bugün

içinde bulunduğu durumdan sıkılan kişilerin sürekli bilgisayar başında olmanın da verdiği immobilizasyon sebebi ile arka arkaya sigara yakmasıdır. böyle tipler genellikle küllüğü değil küllüğün çevresini kirletirler. sigara içmeyen aile bireyleri dumana maruz kalır. hele ki kişi öğrenciyse parasına yazıktır. ciğerlere yazık olması da cabasıdır.
asgari ücretle geçinen bir babadır sıkıntıdan sürekli sigara içer, çocuklarına sevdiği şeyleri alamadığı için sigara içer, zamanında okuyamadığı için sigara içer isyan etmemek için sigara içer öfkesini dışa vurmamak için sigara içer kendinden utandığı için sigara içer.
insanın her of çekmesinin ardından bir sigara yakmasıdır.

günde 2-3 paket sigara içirtebilir. ciğerler motora bağlayabilir. aldırmayın. için gitsin.
eşi alışveriş yaparken dışarda bekleyen kocadır. sıkıntıdan dolayı sürekli sigara yakar.
başka bir versiyonu da: eşi hazırlanırken bekleyen kocadır. sıkıntıdan sigara yakar. hatta yanına bir de çay demler.
nereden mi biliyorum: tecrübeyle sabittir.
gün geçmiyor ki bir mokluk daha yaşanmasın denilen günlerde o saniyeler saniyeleri, dakikalar dakikaları, saatler saatleri kovalayamazken yapılabilecek en güzel aktivite. kahve alınız yanına, iyi gider.
benimde içinde bulunduğum gruptur efenim. zira merak ederim sigara olmasa ne yapardık. her sıkıldığımızda kendimizi parmaklardık herhal.
ramazan diye böyle dumansız hava sahası oldum ben. az kaldı az...
(bkz: sinirden sürekli sigara yakmak)
güncel Önemli Başlıklar