bugün

kaynak gösterilmesi istenen söz.
göt ister o biraz.

rte unutmamıştır yediği dayakları ülkücülerden.
Kaynak isteyenler RTE'nin o bet sesinden kulaklarıyla duyabilirler.

http://www.focushaber.com...mis-bir-iktidariz-v-36890
bir avuç göt kılı beyanatıdır.

siz istediğiniz boku yemekte serbestsiniz. bu toprakların sahibi var zaten. kıçınızı yine biz kurtarırız, yobazlığınıza güzel güzel devam edebilin diye.
yanlış söylemdir. her milletperver milliyetçi olabilir, olmadılıdır da. soyunu kaybeden kendini kaybeder.
bozuk saatin de günde iki kez doğruyu gösterdiğinin ispatı olan rte sözüdür. bir başbakanın değil her insanın söylemesi gerekir ama önce dünyadaki tüm insanların birbirlerine herhangi bir üstünlüğü olmadığını kabullenerek bazı tabuları yıkmak gerekiyor. işte esas göt isteyen budur, öyle geçmişte atalarının vurduğuyla kırdığıyla ezikçe övünerek şekil yapmak değil.
rabbiniz bir olduğu gibi, babalarınız, dininiz ve peygamberiniz de birdir. arabın aceme, arap olmayana acemin araba üstünlüğü olmadığı gibi, kırmızının karaya, karanın kırmızıya üstünlüğü yoktur. hiçbir milletin diğerine üstünlüğü yoktur. üstünlük ancak takva iledir. veda hutbesinden.
bu sözün yanlış olmasını gerektirecek hiç bir yönü bulunmamaktadır.
Milliyetsiz bir halk isteyenlerin, garabet ötesi sözleridir.
(bkz: dün dündür bugün bugün)
bilmiyom ki bu ara baya bi puslu ortalık kimin eli kimin cebinde belli değil anlam veremiyorum hiçbirine, biri çıkıp ben çözümü buldum herşey dursun para basalım diyo öbürü müjde onu yapcaz bunu yapcaz diyo, başka biri teröristlen kol kola sözde vatanseverdi. ağzımız açık izliyoz bakalım.