bugün

yaptığı en ufak bir şeyden zevk alan insanların kabul ettiği sıfat. herkes korkar sıradanlıktan ya da sıradan insan olmaktan. halbuki sıradan bir insan olmaktan keyif verici başka ne olabilir ki? ya da sıradanlıktan keyif alan bir insanı mutlu edebilecek ne önerebilirsin ? ben sıradan biriyim demeye çekinir oldu insanlar ki keyif aldığı bu sıradanlık için.

benim sıradan bir hayatım var ve bu hayat bana sıradan bir insan olmama yol açtı. işten çıktıktan sonra eve gelmeyi, ev arkadaşlarımla çıkıp iki tek atmayı sıradanlık haline getirdim ama bundan pişman değilim çünkü bu beni mutlu ediyor. fethiye'ye tatile gittiğim zaman baba dağ da yamaç paraşütü ile atlamak ya da bampi jumping yapmak bana keyif vermiyor. arkama aldığım yeşillik önümde bulunan deniz bana istediğim huzuru ve mutluluğu veriyor. kıbrıs'a giden bir arkadaşımın -oğlum bir kumarhaneler var görmen lazım- demesi bana bir şey ifade etmiyor. düşünsene adam kıbrısa gitmiş ve aklında kalan tek şey kumarhaneler. mesela ben sıradan bir insan olarak gitsem nelere dikkat edecektim ama o çılgın bir insanın aklında sadece ne kalmış. alış veriş merkezine gidiyorum amacımı bilerek. d&r a giriyorum çok hoşuma giden bir kitabı alıyor üst kata çıkıp kahvemi alarak balkonun yolunu tutuyorum. kahvemin yanında sigaram ve kitabım...

yani sıradanlık iyidir yeter ki siz mutlu olmasını bilin. çevreme janti görüneyim, beni şu mekanda görsünler de itibar alayım , bu mağazadan çıkarsam zengin görünürüm diye düşünmeden hareket edin. sıradan olduğunuzu kabul ettiğiniz an mutlu olmaya başlayacaksınız.
herkesin becerebileceği bir şey değildir.*
Aslında farkında olmadan özel bir sınıfa mensup olmaktır. "insan"

Bunca orospu çocuğu içinde insan olmak başlı başına bir meseledir.
hayatındaki monotonlukların dışına çıkamayan insan olmaktır. pek sıkıcı vesselam.
Şu sıralar en güvenli ve rahat olan şeydir. Neden özel olasınızki. Zaten sıradan olduğunuzu kabul ederek özel bir insan olmuş sayılırsınız. Bence. Evet.
asosyalliğin bir aşamasıdır.
olayların merkezinde olmayı hayal eder fakat risk alamaz.
yaşadığı çevreye karşı içten içe bir alınganlığı vardır.
kendini sağlamda hissetmesi tek tesellisidir.
Guzeldir,rahattir.
Yapamadığımız eylem.
Herkesin yapamadığı tek şey.
herkesin farkına varmamak adına çırpındığı şey.
(Sıradan)*2=ben.
Farklı açılardan bakılınca bile güzel bir şeydir. Bir kere bir çok kişinin gözü hiçbir zaman üzerinde olmuyor gittiğin yerde, her hareketini izleyen insanlar yok, rahatsın. Kimse sana şaşırarak bakmıyor, dikkat edilmedikçe sadece oradaki bir varlık gibi görünüyorsun. Kendi halindesin, düşmanın az, sevenin sayılı, nötr olanlar ise 20 kişi falan hariç herkes. Güzeldir yani sıradan olmak. Sahip olduğuma sevindiğim sayılı özelliklerimden.
Yağında kavrulmak deyimine tam oturan kisiliktir. Cok iyi olmayabilir ama kötü de değildir.zaten biliyoruz ki birseyin iyi olmaması kötü olmasından daha iyidir.

Polyanna dan selamlar.
Ot gibi yaşamayı mal gibi yaşamakla karıştırmış insandır. Mükemmeliyetçi insan mükemmeliyetçidir. Sıradan biri olup yine mükemmelliyetçi olunabilir, şayet mükemmeli arayıp hayatı kaçıran insan mal gibi yaşayan insan olabilir ama bu sıradan biri olmadığı anlamına gelmez. insandır işte en nihayetinde; içi kof, düz. Sıradışı insan bizi bu medeniyet seviyesine çıkarmış insandır. Düşünmüş ,hayal kurmuş, yapmış. Sıradışılık peşinde koşmamıştır hiç sadece biraz yıldız tozuyla gelmiştir dünyaya. Yaratıcıdır, düşünür, ot değildir. Tüm dünyası 25 yaşında evlenip, memur olup kat karşılığı inşaa edilmiş iki artı birlerde bir ev alabilmek için ömrü boyunca banka kredisi ödeyip, sürekli yakınıp başka da bir şey yapmaz değildir.
Türkiye'de 45 yaşına kadar asgari ücretle sürünmek, 50 yaşından sonrada işsiz kalmaktır.

Etraf tarafından e o da hak etti, yorumlarına maruz kalmaktır.

Bu ülkede sıradan insan olarak hayatta kalmak imkansız.

Süper alfa olacan aga.
Süperalfa diye bir şey yok onu çıkarın aklınızdan 1 ikincisi hepimiz şurada birkaç yıl daha yaşayıp siktir olup gideceğiz bu dünyadan üçüncüsü müslüman olacağız diye de bir şey yok.