bugün

(bkz: hoca bana taktı)
ben almadım, hoca verdi diyen kişidir.
(bkz: ev arkadaşı)
en sevdiğim arkadaşımın başına gelse de sevindiğim olay. nedense bu durumda hep mutluluğun doruğuna ulaşırım. ben mi? asla kaç beklediğimi söylemem. ya iyi geçti derim ya kötüydü. ayrıntı vermeye lüzum yok.
motivasyon bozukluğu ve bir önce ki geceden kalan performans eksikliği ile çalışan ergenin sınavdan çıkınca gerçekten yapmış gibi hissedip, arkadaşlarına yüzsüzce ve umarsızca utanmadan "yaa 3. soruyu sen ne yaptın?" gibi sorular soran talebe tipidir. genelde bunlar sınıfın çalışmayan kısmı" biz onlara kısaca kalorifer kısmı da diyoruz" olur bunlar. sonra okuldan çıkınca arkadaşlarına hadi bu sınavı kutlayalım der ve klasik liseli tarzı bir çay bahçesine giderler. ama o sınavlar okunduğu ki zaman ki tepki hiç birşeye değişilmez.
+ahmet 55
-hocam yanlış okudunuz sanırım kağıdımı,tekrar bakabilir misiniz? gerçekten bir yanlışlık var. impossible yani hocam. anlıyor musunuz?
zayıf alacağım deyip 100 almaktan iyidir.
3 lü sarmak için sağlam bir yüz bulmaktır.
(bkz: hocam bi yanlışınız var)
sınavdan 3 alacağım deyip 100 alan arkadaştan çok daha hayırlı bir kişinin sarfedeceği cümledir..beş on puan fazla hesaplamış o kadar..en azından 100 almamış, alamamış sevinin işte....
(bkz: 03 edi lütfen yaz okuluna)
(bkz: allah ın hakkı 03 tür)
derste atıp tutan adı lazım olmayan bir hocam her soruya tam puan veririm öğrencinin bildiğini anlayayim yeter derdi ve beklediğimin yarısını verdi sınavıma, itaraza gittiğimde, kağıdıma baktım dumur olmakla birlikte ağızdan bu cümle fırlayıverdi.
+hocam bu kağıtta inisiyatif değil taban puan var ne iş nerde idealistliğiniz?
sonuç: notum değişmedi, ders finale kaldı baklaım hayırlısı.
üzüntülü edit: FD geldi geçmiş olsun.
sınavı süper geçtiğini sanan kişinin sonuçları görünce dumur olduğu hadisedir. ayrıca o 3 puan ın nerden geldiği hiç bir zaman belli olmayan sınav sonucudur.
sınava katıldınız tebrikler 3 puan kazandınız mı? adınızı ve soyadınızı biliyorsunuz, bravo mu? yoksa okulun ve sınıfın yerini biliyorsunuz hayret! puanı mı?
ya da bunların toplamı mı?
kadın hoca ile aranız bozuktur. finans sınavına girersiniz, 3 sorudan oluşan 100lük kağıdı verirsiniz. Sonuçlar açıklandığında sadece 02 almışsınızdır. Sebep gayet açıktır hocaya göre;
-o sekiz miydi altı gibi duruyor. Ondan 0 (sıfır) bu soru.
-oradaki artı işaretini görmeyince çarpma sandım ondan sonuç doğru işlem yanlış 8 puan kırdım.
-açıklamaların kitabın aynısı ben ezber istemiyorum. *
eğer sınav kağıtlarını asistanlar değerlendiriyorsa olabilecek bir durum. * * *
(bkz: hüseyin şahin)
100 alınca ben aldım, 03 alınca hoca verdi söyleminde bulunma durumu.
sınıfa rezil olduğun ve arkadaşlarının yüksek alması durumunda, ezik hissedeceğin bir andır.
vakti evvel bir osmanlı türkçesi sınavı. doğumundan günümüze 28 sene osmanlıca yazıp çizmiş, okumuş ıraklı arkadaş 100 alacağından emindir. ta ki sonuçlar panoya asılanaca. başlıktaki 03'ün birler basamağıyla onlar basamağının yerlerini değiştir bagam. kaç etti? 30. hah işte ondan aldıydı herif. "lan oğlum" dedim, "sen hala okuma yazma öğrenemedin mi??". ulan bi yerde herifin anadili. gittik görüştük hocaylan, kağıdına bakaciik oğlanın. bizim arkadaş ayaküstü osmanlıca öğretti koca herife, "kitapta böyle ama şöyle tekniği de var." deyu. "lan hoca" dedim, "sen hala osmanlıca öğrenemedin mi??". arkadaş aa'yla geçti, ben 42 senedir veremiyom osmanlıca'yı...
sıçık durumlar listesinde ilk onda kesinlikle boy gösterir.
bunun daha kötüsü içim 110 vizeyle dersten kalmak vardır.
hoca sınavları açıkladıktan sonra sınıfa gelip "ismini yazan herkese 03 verdim" demesi ile devam ederse daha da kötüleşecek olan durum.
bu hocada bana taktı diye mazeret uydurulması muhtemel durumdur.
her ne kadar onun sınavlarından 100 bekliyorum diye çıkılmazsa da, zrfin öğrenciye rahatlıkla tattırabileceği rutin durum. çünkü 8 puan beklediğiniz her yerden 3 ün 1 ini ancak verir size. o adam kimseye günahını bile vermez ya, neyse..
velisine olayı aktarırken, "sıralamayı kaydırdım" ve ya "hoca bana kıldı, herkese aynı notu verdi" bahanelerinin ardına sığınacak öğrenci eylemi.

daha kaba versiyonu için ;
(bkz: 95 alcam deyip sifir alan mal)
öğrenciyi şoka sokan durum..

ayrıca bizzat yaşamış olduğum durum. iki yıl önce borçlar hukuğu dersinin final sınavından çıktıktn sonra soru ve cevaplarımı kontrol etmiş ve 100 alacağımdan emin olmuştum. inanılmaz rahat ve mutluydum. eh kolay değil borçlar gibi kazık bir dersden 100 alacaktım. lakin sınav sonuçları açıklandı ve 03 aldığımı gördüm. yaşadığım şok anlatılamaz. maddi hata dilekçesi verdim ama bi sonuç çıkmamıştı.

eh ne oldu peki.. ne olacak paşa paşa tekrar aldık dersi geçtik.
güncel Önemli Başlıklar