bugün

bir çok öğrencinin yaptığı eylemdir. bazen can sıkıntısı, bazen akla gelen şeyi unutmamak için yapılır.
(bkz: yapmayanı dövüyolar)
öğrenci olamının zevkini tattığın an.
üniversitedeki sıraların güzelliğinden olsa gerek, okadar güzel kopya yazılacak sıra görmedim hayatımda. sen yazıyorsun hoca sildiriyor. mükemmel bir sıra.

not: beyaz renkte sıra koyarsan olacağı bu. kopya çekme hakkımız engelleniyor. dava etmek lazım.
(bkz: devlete zarar vermek)
mesel şöyle yazılar olabilir;

(bkz: elveda)
(bkz: gülüm)
(bkz: efsane sınıf)
(bkz: ayşe ve oğuz)

gibi. tam olarak bunlar olur genellikle. daha da türetilebilir bunlar.
daha kötüsü için . Sınıf arkadaşının arkasına çattırmadan tebeşirle top yazmak.
devlet malına zarardır ama yapmayanda yok gibidir.* **
öğrencilik adetlerindendir.
öğrenciyken çok zevk aldığınız bi harekettir bu, onlar ne kadar suç derse o kadar çizmek geliyor içinden.
dersten sıkılan öğrencinin en gözde fantazisi.
genellikle siyasal içerikli yazılar yazılır.
(bkz: ccc fatoş ccc)
sanattır.
msn adresini hatta tel nosunu yazanları dahi gördüm.

(bkz: apaçi sanatı)

edit: devlet malı vergi ile alınıyor efendim, bunları karalarken tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır. kul hakkına giriyor mu bilemem.
+ ne yapıyosun orda evladıım?
- şey hocam... şey..
+ o devletin malı biliyor musun?
Karşılıklı küfürleşmeleri vardır birde. Bir küfür yazılır ona cevap verilir onun cevabı da verilir. Ancak kimin arasında geçtiği tamamen muammadır.
öğretmen veya müdür gördüğü zaman 'bir daha geldiğimde görmüyücem bunu. sil hemen' der. sıranın üstüne kazınmıştır. nasıl silmemizi bekliyolarsa.
yazılan yazı kopyaysa ve işinize yaramışsa tadından yenmez.
(bkz: sınıf sırası)
(bkz: vandalizm)

ortaokulda iş teknik dersi projesi için okulun bütün sıralarını zımparalayıp yazılan çizilen her şeyi temizlememizle ebediyen son verdiğim eylemdir. *
lise yılların da hemen hemen herkesin yaptığı o zamanların anlamlı şimdinin anlamsız gelen eylemi...
öğrencinin depresif, neşeli, sıkılgan gibi hallerini görüntüye döktüğü durumdur efendim. kimisi aşkını karalar, kimisi tutkunu olduğu renkleri, kimi de kalıplaşmış felsefi cümle ya da replikleri. graffiti sanatçıları mesleğe başlamadan önce muhtemelen bu altyapıyla yetişmişlerdir.
güncel Önemli Başlıklar