bugün

ekonomide abd ye bağımlı mıyız? cevabı evet.
Harp istiyoruz ekonomik savaş değil korkak amerika.
karşısında akıl tutulması yaşadığımız söylem.

kendinize gelin koduğumun dingilleri. olay yapabilicek olması değil olay küstah bir şekilde bizlerle dalga geçmesi.

şu cümleler karşısında oturup da "yapabilir abi, bağımlıyız" tepkisi neyin kafasıdır?
görsel
(bkz: türkiye ekonomisini yok ederim)
hangi ekonomi?
Faize dayalı tüketim ekonomisinin acı getirisi. Yani. Geçen (2018) ağustosu hep birlikte yaşadık. Demokrasi denilen şey en büyük emperyalin hükmettiği dünyada kendisine biçilen rolü itiraz etmeden oynamaktır. Medeniyet dedikleri bu işte..
konudan bağımsız bir şekilde ben ayrıca seçimlerin yaklaşması ile de böyle bir tweet attığını düşünüyorum. çünkü ne olursa olsun trump yeniden seçilecek. halka "oo bakın kontrolsüz nato ülkesini nasıl ekonomi ile kontrol ediyorum. oylar bana." mesajı veriyor, tweetin altındaki amerikalı çomarlarının yazdıklarını okursanız anlarsınız zaten.
Asrin lideri var edemez.
sorduum saarı çiiiçeğeee.
Şunu ne zaman kullanırım diyordum, daha uygun bir zaman olamaz:
görsel
https://twitter.com/i/status/1181271938972311552
Şamda Cuma namazı kılıyorduk bizde en son. Klasik gaz alıp gaz verme taktiği yapacağından değilde şova kalkmış. iç politikaya göz kırpıp bölgedeki Kürt müttefiklerin gazını alıyor.
Var olan bi şeyimizle tehdit etseydi bari mk ne ekonomisi?
https://apple.news/AldxRey6WQwaaCnauUsppcQ

Kendi ülkesinde sayılmayan/saygı görmeyen bir mahlukatın sözleridir. Ancak böyle gülüp geçilir. Kimse ciddiye almıyor bu adamı cidden. Fakat acı olan, aldığı kararların nasıl bir etki yaratacağını, nelere sebep olacağını bilmemesidir.
görevden alınma sürecini unutturmak için kendi iç piyasasına yem atmış. yemi ilk yiyenler de bizim muhalefet olmuş tabi. hepsinde bir keyif bir mutluluk.
Ismarlama paylaşım.

Doların yükselmesi için bir neden lazımdı.

Aa dış güjler operasyon çekiyor.
mahalle kavgasındaki adam bildiğin.
Turp keselim amk..şimdi Trump düşünsün..
intikam için borsayı talan edip doları azdırmanın peşinde.
Tercümesi şu şekilde: "Güvenli bölge konusunda anlaştık, fakat götün kalkmasın. Ben teröristleri geriye çektim, o noktaya ulaşma."
Ekonominin durumu zaten ortada. O yüzden amariga bir bok yiyemez deyip hayal kurmayın.

01 ocak 2018=3,75
28 mayıs 2018=4.57
3 eylül 2018 = 6,55
28 ocak 2019=5,24
07 Ekim 2019=5,84
Yok etselerde, şu allah böyüktür deyip 3 çocuk yapan tayfa açlıktan ölse ne güzel olur.
görsel
Suratına 2 osmanlı tokadı yapıştırılası amerikalının söylediği.
ekonomi diye bir şey varmıydı?
güncel Önemli Başlıklar