Ucunda küçük bir bilyesi bulunan ve içi özel bir mürekkeple dolu ince bir borucuktan oluşan bir kalem türü.
zamanı gelince tukenen kalem..
(bkz: dolma kalem)
bir senarist grubu adıdır. şu sıralar ekranlarda olan gönül adlı diziyi yazmaktadırlar.
pilot kalemin uçmadığı gibi tükenmez kalem de tükenir nedir bu kalemlerden çektiğimiz kardeşim acaba uçlu kalem de uçsuz mu yane war mıdır öle uçsuz bucaksız bir kalem???
dolandiricilik urunu.
bir digeri icin (bkz: bitmeyen kibrit)
fiyat/performans açısından geçen yüzyılın en büyük icadı sayılabilecek eser.
(bkz: laszlo biro)
ismi kendinden büyük insan icadı
hiç beklenmedik zamanlarda tükenen hatta bazen hiç yazmayan kalem
Eğer dandik bir markaysa çantanızdaki ödevinizin üzerine akıp ödevinizi mahvedecek kadar hain bir icattır.
(bkz: gani müjde)
(bkz: en buyuk yalanlar)
bir ara silinen versiyonları da çıkan*, tükendiği halde yıllardır tükenmez diye aldığımız nesne.
(bkz: tükeniyorum az kaldım)* *
bir rivayete göre amerikalı bilim adamlarının uzayda yer çekimsizliği nedeniyle yazı yazamadıklarından dolayı binlerce dolar harcayıp çekimsiz ortamda yazabilenini icad ettikleri, rus bilim adamlarınınsa yerine kurşun kalem kullanarak sorunun üstesinden geldikleri kalem çeşidi.
(bkz: tükeneceğiz)
kaygısızlar ı yazan alkışlanası gruptur.
tükenmez kalemim ki; yoklugunda, tükenmeye susadigim, susuzluk buhranlarina girdigim. mürekkebi tükenmislik kokuyor, nefes aldikca tükenen siirler yaziyorum, yoklugunda uyaniyorum, uyandikca daha da uyumak isteyerek.
(bkz: kaybolmayan sakız)
tükenmez kalem değilde eninde sonunda tükenecek kalem seklinde anılması gereken kalem
kalbe isim yazarken kullanılmaması gereken kalem
gani müjde'nin kurduğu dizeler için senaryo yazan topluluk.
adı ile çelişen tek kalem.
koca bir yalan, büyük bir hayal kırıklığıdır.
güncel Önemli Başlıklar