bugün

türkiye bilimsel ve teknolojik araştırma kurumu..
aynı zamanda başlığın şu ana kadar açılmamış olması konusunda aramaya inanmaksorunsalını yaşatan başlıktır.
üstün başarılı olan son sınıf lisans öğrencilerine yüksek lisans yapmaları durumunda aylık 1.250 ytl hibe edecek olan kuruluş.
bilimsel işlerle ugrasması gerekirken "renkli gözlerin nazarda olan etkisi"ni olcen, bu nadide kurum bu isleri yaptıgında "aaa biz neden hala bu durumdayız anlıyorum" dedirten kurum
web sitesi http://www.tubitak.gov.tr olan önemli kurum.
Turkiyede oldurulmeye calisilan bilime en cok destegi veren ama su gunlerde onu kesilmeye calisilan kurum ...
oks'de ve öss'de çoğu öğrencinin bu sene soruları tubitak hazırlıyormuş sorular zor olur diye beceriksizliklerini yükleyerek kendilerini avuttukları kurum
ismet inönünün kurmuş olduğu bilimsel çalışmalar yapan *,bilim ve teknik dergisini çıkaran kurum.
üniversite öğretim görevlilerinin ve onların danışmanlıklarını yaptıkları doktora öğrencilerinin projelerini destekleyen ve desteklemek için çok sıkı bir jüri eleme yöntemi kullanan kurum
6 kere ayrı enstitüsüne başvurup altısı ile de görüşmeye gidilip de bir türlü girilemeyen yer. ha noluyor gidiyorum orda arkadaşlarımla muhabbet ediyorum, lan yine mi geldin bu sefer hangisine geyiklerine mağruz kalıyorum. Sonuncu görüşmede hiçbir arkadaşımla muhattap olmadım belki olur, dedirten yer. *
ekstra bilgi: allahın belası farklı firmalarla her görüştüğümde çok bilimsel takılmışın tübitak'a başvursana diyorlar gıcık oluyorum, uydur işin yoksa binbir türlü mazeret.
(bkz: olasi tubitak arastirma konulari)
Çıkardığı kitaplarla tartışmasız Türkiye'nin en iyi yayınevi
(bkz: Tubitak popüler bilim kitapları)
les puanı 65'in okul ortalaması ise 4 üzerinden 3'ün üzerinde olan her yüksek lisans öğrencisine başka bir yerden geliri olmadığını ispatlaması halinde 1.250 ytl burs veren; karşılığında tek beklentisi bu öğrencinin diplomasını alması olan kurum. daha nolsun be bitanesin tubitak! diye seslenmek istediğim kurum oluyor haliyle kendileri.
ankara'da tunus caddesi ve atatürk bulvarı olmak üzere 2 tane girişi bulunan sadece öğrencilere değil kobilere ve ar-geye verdiği destekler ve teşviklerle de bilime ve teknolojik gelişmelere destek olmaya çalışan kurum
orta okul ve lise hayatım boyunca gerek olimpiyatlar gerekse proje yarışması nedeniyle kapısını aşındırdığım ama öss sonunda ayağıma gelip burs vermeleri ise egomu pek bi tatmin etmiştir.
neden teknik elemanlar yerine önüne gelen her bölümden uzman yardımcısı aldığını anlayamadığım kamu kurumudur Atatürk Bulvarının güzel bir yerinde.
'' n'oldu sordunuz o kadar zor soruları oks'de, okullarınız boş kaldı dimi! 3. tercihide çıkarttınız bakalım nasıl dolduracaksınız o liseleri! '' diye yakarışta bulunduğum yayınevi.
to be or not to be.. tak! işte bütün mesele (!)
gebze'nin hemen girişinde uzay üssüne benzeyen bir mekanları vardır. hakikaten yetenekli elemanlar çalışmaktadır ama potansiyellerini kullanırlar mı yoksa yan gelip yatarlar mı orasını bilemem.
haktan akdoğan'ın ufolarla ilgili düşünce ve tespitlerini mütemadiyen reddeden kurum.
(#745252)
kaliteli kitapları ucuz fiyatlara satan kurum.
bir zamanlar lombak ta bulunan inanılmaz ötesi komik ve okurken insanı sıkmayan karikatür. keşke devamı gelse demeden edemiyoruz.
artık pardus'a takke ve takunya takacak olan kurum!
öss sorularını hazırladığı iddaa edilen kurum. ayrıca türkiyenin en büyük bilim kurumudur.
an itibariyle 498 kişiye yuksek lisans bursu vermiştir, barajını da 88 olarak ayarlamistir, acirim en cok 87.999 ortalamayla tum sartları sağlayıp da disarida kalan arkadasa. *
şöyle isviçreli bilim adamları tadında bir araştırma yapıp, gündeme gelemeyen kurum.
verdigi yüksek lisans bursu ile gönüllerde taht kurmuş kurumdur.