bugün

" nasıl böyle bir şey yaparsın" denilesi durumdur. sınava yarım saat geç başlamanın hazırlayıcısıdır. ve ardından gelecek sorulara konsantre olamamakla kabusa dönüşen boşa harcanmış bir yıla işaret eden ifade olabilmektedir.
böyük bir sıçıştır. hemen evden birilerine ulaşılır. kimliği getirmesi rica edilir. üçbuçuklar kimlik elinize ulaşana kadar sona ermez. ama soğukkanlı olmakta fayda vardır. siz şeyapmayın o kadar. sakin olun.
sınava aylar varken görülmeye başlanan kabuslardandır. kalemi unutmak, optiğe su dökülmesi, sınav saatine yetişememek ise diğer kabus şekilleridir.
ileride uçağa yetişmek için çabalarken pasaportunu evde unutmak gibi yeni huyları da olacaktır.
(bkz: yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır)
Boku kaşıkla yemeye sebebiyet veren olay.
nasıl yaptıklarını anlamadığım, haberlerde duyduğumda da "sen zaten malmışsın, iyi ki girip standart sapmayı yükselmemişsin" dediğim olay...

hayır arkadaş, günümüzde zaten yanına almak gereken 2 belge var: biri kimlik, diğeri de sınav giriş belgesi!
Eskişehir'den bir arkadaşımın 2 gün önce başına gelen hadisedir.Cüzdanı yanında olunca otamatikmen kimliğininde yanında olacağı bulgusuna kapılmıştır.Nitekim LYS3 sınavına girememiştir.Geçmiş olsun kendilerine.*
Kisacasi; siçtiğinin kesin kanitıdır, boka yedin.
(bkz: sıçtın selami)
tembel öğrencilerin ya da başka bir deyişle çakalların ailesini bir yıl daha atlatabilmek için giriştiği eylem, sınava çok iyi hazırlanan öğrencilerin ise talihsizliği dediğim durumdur.
sınava girememenize neden olacak olaydır. önceki akşam unutmayacağınız bir yere koyun.
Gülünecek durumdur. böyle belli başlı günlerde unutma lüksü olduğunu düşünmüyorum. önceliği başka şeylere vermiş olmalı o zaman.
(bkz: uçağa yetişmeye çabalarken cüzdanı evde unutmak)
Lan kesin ne duyar kastınız inşallah hepiniz unutursunuz amin.
Edit: monte kristo kontesi ve anam bacım hariç, geri kalan herkes dahil.
Benim gireceğim sınav kalmadı şimdilik. bir gün olursa tabiki kimliğim ve giriş belgemle yola koyulurum yine swh.
Bir kişide çıkıp demiyor ki olur öyle sıkma canını. Napayım atayım mi kendimi ucunda ölüm mü var nedir la dimi :(
Hayatını kendini evde unutmaktır.

Eylemin özde düşündürdükleri;

Önce kendine, kimliğine, hayatına sahip çıkmalısın. Bir yılını kendi ellerinle ertelemenin faturasını herkese kesebilirsin fakat kendin ödersin. Sisteme söylenmek nafile. Sistemi kendini ve geleceğini evde unutarak besliyorsun. Şikayetci olunan sistemi unuttuklarınla, yapmadıklarınla, tercih etmediklerinle kendin belirlemiş oluyorsun.kendi Sorumluğunu alıp kimliğine sahip çıkmak kendine sahip çıkmaktır. Memnun olunmayan sistem kendine sahip olup kendi sorumluluğunu aldığında değişecek, iyileşecek, düzelecektir.

Olması gerekeni oldurmayıp kime kızılacağı önemsenmeden şikayet edilen önemli bir trajedi.
Sonra da ben okuyacam!
bok okuyacan.
Sen doğru saniyiye.
Sorumsuz herif.
oks'ye girecekken başıma gelen olaydır. okulun önüne geldiğimde kalem, silgi, kimlik, giriş belgesi, hiçbir şey yoktu taksici abiyi yalvar yakar ikna ederek geri dönmüştüm. sınava 5 dakika geç girdim zaten sonuç endüstri meslek olmuştu.
Salak olduğunun kesin kanıtıdır.
Sbs vardı bizim zamanımızda ilk biz girmiştik.
Aceleyle çıktık evden zaten uzakta bir okul geç kaldık falan. Öğretmenler sınıf sınıf isim okuyor öyle giriliyordu. Tam ismim okundu koşa koşa gittim hocanın yanına. Sınava girceğimiz sınıfa çıktık.

Herkes okul ve kendi kimliğini sırasına koysun dediler amk kimliğim yok. Okul kimliğim vardı bir tek.

Hoca müdürün yanına indirdi. Ama ben ağlıycam sinirden. Zaten sabah gergin gelmişim okula.
Sınava da az kaldı.
Girdik odaya hoca böyle böyle dedi bir kaç öğretmen daha vardı. Bir baktılar bana sonra birbirlerine baktılar. Tamam girsin dediler. Öyle ben kimliksiz girmiştim sınava. Bir de babam avukattı hocalardan birinin eski bir davasına bakmış onada torpil dersek. Girmiştim. Yani.

Sımsımırro kötü.
Sımsımırro gibi olma.
(bkz: fatality)