bugün

Efendim, bugün ortaöğretim öğrencilerinin, tabi olduğu bir sınavda, tek başıma gözetmenlik yapmaktayımdır. Bir yandan ısımaya çalışmakta, diğer yandan da öğrencileri izlemekte, ve lanet olası vakit geçmiyor diye küfürler savurmaktayım.

Öğrencilerin yaptıkları yanlışları gördüğümde, mal mal kendi kendime kaşlarımı çatıp, doğru cevapları gördüğümde ise tebessüm etmekteyim. Tabi bu durumdan habersiz olan öğrencilerin; kimisi harıl harıl, kimisi oflaya puflaya soruları çözmekte...

Gel zaman git zaman, tabi bu arada sevinerekten, zira sevindiğim şey, çocuklar ilk defa bir denem sınavında, bu ne? bu ne? diye beni sıkıştırmadılar düşüncelerinde, mutlu mesut beklerken, bir öğrenci, parmağını kaldırdı, ve şöyle dedi;

-öğretmenim vajina nedir?

Önce kıpkırmızı olan suratım, sonra soruyu ve de çizilmiş rahim resmini görünce, normale döndü. Tabi ne cevap versem diye düşünüyorum. Kafamda binlerce cevap var;

-Vajina insanın kendine yakışanı giymesidir.
-Vajina erkeklerin yıllardır, doymadığı tek şey.
-Erkek penisinin girdiği yer,
-Ya da kadınların doğurduğu yer,
-Kadınların adet döngüsünde kanın dışarı atılmasını sağlayan bölüm,
-Uludağ sözlükteki ergenlerin konuşmaya doyamadığı bakirelik zarının bulunduğu hazine.

Diyemedim...
Ve en son; hepsine bir son verip, suratı kocaman bir soru işaretine dönüşmüş çocuğa dönüp;
- Vajina kadının üreme organıdır dedim.

Ki biliyorum yanlış oldu, ama cinsel minsel karıştırmak istemedim. Yavrum da zaten anlamış gibi yaptı ama, sınav sonunda, o soruyu boş bıraktığını gördüm.
Efendim bir daha öğrencim vajina ne demek sorar diye hazırlıklıyım artık;
Vajina senin çıktığın yerdir, diyeceğim ki; bir daha unutamasın.

Şaka elbette, üreme karıştırmadan, cinsel organıdır diyip, onu da hafif kısık sesle söyleyeceğim. Cinseli de bilmiyorsa ben fen bilgisi öğretmeni değilim, deyip kenara çekileceğim.
Ne yapayım? sen söyle ey Ulu sözlük!
görsel örneklerle açıklama yapılması gereken öğrencidir. görsel destek şart hocam, en iyi öğrenim yolunun bu olduğunu söylemişlerdi zamanında.
+ hocam vajina nedir ?
- ebenin a...dır nuri.
+ sağolun,çok açıklayıcı oldu hocam..
hocam vajina nedir ?
bir çeşit kadın üreme organı yavrum
hocam vajina nedir ?
üreme orgaı yavrum
hocam vajina nedir ?
ama yeter oğlum
işte söylemediğiniz için bilmiyoruz.
namazda baba süphaneke ne demek diyen çocukla aynı kişidir.
anaaaaaaannn diye başlanası cevabın sorusudur.