bugün

cift olmasi sebebiyle en gecerli tovbedir.
çok güzel bir şarkının adıdır.

taç olsan başıma takmayacağım
gözüme nur olsan bakmayacağım
yoluna adaklar yakmayacağım
tövbeler tövbesi

derdine göğsümü germeyeceğim
bağrımı yoluna sermeyeceğim
rüyamda sana yer vermeyeceğim
tövbeler tövbesi

sinemde kor olsan yanmayacağım
bin yemin etsen de kanmayacağım
seni hiçbir zaman anmayacağım
tövbeler tövbesi

kahretsen bana dön demeyeceğim
ecel ol, sana baş eğmeyeceğim
ve senden başka da sevmeyeceğim
tövbeler tövbesi.
tutulamayacak tövbelere ithaf edilmiş şarkıdır. bestesi saadettin öktenay, güftesi turgut yarkent'e aittir.
atv'nin yeni dizisidir.

kadrosu şöyle efendim

cemal toktaş,tuba ünsal,fulya zenginer,füsun demirel,rıza akın,cihat tamer,ruhsar öcal,bedia ener,pınar dikici,gözde mutluer caner özyurtlu,onur dikmen,ahmet kaynak,serdal genç

zengin kız fakir çocuk aşkını türk filmi naifliğiyle anlatan komik sıcak samimi bir hikayesi var. sırf müziklerinin şahaneliği ve nostaljisi için bile izlenmesi gereken dizi.
tövbelere tövbe etmek yada, tövbelerin en büyüğü anlamına gelebilecek cümle.

ayrıca sikimsonik olacağına inandığım bir yerli dizi.
zaman öldürmek için birebir.
(bkz: düşmanıma verme yarabbi)
tövbenin bir üst evresidir.
çok yakında atv ekranlarında izleyiciyle buluşacağı duyurulan yeni bir dizi. artık dizilerden illallah demiş olan beyni sulanmış bir kitleye yeni bir işkence dizisi.

sözde, diğer dizilerden farklı bir diziymiş. dizi hakkında küçük bir açıklama alalım buraya hemen.

--spoiler--
"Tövbeler Tövbesi"ni diğer dizilerden farklı kılan unsur her bölümde 3 müzik klibinin yer alması. Sahne içeriklerine göre çekilecek bu kliplerde seyirci, Türk sanat müziğinden, artık klasikleşmiş arabesk parçalara kadar yüzlerce şarkı dinleyecek.

Hikaye, hala yaşayanların kurtulmak, vakti zamanında ayrılanların ise temiz bir şekilde geri dönmek için çırpındığı, hayat mücadelesinde yan yana saf tutmuş, kimi işçi, kimi memur, kimi esnaf insanların yaşadığı Garipler Mahallesi'nde geçiyor.
Bu mahallede ailesiyle yaşayan garson Mahir, çalıştığı gece kulübünden bir müşterinin kafasında şişe kırdığı için kovulur. Bir tesadüf eseri, gelinlikler içinde uçurumdan kendini atmaya kalkan bir kızı kurtarır. Kurtardığı kız, onu kovan patronunun kızı Pelin'dir.. Pelin neredeyse takıntı haline getirdiği bir aşkla Mahir'i sevmeye başlar. Ama Mahir mahalleden Fidan'la nişanlıdır ve nişanlısını da çok sevmektedir. Hikaye temelde bu üçlü imkansız aşkı anlatır ama anlatırken de tamamen aşka gömülmez. Bir yandan da sürekli olarak, günlük hayatta aşkın dışındaki meselelere de elini atar..
--spoiler--
gün içinde sıkça kullandığım kelime. yeri ve zamanına gelirsek yok. öyle ki, derste, koridorda tövbeler tövbesiii diye bağırıyorum. amaç? acayip motive ediyor. *
şimdi farkettim de, hayatımda bir kere bile kullanmadığım kelime.
atv'de yakında başlayacak dizi. yine bir isim faciası.
(bkz: adını feriha koydum)
reklamda gördüğüm kadarıyla titanik'in hani şu meşhur sahnesini yapacaklar:

-sen atlarsan bende atlarım,bir kere karıştım artık
onyargiyla izlemeye baslasam da hosuma gitti gibi gibi. cok sicak geldi... sevdim lan.
bende önygılıydım ama izleyince sevdim.gayet sıcak mahalle dizisi işte ayrıca tuba iyi bir oyuncu.
eldekiler çok mu iyi sanki, orada ki çoçugun da dediği gibi koy gözüne rahvan gitsin.
ikinci bölümü yayınlanıyor ama çok süper olmasa da fena da değil. kendini iyi kötü izletiyor...
atvnin saçma sapan reklam zamanlamasıyla içine edilen dizidir. çalan bir şarkıya takılmıştım ama sağolsunlar...
koy gözüne rahvan gitsin şeklinde bir mottosu olan yeni dizi.Cemal toktaş her konuşmasında bu uydurma cümleyi kenara köşeye sıkıştırıyor.*
(bkz: bu memlekette göte göt denir)
(bkz: koy götüne rahvan gitsin)
atv nin yeni dizisi.intihar sahnesi gülmekten yerlere yatırmıştır.cemal toktaş tubanın elini bıraksada düşmezdi zira resmen havada durdu şahidim.
eş durumundan öyle bir geçer zaman ki, serde erkeklik olduğundan kurtlar vadisi seyretmenin farz olduğu bizim evde yeni bir akım gibidir bu dizi valla bende beğendim hanımda severek izledik ilk bölümlerini.ilerleyen bölümlerde bozarsa kendini seyretmeyiveririz canım bize dizimi yok koy gözüne rahvan gitsin b'aabii..
bildiğin türk fimi senaryosunun dizileşmiş olanı.

zengin ve şımarık kızımız çok asosyaldir, hiç arkadaşı yoktur. intihar girişimleri olur. babası eğlensin biraz insan içine karışsın diye parayla sevgili falan tutar ona. sonra kız bir gün taşralı mahir'e aşık olur. ancak mahir nişanlıdır. kızımız mahir de mahir diye tutturunca, kızın babası mahir'den hiç hazzetmese bile ona para karşılığında kızıyla evlenmesini teklif etmek zorunda kalır. işsiz, güçsüz, parasız ve ailesine bakmak zorunda olan mahir teklifi kabul eder.

buraya kadar vallahi aynen kemal sunal'ın bir filmine benziyor. hani şu mehtap ar'ın zengin ve zavallı kız rolünde olup, onu jean paul belmondo'ya benzettiği fim. adı aklıma gelmedi. ama hatırladınız değil mi?

neyse, devamı şöyle: sonra bu mahir'in nişanlı olduğu taşralı kız da holding'te işe başlar ve hemen holdingin sahibi olan genç adamın dikkatini çeker. (onu da keremcem oynuyor bu dizide) burası da gayet sıradan, fas fakir olup da şıp diye zengin koca bulan, hatta zengin kocadan başkasına bakmayan ortalama türk kızı hikayesi. türk dizilerinde fakir koca bulmak zor efendim, hepsinin eşşek yüküyle parası oluyor ve nedense hep fakir kızların peşinde koşuyorlar.
güzel bir zeki müren yorumu için buyrunuz.
yeşilçam tarzı zamanla kendini sevdiren yerli dizi.. seçtikleri parçalar da oldukça güzel..
son zamanların en beğendiğim dizisidir. o kadar ki salı günü kaçırdığım için bu saatte seyretmek zorunda hissettim kendimi. hikayesi olsun, şarkıları olsun sıcacık sarıyor.

vedatla mahirin babasının dostluğunu izleyin derim...
mahir: "adama" en yakın adamsın.
fidan: seni "adam" sanmıştım !
pelin: aşıksın kızım sen. seni tebrik ediyorum.
oktay: azını kırdımının. fidan'la birbirinizi bulmuşsunuz işte. lan hiç samimi gelmiyorsun bana. yanı fidan gibi.

mahir'e iki çift lafım var:

pelin'i kaçırma. böyle kızı bir daha sittin sene bulamazsın. güya fidan da sana aşıktı ama gördün !
şimdi pelin mi fidan mı aşık? kesin olarak pelin fidan'ı tokatlar.

öylesine: lan bir de nedense pelin'le mahir'in sahnelerinde havada aşk kokusu almak daha kolay oluyor.
yani böyle hakikaten bir samimiyet, bir delikanlılık bir güzellik hissediliyor. bilemiyorum yani...