bugün

çok elim vahim ve hoş bi durum olabilir çünkü eğer kabızsa çok kötü ishalse eyvah yok eğer normalse bi şey yok demektir
b.k yoluna gitmek.
dombiligül: +, niyazi: -

+ niyazi tuvalette sen mi varsın?
- delirdin mi hanım başka kim olcaadı! hınggg...
+ ay sabah sabah ne bileyim ayol! daha durucak mısın niyazi?
- durc... hımmmmmnnnnn!
+ işin uzun mu niyazi? zor tutuyorum altıma işicem...
- durucam ulan durucam!!! uff uff uffff.. hınnnnnggg...
+ iyi misin sen ayol?
- çok fenayım dombiligül ouuffff hhhhıııınnnnnnnnnnnnnnn...
* ploooooffffhhh! gümmm!...
+ ay ay ay noldu niyazi iyi misin aç kapıyı yiğidim niyazi? niyaziii? ses ver bana! yetişin komşular bok yoluna gitti niyazim!!!

(bkz: falan filan)
(bkz: başlık sıçarken ölmek)*
sıçmanın bokunu çıkarmak olduğu kadar ölümün de bokunu çıkarmaktır.
sıçtıktan sonra oluşan kokunun içe çekilmesi suretiyle gerçekleşen olay.
(bkz: tarihe geçen ölümler)
ismi birde niyazi ise olay tamamdır. bok yoluna gitti niyazi.
31 çekerken ölmekten sonra ikinci sıradaki en utanç verici ölümdür. gerçi öldükten sonra utanmak da bambaşka bi paradokstur, o ayrı.
(bkz: boka basmak)*
+adam sıçıyormuş ölmüş, neden?
-neden?
+ben de onu diyorum işte, neden?
+ölürken sıçmış lan bu.
-sıçarken ölmüş olmasın?
+hayır abi. ölürken sıçmış, leş gibi kokuyor adi herif.
-bence sıçarken ölmüştür.
+sanki kedi yemiş kodumun ölüsü. bu ne koku be. kapıyı pencereyi aç.
-yine de, sıçarken ölmüştür diyorum ben.
+şimdi seni sıçırtana kadar dizimle döverim.
önemli olan ne sıçtığındır.

(bkz: dreamcatcher)
bazıları tarafından ne kadar dalga geçilse de gerçekleşen ölüm şekillerinden biridir. zira uzun süreli kabız olmanın akabinde tuvalette ıkınma faslı sırasında fazla kasılma, itme ve zorlama dolayısıyla hemen popo loplarının arasına yakın bir yerden geçen damarın çatlaması sonucu kan kaybından ölmektir. bir arkadaşımın babası bu yüzden ve bu şekilde vefat etmiştir, o yüzden kabız olmamaya dikkat edilmelidir.
düşünüldügünden çok çok çok daha olası bir durumdur. kabızlık vb. durumlarda zorlama sonucu oluşacak basınç beyin kanamalarına neden olabilmektedir. Zaman zaman bu kanamalar ölümcül olabilmektedir. dalga geçilmemesi gerekir çunku yarın oburgun dalga geçenin annesinin kardeşinin sevdiginin aynısını yaşamayacagı garanti degildir.
meşhur kore savaşının efsanevı fenomenlerınden biri, ölümüyle bile her kesi güldüren niyazinin ölüm şekli. bu sebepten dolayı, arkasınca arkadaşları tarafından, ne şehittir ne gazi/bok yoluna gitti niyazi, mısraları dökülmüştür.

(bkz: ölürken güldürmek)
helada ölmektir. yaşlılıkta nefes darlığı hastalığına tutulup, kabız olduğunuzda görcem ben bu gülmeleri. ıkınırken nıahhh!! deyip aklınıza gelir anıların arasından kimbilir...
hayatı boktan bir şekilde, boktan bir yerde sonlandırma eylemi.
Vahim bir durumdur. Ölü bedenin bile leş gidiyor resmen, tabi bide seni merak edinceye kadar birileri hela da kalmak gibi bi yanıda var.
(bkz: şanına yakışır ölüm)
acı çekmenin en kötü yollarından biridir.
bok yoluna gitmektir.

ne şehittir ne gazi bok yoluna gitti niyazi durumudur.
dünyaya son bir parça, emanet bırakıp gitmektir.
tuvalete sağ ayakla girersen olacaklardır.
sen gittikten sonra ortalığı bok götürmek.