bugün

dersi iplemeyen öğrencinin eylemidir.

eşşekler gibi bakınız*: kutupsal form
(bkz: thedewil) *

"kutupsal, olm, anket lan bu, ahah"

thedewil, 2007, itin öldüğü yer
gayet normaldir. hazırlık sınıfında bir vizesi 100 olan bir öğrenci için son vizeye çalışmamaktan daha iyisi finale çalışmamaktır.
o değil de üniversitede lisans tezini son iki günde yapmak. yüksek lisans tezi 5 haziranda teslim edilecek olmasına rağmen halen başlamamış olmak. bu sefer hakkaten sıçmak. *
Lisede iken sürekli yaptığım eylemdir. Evet efem, hiçbir sınava çalışmazdım zat-ı aliniz. Sınav notlarımı tek tek yazmayacağım ama, diploma notum 4.88 idi * *
her zaman gerçekleştirilmemesi için geçerli bulunan ama asla geçerliliğe sahip olmayan bahanelere sahip durum .
sınav olmadığı zamanlar da aşırı derecede nükseden çalışma isteğinin sınav zamanı uçup gitmesidir...
hep calisman gerektigini bilipte calismamak, o berbat vicdan azabini hissetmene yol acan eylem.
(bkz: sınav haftasi telaşlanamayan öğrenci)
ev arkadaşıyla aynı bölümde okuyan 2 şahıs arasındaki şekil ve diyalog : (based on true story)

2. yıldır, alttan tam 10 ders bırakan öğrenci ki bu suvari dir; sınav dönemi -üçbuçuk durumları- harıl harıl dersleri yetiştirmeye çalışmaktadır, zira 1-3 barajı hadisesi mevcuttur. o arada ev arkadaşı denen ibine gelir,odada ki yatağa uzanır, ayaklarını da suvari'nin o anda ders çalıştığı masaya uzatır, elinde kürdan dişleri ile oynayarak;

- layn suvari bişey sorucam
suvari sinirli bir bakış atar, artık dayanma takati kalmamış, zira günde 1 saat uyku sinir bozukluğuna yol açmıştır.
- laynn olumm geçen yıl ben bu dersin sınavına çalışırken sen naapıyordun?!?

geçen yıl ki o gün net hatırlanmaktadır.

sinirler bozulur, kahkahalar patlatılır.
şuan içinde bulunduğum durumdur... hatta biçokları için bütün eğitim öğretim döenmini kapsayan bi dönemdir
sınava çalışmak yerine sözlükte pinekleyen yazarların yaptığı eylemdir. (bkz: thedewil) (bkz: jazzy) (bkz: shinoda)
bilmemenin verdiği dayanılmaz huzuru yaşamaktır. hasbel kader kopya çekilirse bide üc bej alınırsa tadından yenmez.
sınav öncesi akşamda kurtlar vadisi *olmasıdır.
ertesi gün sınavda kopya çekeceğini bilmektir.
şuan yaptığım eylem. kardiyoloji staj sınavım var ben burda it gibi sözlük okuyorum. yapmayın efendim ben ettim siz etmeyin.
"insan çalıştığı ile vardır" (bkz: ayet)
sınavdan hemen önce bol adrenalin salgılanmasına neden olan eylem. ancak sınavdan sonra iyi ki çalışmamışım gibi muhteşem bir zafer hissini yaşamaya da yardımcı olabilir. bence bu riske değer.
kopya çekmenin garantili olduğu sınavdır.
sınavın olduğu dersten ya da bölümünden nefret eden öğrencinin davranışıdır. belki de hastalanmış ve sınava çalışmaya fırsat bulamamıştır, sınav çok yakında olduğundan artık ciddi bir biçimde çalışmayı düşünmemektedir.
içinden çalışma hevesi gelmemesiyle alakalıdır.
çalışarak herkes geçer önemli olan çalışmadan birşeyleri başarmak deyip yapılmayan eylemdir.
bir de bunun 'sınavlar'a çalışmamak versiyonu vardır ki daha kafası güzel olan şeydir. ipin ucu kaçınca kaçıyor işte. öleceğine bilmek gibi bir şey sanırım. o sınavlar giricek. kesin olucak bu.

edit: ben (bkz: sinava calismamak) başlığına yazmıştım mınakoim noluyo zall?

edit2: alttaki arkadaşın 2. şıkkına katılmak ben.
yapan kişi ya çok zekidir (dersi derste dinlemiştir ve hepsini sular seller gibi bilir), ya da çok aptaldır (kalacağını bile bile koy götüne rahvan gitsin anlayışı ile hareket etmiştir.)
(bkz: aklından bilmek)***
(bkz: fırat)
Sınav günü öğretmenin "Çocuğum,evde annen bulaşıkları sana mı yıkatıyor?" , ya da "Öğrencinin mesleği ders çalışmaktır, ne ile meşgul oldun bunca zaman?" demesi muhtemeldir.
güncel Önemli Başlıklar