bugün

siğer sınıf arkadaşlarını da ayartılması üzerine bi kişinin bilinçli osurması ve diğer arkadaşlarnın yardımıyla masum olan birinin üstüne atılması olayıdır...iftiraya maruz kalan çocuk bütün sınıfa rezil olur ve derdini hiç bir yolla anlatamaz...
(bkz: bi sor niye yaptım)
(bkz: müslümanın içinde pislik kalmaz)
dısarıda osurup arkadaasın uzerine atmakdan daha kotu bir durum
bazı durumlarda günah keçisinin yemin bile etmesi onu kurtarmaz..

+ne osuruyosun lan!
-ilk söyleyen osurmuştur..
+hadi ordan konuyu açmak istemeyen osurmuştur.
bunun birde ossuruğunu elleriyle* atanlar vardır ki difüzyondan daha etkilidir insanın suratına tokat gibi çarpar.*
burada can alıcı nokta "ben yapmadım" kelimesini kullanmamaktır..aksi takdir de her şekilde olayın artık faili meçhul olmaktan çıkmış olacaktır..
lan yapanın anasını katıyorum
a: kat
b: kat
c: katma lan anasının ne suçu var..?

şeklinde geçicek dialogdan sonra ortaya çıkarılabilicek suçlu.
orta sondayken sınıfta herkesin yaptığı bi durumdu. bi iki tane yapan adamı belleyip sürekli üstüne atıyolardı. ha ben hiç yapmıyo muydum, orası gizli kalsın* buna rağmen sınıfta bi iki delikanlı vardı, kara murat hesabı kalkıp ben yaptım ulan diyebiliyolardı, kendilerine o ara da helal olsun demiştim, şimdi yine diyorum.
(bkz: sınıfta sıçıp arkadaşın üstüne boku atmak) **
lisede 14 kişilik tamamı erkek olan bir sınıfta okuyan insan için hiç gerek duyulmayan olay.
sıkça karşılaşılan durumdur. öğrenciler arasından biri hakemlik görevini üstlenir. ve çaktırmadan şüphelilerin arkasına geçip sinsice g.tlerini koklar. bu sayede osuruğun sahibi belli olur. neticesinde osurukçu arkadaş günün dalga konusudur.* * *
zoooaaartt!!

sınıf- kim osurdu yaa?!? ahaahahha....kim o çıksın ki intihara sürükleyelim! ahaha
suçlu- ya bülent sölemiim sölemiim diyorum da vallaha konuşacam artık...bülent yaptı arkadaşlar!!
masum- ne??! be-...valla ben yapmad-ım...öhöm...arkadaşlar allah canımı alsın ki ben masumum!....zoaartt(heyecandan)
sınıf- ahahhahhh....tü rezil....
tuttum hocam (bkz: swh)
ilkokulda olan bir agatha christie vakasidir. dedektif ruhlu bazi arkadaslar bunu arastirmayi üzerine vazife olarak alip, en az 10 zanlisinin götünü koklar, siralar arasinda gezerdi.
akıllı bir öğrenciden beklenen muhtemel hareket.
zamanında yaptığım bi' eylem.. aklıma geldikçe de gurur duyarım.. ayrıca öyle bir osurmak gibi helikopter gibi.. Şimdi sz cahil arkadaşlarım için helikopter gibi osurmayı uzun uzadıya açıklamayacağım.. pat pat pat pat pat... diye kısaca açıklayacağım...
Neyse işte öyle bir osurmak ki öğretmen ve pınar dahil herkes bana bakmak - ben yanımdaki ziya 'ya bakmak - Ben, pınar ve öğretmenle birlikte diğer sınıf mevcudu ziya 'ya bakmak...