o cümlenin daha lezzetli daha farklı olduğunun göstergesi olmakta. bunları ailenin ya da büyüklerin yanında konuşalım da demiyorum. sadece ve sadece gerçek manası dışında kullanıldığı zaman güzel olmakta ve cümleye farklı bir boyut kazandırmakta. küfür şahanedir muhteşemdir de demiyorum. ne kadar kötü gözüksede ne kadar ayıp karşılansada yerinde ve esprili şekilde kullanıldığı zaman güzel olmakta. bunun kanısındayım anuna koyum.
türk insanın sorunlar karşısında takındığı küfürbaz tavrı ve sorunların çok fazla çeşitlilik göstermesinden dolayı dilin bu yönü gelişmiştir.
türklerin binlerce yıldır kötü yönetildiğinin kanıtı olabilir. (bkz: şalvarı şaltak osmanlı eğeri kaltak osmanlı)
türkçe'nin dünyanın en zengin dillerinden biri olduğunu göstergesidir.
güncel Önemli Başlıklar