bugün

3 saat değil 3 saat 15 dakika bekleyen öğrencidir.
(bkz: 15 dakikamızı yeme athinganoi)*
***sanırsam benim o problemli öğrenci. 5 saat varseler 5 saat boyunca da beklerdim. valla zaman nasıl geçti anlamadım bile.*
okullarda sınav sonlarında bir cıvıma olur bazen. yavaş yavaş çıkan homurtular sırasında ve birileri kalkarken yaptığı perdeleme sonucu milisaniyeler içerisinde kopya çekme girişimleri işe yarayabilir.
ikinci bölümden birşeyler yapma zorunluluğu olan öğrencidir. 180 sorudan meshul olduğunu bilip 195 dadikayı kullanmak isteyen biridir genelde. genelde diyorum çünkü bugün sınavda sadece Türkçe 1 ve Sosyal 1 bölümünü 3.15 dakikada yapan ve salon görevlisinin kalemi elinden zorla bıraktırdığı bir bayan arkadaşa şahit oldum. garip.
kastedilen sınav öss ise gayet mantıklı olanı yapan öğrencidir. çünkü hayatımıza yön verecek sınav için 3 saat 15 dakika azdır, sonuna kadar kullanan öğrencide normal olanı yapıyordur.
sınavın sonuna doğru kağıtları toplamak yoklamaya imza atmak derken oluşan karmaşa ortamında daha rahat kopya çekildiğini bilen öğrencidir.
belki sınav sonunda tek kalırsam kopya verirler düşüncesiyle hareket eden öğrencidir.
dünya ile bağlantısı kopmuş bitkisel hayattaki öğrencidir.hayır anlamadığım şu orgazm mı oluyosun o sırada 3 saat 15 dakika.
bu süre benim yasal hakkım köküne kadar kullanırım sizde beni bekleyeceksiniz huleyn diyen gözetmen belalısı tiptir.
zevk alıyo olabilir bu durumdan. yani ben bitirdim ulan zuhaha nidalarıyla içten içe başkalarının acı çekmesini seyrediyo olabilir. ya da bir kontrol insanıdır ve bin kere kontrol ettiği soruları tekrar kontrol etme gereksinimi hissediyordur. ya da yok o olamaz...
aydınlanma bekliyor olabilir.
vahiy gelmesini bekler ama gelmez. o da bunu bilerek başka bir sınava girer ama yine de bekler. umut dünyası işte.
benim bu. piçliğine yapardım gıcık olduğum hocalara.
Son dakikasina kadar kopya cekerim diye ümit eden öğrenci.
Benim gibi çeşitli fantezileri olan öğrencidir.
o benimdir. mezun olurken "seni sınav sonuna kadar beklemenle hatırlayacağım" kelimelerini de hocamdan duyduğum doğru. nasıl bir etki yarattıysam artık kadında.
(bkz: hırsızın ve müşterinin ne zaman geleceği belli olmaz)
Kağıtlar toplanırken oluşan kargaşada son bi şeyler kaparım belki umuduyla pusuda bekleyen öğrencidir.