bugün

sıvı der geçerim. katı hijyenik değildir.
Katı sabun güzel şey de her yerde bulunmuyor maalesef. Bir de sıvı sabun alerji yapıyor.
katı sabun sikertir. kiri kolay çıkarıyor ve durulaması daha az zaman alıyor.
dandik sabunları demiyorum ama !..
Katı sabundur derim önemli yani sıvı olanlar kullanışsızdır.
katı sabun sağlıklıdır elden kolay çıkar.
Katı sıvı köpük...
Hangisi olursa olsun dışarıda kullandığınız tüm temizlik malzemesi kimyasal bir ürün.
Sadece kimyasal bir ürün değil, kalitesiz kimyasal bir ürün.
Kullandığınız zaman "ben maske mi yaptırdım, el mi yıkadım?"diye bir hisse kapılmanıza neden olan, eliniz yapış yapış durulanmamış ve ağır bir parfüm kokusu kalıyorsa öldürdüğünüz sadece bakteriler olmadığını bilin.
Merdiven altı tabir edilen denetimsiz sağlıksız duyulmamış bilinmeyen ucuz markaları kullanan avm'ler başta olmak üzere iş yerleri şirketler lokanta cafe vb yerler temizlik adına halkın sağlığı ile oynuyor.
Ne mi yapmalıyız?
Çantanızda bildiğiniz evde kullandığınız bir kalıp sabun ve ıslak mendil peçete bulundurunuz.
Eskisi gibi sabunlar iri en az 250 gramlık olmuyor, ufak 100 gramlık oluyor zaten.
Bunu kadınlar yapabilir ama erkekler bunu nasıl yapacak?
Postacı çantası neden taşıyorum sanıyorsunuz? Sadece tablet netbook vb için mi?
sıvı sabun evde protex, duru gibi güvenilir markalardan veya bath & bodyworks, bodyshop falan gibi bir yerden alınmadıysa normal fax kalıp sabun'un yerine pek geçemeyendir.
ama dışarısı söz konusuysa tartışmasız sıvı sabun.
evde kati sabun. disarida sivi sabun. herkesin elini yikadigi sabuna dokunmak pek cazip gelmiyor.
katı sabun. belki psikolojik bilemem ama sıvı sabunu hep böyle bir daha kimyasal görürüm ben. artı katı sabunun yarattığı o kuruluk hoşuma gider.
el için sıvı sabun.
katı sabunun ne kadar durulasan da elde bıraktığı o kayganlık hissi rahatsız edici.
fakat duş jeli mi katı sabun mu diye sorulursa katı sabun elbet. doğal olan iyidir, sağlıktır.
Umuma açık yerlerde sıvı, evde katı sabun.
Bazı bünyeler için, sıvı sabun icat olduğundan deyyu katı sabunun papucu dama atılmıştır.

Özellikle topluma açık yerlerde kullanılan katı sabunun, sayısız mikrop barındırdığını unutmayın.

Sıvı sabun candır.
Hele doğalsa canandır.
katısı sodyum hidroksitten, sıvısı potasyum hidroksitten oluşmuştur. tercih meselesidir, genellikle katı olan çokça kurutur.
KÖPÜK sabun derim. siz de deneyin. çok tatlı.
sıvı sabun kullanıldığında elleri durulamak daha uzun zaman alıyor. su ve zaman israfı gibi.
tabii ki de katı sabun ile karşılaştırılamaz sıvı sabun.
katı sabun hele de organikse candır. öbürünün rengine, ambalajına kanmayınız.

ve sabun zaten mikrop tutmayan bir şeydir, o yüzden daha hijyenik olduğu koca bir yalan.
içindeki kimyevi maddeler ise nedir ne değildir belli değil.
sıvı sabun ezer geçer bence. çünkü, katı sabuna gelen geçen herkes elini sürüyor, elinde çevirip duruyosun. sıvı sabunla, tek tıkla işin bitmiş oluyor. işte rahatlık, işte asıl hijyen. bir de katı sabun elleri yıkadıktan sonra elleri taş gibi yapıyor, sürtünme olayını kaldırıyor. ellerinizi birbirine sürterken tuğlaya sürtüyor gibi. tarafımdan hiç tasvip edilmemektedir sözlük, sıvı sabundan vazgeçmeyiniz.
(bkz: sıvı sabunun yıkama sonrası elden gitmemesi)
teknolojiyi arkasına alan sıvı sabun tüm cephelerde emektar katı sabunu yenmeye devam etmektedir. bu gidişle katı sabun gururundan harakiri yapacak gibi görünüyor.
sıvının kazanacağı karşılaştırmadır. daha hijyeniktir çünkü.
sıvı sabunun kazanacağı mücadele. özellikle ortalık yerde.
sabun dediğin duruşuyla kendini belli edecek arkadaş. sert olacak, taviz vermeyecek. adam gibi sabun, katı sabun.
biri yufka diğer taş yüreklidir.
sıvı sabunla kese atılamayacağı için kalıp sabun alır.
her türlü kişisel ihtiyacı * karşılaması bakımından sıvı sabunun galip geleceği karşılaştırma.