bugün

bu akşam başıma gelen sms olayıdır. kız* bana sıkıldım mesajı atıyor. durduk yere. ama öncesinde de konuşuyoruz. ancak mevzular başkaydı. havadan sudandı. sonra 10-15 dakika geçti kız mesaj attı. neymiş efendim "sikildim" diyor. hani önce ki mesajlardan da "ı" harfini kullanabiliyor. ama gel gör ki illa " sikildim" diye yazıp erkeklerin en büyük zaafından yararlanıp sevgili olmaya kadar götürecek işi.* tabi yerler mi? * **
türkçe karakter olmayan telefon kullanmanın getirdiği dezavantajlardan birisi.
sıkıştım yerine sikiştim yazmak gibidir.
T9'dan kaynaklanabilir. **
gavur isidir. klavyesinde o harf yoktur yapanin. *
sıkılmanın sikilmekten bir farkı yoktur zaten...
ikisinde de insan ne yapacağını bilemez...
arada olan olay.
oyyhhş boşaldım.
cep telefonlarında ki yıllarca anlaşılmaz olarak kalmış karakter sıkıntısıdır.
ne kadar ı yazsanız da karşıya hep i olarak gittiği tecrübe ile sabittir.
zaman zaman sıkıntılı anlar yaşatabilir.
(bkz: t9 un azizliğine uğramak)
turkce klavye kullanirsan benim gibi yazmazsin.

böyle yazarsın işte.
ergen beyinlerin yanlış anlamasına yol açmasın sebebiyle benim de aynı şekilde yazdığım mesaj. yani bunu abartmaya gerek yok. sıkıldım, sikildim, skildim, sıkildim vs. ayrıca (bkz: iki gönül bir olunca samanlık seyran olur)
yanlış analaşılmaya mahal vermemek için bütün kelimeleri küçük harfle yazıp, malum kelimeyi büyük harfle yazmak...
Güya içimiz temiz...
bir arkadaşımın 'çok fena sikildim' demesiyle dahada bir tuhaf olduğum durum.
Anlayışla karşılanması gereken durum. Belki istemeden olmuştur.
Git abdest al diyen arkadaşlara sahipseniz hoş olmayandır.
Turkce klaviyesi olmayan kisilerin yazdigidir. Benim gibi.
nokiaların hüküm sürdüğü zamanlarda başa gelen üzücü hadise.
Muhabbetin yeni palazlanmaya basladigi donemden cikip, artik rustunu ispat ettigininin gostergesidir.

Oyle allahin belasi bi kelimedir ki bu, ozellikle yeni tanisilan karsi cins ile sohbetin daha baslarindaysaniz, insana mesaj yazmaya ara verdirip ayarlardan turkce karakterli klavye ekletmeye kadar surukler. Sikildim yazabilme esiginden sonra ise bir koy gotune rahvan gitsincilik bas gosterir bunyede, ikili iliskiler cok daha farkli bir boyut kazanir.
Abraham Lincoln'ün dediği gibi, "Auto-correct, elimizle diyemediklerimizi mesajımıza dökmemizi sağlar." sözünü tekrar hatırlatan bir durumdur.
"klavyenin sopası yok" dedirtir.
Ortaokullu bebeler okuyunca pek bi eglenirler.
bazi telefon modellerini kullaniyorsaniz, yazi metninin i harflerinin desteklememesinden oturu sıkılamaz, sohbet esnasinda sikilirsiniz.