bugün

uludağ sözlük sıkılanları olarak, soğuk bir mart akşamı toplanıp, bira+patates eşliğinde sıkılmalarımıza birkaç saat de olsa ara veriyoruz, gerek sohbetlerimizle, gerek hayat hakkında ibretlik paylaşımlarımızla birkaç saat önce tanımadığımız insanlarla 3 biradan sonra canciğer oluyoruz, eve mutlu dönüyoruz. hatta belli bir kesimle belki de eve dönmüyoruz.

ayrıca;
(bkz: sıkılanlar patates bira zirvesi vol 1)

yer ve tarih;
istanbul, 12.03.2011, 18:00
sözlük yazarlarının deli gibi sırlarının açığa çıkacağı zirve olacaktır tahminimce. denemesi bedava.*
tarih? yer zaman mekan bilinmesi halinde gelebileceğim zirve.
sıkılanlardan sonrasını okumamıştım çok sıkıldığım için. merakıma yenik düştüm. patatesi gördükten sonra bi kıpırdanma oldu. birayı okuduktan sonra coşku doldu. zirveyi okuduktan sonra " lan kimseyi tanımıyorm amk. bide 3. nesil olacaz. " karamsarlığına düştüm. gitsem mi ne yapsam bu sefer.
ilki gibi samimi, keyili geçecek maşallah. herkesi bekliyoruz inşallah.

gerçi bu zirvenin maksimum 10 kişi olması gibi de bir fikrim yok değil ama hayır lan kayıramam kimseyi diğerinden. birkaçı hariç tabii.
herkesle olmasa da, katılmak isteyenlerle bebek starbucks'ta saat 3-4 gibi başlayabilecek zirve.
taksimden bebek starbucks'a doğru hızlı bir devinimin yaşanacağı buluşma gibi gözüküyor
yaş sınırı yoksa katılabileceğim zirve.
en kısa sürede sol frame de görsek bu zirveyle ilgili başlıkları...
katılmayı çok istediğim, eğlenceli geçecek zirve. *
sıkılmasak da takım arkadaşlarım geliyorsa severek zıplayacağımız zirvedir.
ne zamandır ve nerededir zirvesi.
katılacağım ve centilmen yazarların bize hesap ödetmeyeceğini umduğum zirvedir.
bir arkadaşın darbuka getirme fikrini reddederek kendisini rencide ettiğim zirvedir. darbukasız olacaktır.
aynısından ankarada da yapılmasını talep ediyoruz efem. ayrıca patates deyince aklına önce haşlanmış patates gelen benden başka biri olabilir mi acaba yeryüzünde soruyorum? *
katılmak isteyen ve zirvebox aplikeyşınından katılım listesine kendisini eklemeyen yazarların iyi bir çocuk olamayacağı, dolayısıyla şirinleri göremeyeceği zirve.
zirvebox'taki katılım listesine adımı an itibariyle eklediğim ve ekşisözlükteki ssg'nin vadettiği şirinleri görmeyi beklediğim zirvedir.
"sıkılanlar patates bira zirvesi vol1" adını taşımasına rağmen zirvenin patatessiz geçtiğine tanıklık ettiğim zirvenin ikincisidir. vol1'deki gibi ekşisözlükteki ssg nin büyük fedakarlıklarla organizasyonuna koşturduğu büyük oluşumdur, voltrandır.
Şimdi uzun uzun konuşmayı sevdiğimden ötürü; kısacık yazıp benliğimle ters düşmek istemem. Daha önce bu zirvenin birincisine katıldığımdan kelli; atalarımızın nasıl olup da sıkıldıklarında her şehrin göbeğine, her köyün meydanına, her kasabanın merkezine, her dağın tepesine sıkılmak konsepti çerçevesini aşmayan modern heykeller kondurmadıkları manidar olduğunu düşündüğüm zamanlar geçirtmiştir.

göz görür gönül ister davranışından ayrı duramayan bir huyun takipçileri olarak sıkılmayı nelere indirgediğimizi de çözebiliriz bu zirvede de çözebileceğimizi sanıyorum. "işim gücüm yok, uykum yok, yokum yok o zaman sıkılayım bari" kolaycılığına kapılıveren rüzgarın yakaladığı bir grup olarak iki bira tokuşturup evlerimize dağılacağız.
yıllar önce katıldığım bursa arap şükrü zirvesi'nden sonra ikinci sözlük zirvem olacaktır. bu zirvenin de fazlasıyla keyifli geçeceğini ummaktayım.
6 kere daha uyuduktan sonra çılgınlar atacağımız zirve. birisinin fotoğraf makinesi getirmesi elzemdir.
(bkz: sıkılanlar patates bira zirvesi vol 3)
güncel Önemli Başlıklar