bugün

takılan türbanla araba sürmek arasında belirtilen ilişkinin olmamasından mütevellit, abesle iştigal eden bir önerme olup, insanların anti-türban takıntılarının ne saffaya geldiğini gözler önüne sermekle beraber, demokrasi ve insan haklarından bihaber yaşayan bünyelerin, sırf kılık kıyafet mevzuu için insanları sınıflara bölmeye çabalaması ve de sınıf ayrımcılığı yaptığı gerçeğinin ayan beyan ortaya çıkmasına vesile olmuş, insanların gelirlerine göre yaşayabilme hakkına tecavüz girişimi vuku bulmuş ve toplum bir kesime karşı isyan etmeye teşvik edilmeye çalışılırken , çok efedersiniz, bariz sıçılmıştır. *
(bkz: bluevelve nickiyle yazı yazmak yasaklansın)
(bkz: ay bayılazam)
canı gönülden katıldığım kampanyadır. şahsım bir keresinde emeğimin karşılığı olan işim gereği bir uçak biletini genelde islami zenginlerin yaşadıkları küçük çamlıca ya götürürken az daha yanımda jet gibi geçen bir jip tarafından öbür tarafa gidiyordum. direksiyonda türbanlı bir abla vardı. nerden denk geldi bu başlığa ben de anlamadım ama resmen gidiyordum ya. yok abi bu türbanlılar cip filan kullanmasınlar.
"tüm bayanlara araba kullanmak yasaklansın" şeklinde genellenmesi gereken kampanyadır...
gülüp geçilen kampanyadır.

inancı var takıyor, parası var biniyor.

millete ne takılıyor, ne biniyor, ben anlamadım.

dağılın!
aracı türban kullanmadığına, ehliyeti de cami'den almadığı göz önüne alınırsa malum yerlerle gülünecek kampanya.
ha bireysel olarak bi sıkıntı ya$adıysa birileri, çöle doğru gitsin kutup ayısı onu bekliyordur orda.
o zaman benim trafikte en çok canıma okuyan kadın kısmı. bana göre de topluca bütün kadınların ehliyetlerine el konulsun, bütün kadınlar trafikten men edilsin 3 vakitte. ho$ olur mu ?
dedesi zengin, babası zengin, kocası zengin artık herneyse almı$ altına cip. sanki aynı imkan kendinde olsa gidip murat 131 alacak ya i$kembe-i kübra'dan esinti yapıyo birileri.
de gedin i$inize.
imar ve inşaat işleri ile uğraşanlar çok iyi bilir ki, hükümetimizin ihaleleri kimlere peşkeş çektiği apaçık ortadadır. neden bilinmez, bundan 10 yıl öncesine kadar bu tarz görüntüler görünmez idi. öylesine bir kalkınma dönemine girildi ki, işte bu dönemde, yani son 6 yılda kimlerin kalkındığı ortaya çıktı. hiç kimse şu ya da bu sebeplerle başaksının özgürlüğünü kısıtlamamlı ama, be kardeşim herşey de bu kadar açık seçik yapılmaz ki! etraf, cip veya diğer özel araçlardaki türbanlı bayanlarla doldu. sanki kocaları zengin olup bir üst sınıf modellere geçerken, kullandıkları eski araçları karılarına vermişçesine ya da daha zengin olanlar, son model arabaları karılarına almışçasına bir görüntü var. böyle bir görüntü için sanal alemde kampanya yapmaya gerek yok ama, oturup iyice bir düşünmeye ihtiyaç var gibi görünüyor.
türbanini sürekli arabanin dikiz aynalarina bakarak düzelten kadina karsi acilan kampanya.

edit: olm bu nasil baslik, tanim bile yapamiyorum.
mesele cip kullanan türbanlıların sayısının akp iktidar olduğundan beri artması olduğu için, konuyu diğer taraflara çekmeye çalışan arkadaşlara selam ederek yazıma başlıyorum.
hepsini geçtim, hepsini. türbanı, siyasi simgeliğini, dini inancını falan hepsini yerim. sil onları 2 dakka hafızandan. bir önyargısız bakmaya çalış olaya ondan sonra oku bu yazıyı.
ben haksızlığa, adam kayırmaya, "benden olan yesin, benden olmayan sürünsün." mantığına tahammül edemiyorum. her hükümet döneminde de bu böyle olmuştur. olay sadece akp ve yandaşlarında değil. kim iktidara gelse onun yandaşları bir anda refaha varıyor, diğerleri sürünmeye başlıyor anasını satıyım. chp hükümete gelsede aynı şey olacak, mhp hükümete gelsede. o zaman yine bu ve benzeri başlıklar açılacak. yok efendim "chp rozetiyle cip kullanmak yasaklansın", "yok efendim hilal bıyıkla cip kullanmak yasaklansın" yine değişen birşey olmayacak. bu özellikle bizim gibi gelişmekte olan ülkelerin* kaderi. hepsi aynı bokun farklı farklı renklerine bürünmüşler, biz de hala "che tshirtüyle cip kullanmak yasaklansın" bilmem ne diye birbirimizi yiyoruz. ama bu olayda farklı bir boyutta var. şimdi efendim hani bu türbanlılar, sarıklılar falan bizden daha müslümanlar ya, hani bunlar mutaassıp ya ne işiniz var ulan o zaman cipin içinde bu bir. tamam bu her hükümette oluyo olmasına ama akp hükümeti süresince bunun boku çıktı artık bu da iki. siz madem o kadar müslümansınız cipe binmeyivericeksiniz ve o cipe vereceğiniz paraları açlık, sefalet içinde gezen mümin kardeşlerinizi doyurmakta kullanacaksınız. o cipe binmeyeceksiniz ve filistindeki müslüman kardeşlerinize yardım edeceksiniz. o cipe binmeyeceksiniz ve allah'ın yarattığı bu güzel dünyanın 4x4 lerle daha fazla mna koymayacaksınız. he ben bunları yapamam, götüm range rover koltuğundan aşağısına meme yapıyo diyorsanızda bizden daha müslüman olduğunuzu iddia etmeyeceksiniz. he ben mi? ben binerim hacı, Q7 den aşağısı basurumu azdırıyor.
imansızların araba kullanması yasaklansın kampanyasıyla eş yürütülmesi arzu edilen kampanyadır. görelim hangisi bol katılımcı ile ipi göğüsleyecektir. imansız olan kişiye şeytan bolca musallat olacağından etrafta ki kadına kıza ve ya erkeğe bakmak suretiyle konrtol kaybetmeye yoldan çıkmaya trafiğin içine .ışçmaya sebebiyet verebilir.bu durumda türbanlı bayandan ziyade bu şekil iman açlığı çekenlerin ne tür saçmalıklar yapacağını da görmüş oluruz.
(bkz: zoruna gidenin borusuna gitsin)
kuranların ve destekleyenlere teker teker en ağırından ayar çekilmesi gereken kampanyadır. ~ulan biz laikçi kokanalara jip kullanmak yasaklansın diye kampanya açıyo muyuz? hadi dağılın şimdi. daha fazla ayar istemeyin.~
ömründe bisiklet bile sürmemiş sermaye ve din düşmanının temennisi.

hele ki cip gibi kontrolü zor büyük bir aracın sürüşü söz konusu olduğunda bu düşmanlık daha bi belli oluyor. demezler mi adama "kaç kere türbanla cip sürdün de biliyorsun zor olduğunu".
saçmalanın sınırlarını zorlamış bi' ifade olmasının yanı sıra oldukça komik olan kampanyadır.
"türban, bayanlar tarafından kafaya takılıyo arkadaşım; saçları örtsün diye...sen direkt olarak beynini örtmüşün" diyerek karşılanması gereken saçmalık!
türbanlılara kia marka jeep satılmasın kampanyası ile destekleyeceğim kampanyadır.
türban takan bir insanın çip kullanmasını engelleyecek kampanyadır. çip ile çalışan şahıslar için kötü haberdir.
haddini bilmeyen yasakçı zihniyetin sözümona eglencesi kalmpanya. turbanlı ya da değil, parayı veren düdüğü çalar, geçmiş olsun.
kapitalist sistemde olması imkansız olan yasaktır.
jipin zekatını ödüyorsa problem yoktur. ama yok içine benzini bile yetimin, fukaranın hakkından alıp koyuyorsa tanrı, uzak durulmalıdır. zira tanrının adamıdır, uçak bile kullanabilir.
at gözlüğü takan insanların turbanı da at gözlüğü vazifesi görecek sanması durumundan ortaya çıkan bir kampanyadır.

türbanın manevra yapmaya engel teşkil edebileceğini düşünülmesi de ayrıca beni yarmıştır. kafayı sıkıyorlar dikkat dağılır dense daha inandırıcı olurdu...
herhalde mehmet bekaroğlu'nun meşhur ropörtajına atfen açılmış bir başlık.

Eğer öyle ise... Ne alaka?
cip kullanmak yasaklanın hatta cip almak yasaklansın olarak yapıldığında katılacağım ama türbanla kafayı bozan yurdum dallamalarına katılmayacağım yanlış istek.
(bkz: elinin hummerıyla erkek işine karışmak)*
(bkz: türban ile ilgili başlık açmaya ıkınmak)