bugün

bu durumla alakalı bilmiyorum ama ciddi olarak lisede yanıma oturan 3 arkadaşım da intihar etti.

şaka konusu olacak bişey değil biliyorum ama alınmadım da değil yani.

t: berbatmış.
liselileri de mi yazar yaptılar? nedir bu!
amk yerinde okullar açılmadı mı hala ilkokullu dolu burası.
liseye başladığımda başıma gelen durumdu. sınıfta erkekler az olup beraber oturunca, sınıf hocası sınıfa erkekleri dağıtmak istedi. her erkeğin yanına bir kız koydu. bana da sınıfın en çirkin kızı denk gelmişti. hatta arkadaşlar da, bize de pek güzeller denk gelmedi ama sana denk gelen harbiden çirkin diye söylemişti. benim için çirkin olması hiç önemli değildi de ama o kızın tavırlarının itici olması ciddi bir sorun olmuştu benim için. hatta içimden dedim içinin çirkinliği dışına vurmuş bunun diye. üstelik nasıl bir işse kendini de bir beğenmişlik vardı. hayatımdaki en kötü sıra arkadaşımdı kendisi. neyse bir sene çektim onu. işin ilginci diğer kızlar da bu kızı sevemedi hiç.
acı bir hatıra olarak aklımda kalmıştır. koşarak kaçıp anneme söyleyerek yerimi değiştirtmiştim. şimdi bakınca içimde bir vicdan azabı oluyor. ona Nasıl hissettirdiğimi düşününce kendimden nefret edebiliyorum. ama bu yıllar yıllar önceydi. şimdilerde nispeten anlayışlıyım.
sonuçta o da bir insan. yargılamaya kimsenin hakkı yoktur.
Kendi kendimin yanına nasıl oturayım?