bugün

Yılan gibi kıvrım kıvrım kıvrılacağıma delikanlı gibi sıfırımı alır giderim ve de dönüp arkama bile bakmam diyen gururlu gençtir.
öyle guru olmaz inanın öğretmen okurken o kağıdı birine bile cevap verememiş salak diyip ondan sonra o öğrenci hakkındaki düşüncelerini o eksende sürdürür.
riski göze alan gençtir.
+evladım bu kağıt ne bomboş.
-hocam size kalbim kadar temiz bir kağıt vermek istedim.
+otur sıfır!
-yemedi mi?
+ı ıh.
ikinci aşamada (bkz: not için hocaya yalvaran yalaka genç) olma ihtimali yüksektir.*
sınav eğer vize ise "boş kağıt vereyim,finale girme şansım olsun,nasıl olsa finalde hallederim ben bu işi"
diyen gençtir.Tabi daha sonradan "vay be abii..kızın teki sınav kağıdını 15 dk'da bitirip çıkıyormuş duydun mu"şeklinde duyumlar alınır.Oysa ki ilk 15 dk sınavdan çıkılamadığı için okadar süre beklenmektedir.
öğrencinin +5 puanın bile çok değerli sayılan bir psikoloji içerisinde yaşadığını bildiğimiz üzere yapması zor olan hareket. soru hakkında hiçbir şey bilmiyorsa bile o öğrenci yazar oraya bir hikaye.
hayat bir sınavsa adımı yazar çıkarım gencidir.
sınava çalışmamış ve sınav sistemini protesto eden insan modeli...
benim ben. ikt128 kodlu, 7.5 kredilik dersin finalinde boş kağıt vermenin haklı gururu içerisindeyim. bir rüzgar gibi esip geçtim. sınıftakiler arkamdan "vay be ne gözü kara, cesur, mert, karizmatik çocuk, keşke onun gibi olabilsek" demişlerdir. evet, kesin böyle demişlerdir..
öğretim hayatının son yazılısını da olana kadar sürekli savunduğu amma velakin diploması ile şutlandığı anda kafasına dank eden bir keşkelik duygusu yaşatan olaylar dizisidir..
gururundan değil, nihilistliğinden yapmıştır.
sana kalbim kadar temiz bir sayfa veriyorum diyen öğrencidir.
gereksiz bi gurura sahip olan gençtir kendisi.
sınavda bos kagıt veren okulu cok sevendir. oyle ki normal ogretim suresi 9 ayken bu kişiler 11 ay ders calısıp sınav olmaktadırlar. ayakta alkıslarım.
sayfalarca yazıp 0 almaktansa boş kağıt verip, umutlanmayacak olan gençtir.
ilkinde riski göze alıp hocanın da gözüne girersin belki ama.. ikinci defa o kağıdı boş verirsen hocanın sana lafı şöyle koyabileceği de aşikardır : aynı riski ikinci kez almak aptallıktır. bu yüzden otur! sıfır!
2 ihtimal vardır
ya gerçekten hiçbi' şey bilmediği için boş vermiştir
ya da kısa zaman önce sınıftan hoşlandığı kıza ettiği çıkma teklifinin red edilmesi üzerine artistik tavırlar takınan gencin ruhi vaziyetidir
sınav sonrası kendini espri malzemesi yapmaya çalışan ve bir mağrifet yaptığını zanneden gençtir.
eğer sınavdan önce sınıftaki gergin havaya uymaz, panikleyip diğerlerine uyup çalışmaz ve o cool havasıyla girip boş kağıt verirse maldır ama gururlu gençtir.bilir ki son dakika golü olmaz, bilir ki üç beş puan hiçbir şey kazandırmaz.
Adı ve soyadıyla sınıf atlamayı düşünen genç.
çan eğrisini aşşağıya çekeceği için, sevilesi, öpüp başa konulasıdır. 100 ile 0 çan eğrisine dahil edilmiyorsa, gururu sikilesidir.
işte o benim geometrim kötü ne yapalım.
bu konuda gurur mu yapılırmış, hiç bi zaman gözüm yemez.
Fazla gurur göte vurur.
güncel Önemli Başlıklar