bugün

(bkz: sıkma sensin başım da sana girsin)

eleştirinin nasıl yapılacağını hala çözememiş seviyesizlerin bugünki miting te açtığı pankarttır.

sırf böyle adamların inadına insan tayyip in cumhurbaşkanı olmasını istiyor. daha muhalefet nasıl yapılır onu bilmiyorsunuz, ülke yönetimine talip oluyorsunuz.

pabucumun aydınları...

(bkz: başlığın başa kalması)
türkiyenin aydınlık kesiminin istediği olay.
(bkz: hayır benim başım o na girsin)
hangi görüşte olursa olsun kişinin nezaketsizi hiç çekilmiyor. TANIM GEREKiR iSE BAŞÖRTÜLÜ CUMHURBAŞKANI iSTEMEYiZ DEMEK. FIRILDAK GiBi DÖNEN miLLETiM ÖNCE DSP SONRA AKPYi SEÇTi BU MEMLEKET DAHA NiCE FARKLI SiLÜETLERDE CUMHURBAŞKANI GÖRÜR. HAZIM HAZIM HAZIM.
(bkz: sıkma portakal first lady istemiyoruz)
türkiye'nin aydin ve demokratik yüzünü sadece kendilerine yontan sosyalist gecinen faşistlerin temennisi.
ne demek sikma baş...
türban, kendi payima hic bir kadina yakiştiramadigin ve karsi oldugum bir bez parcası. ülkemi temsil eden bir cumhurbaşkanın hanımın başinda görmek tam bir kabus olur.
ama;
kimse bana türban takiyor diye hakaret etmek lüksünü veremez.
hele ki;
bunu aydınlık adına söylemek tam bir soytarilik.
şimdi bu sloganı atanlarında sosyalist olduğunu söyleyen zihniyet için ne söylenilebilir ki, sosyalist olanların büyük bir kısmı bu eyleme katılmayacaklarını nedenleri ile bildirmişlerdir. b bu durumdan kaynaklı olarak atılan bir sloganın, yapılan bir eylemin her zamanki gibi "kesin sosyalistlerdir" diye ortamı provoke etmek ne diye...
aslında "göstermelik müslüman cumhurbaşkanı, göstermelik müslüman firstlady, göstermelik müslüman meclis, göstermelik müslüman bakanlar, göstermelik müslüman yöneticiler vs. istemiyoruz" pankartının kısaltılmış hâlidir.

sen git çal-çırp, her türlü yolsuzluğu yap, vatandaşın paralarını nasıl cebe indireceğini şaşır, "halktan geldim" deyip halka söv, amerikan işbirlikçilerinle gününü gün et, mal varlığını açıklamaktan bile imtina et, hakkında yolsuzluk davaları olsun, yalanlar söyle***; sonra da başını bağla, namaz kıl, oruç tut, "ben müslümanım" de.

pabucumun müslümanı, pabucumun müslümanları...
bir insanı dış görünüşü ile yargılamak başka yaptıkları ile yargılamak başkadır. "sıkmabaş" derken yöneticiliğini mi eleştiryorsunuz, söylediği sözleri mi?

pabucumun çok bilmişleri...
baş bağlamakla müslüman olunmayacağını anlayanların, ahlak denen olgudan haberi olanların anlayabileceği sözüdür. anlamayanlar da olabilir gerçi bu anlatılanları.

sen tutup da türbanı bilmem neyi kullanıp "ben müslümanım, bana oy verin. hepsi dinsiz imansız bu ipnelerin" deyyu ortada gezersen, yalanlar palavralar sallayıp durursan; yaptıklarını da, ideolojini de, dış görünüşünü de, karakterini de; her bir şeyini yargılarlar adamın...

pabucumun anlayışı kıtları...

yok la pabucumun anlayışı kıtları değil, bayağı anlayışı kıt bunların...
devletinin bir din anlayışının olmadığı laik bir ülkede, devlet kavramını temsil eden kişi -cumhurbaşkanı-nın eşinin dini bir sembolle halkın önüne çıkmasının, bâzılarına verdiği rahatsızlık nedeniyle sarfettikleri sözdür.

pabucumun pabucu...

edit : tarafsız tanım yaptık 40 yılın başı, gene de yaranamadık yaa...* *
(#1527208)
(bkz: anne ben aydın oldum)
aslında; "yalancı, ahlaksız, yolsuzluk yapmış, yolsuzluk yapan, yolsuzluk yapacak, halkı sömüren, dini sömüren, işbirlikçi..." cumhurbaşkanı istemiyoruz demektir.

kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla durumu yani biraz...
çağdaş standartlarda gerçek türk kadınını temsil edecek bir first lady nin varlığını istemektir.
cumhurbaşkanı için de surum aynıdır.şeriat taraftarı bir adamın ata mın mirasına oturması içler acısı yüz karartıcıdır.istemiyorumdur istemiyoruzdur.
sıkmabaş sözünün açılını sayenizde yanlış anladığımı öğrendim. bunca zaman ben bu terimi başını örten insanlar için söylediğinizi düşünüp günahınızı almışım, hakkınızı helal edin.

nereden bilebilirdim ben "sıkmabaş" kelimesini "yolsuzluk yapan" anlamına geldiğini. geline de sordum, kızına da sordum aynı şeyi söylemişlerdi halbuki. onların yalancısıyım ben.

ne istediklerini bilmeyen ama ne istemediklerini bilenlerin söylediği bir söz. cumhurbaşkanının eşinin başı kapalı olmasını hazmedemeyenlerin seviyesiz eleştirisidir.

tayyip i günahım kadar sevmem. yabancılara peşkeş çektiği ihaleler, bedavaya verdiği tüpraş ve telekom, torunlarımızın sırtına yüklediği milyarlarca dolar borç başka bir konu, inancı ve eşinin inancı başka bir konudur.

hala eleştiri yapmayı beceremediğiniz buradan belli oluyor? bugünkü mitingte "şeriat geliyor." diye bağıracağınıza uyguladığı yanlış politikaları eleştirip, doğru yolu gösterseydiniz daha anlamlı olurdu bu miting.

eşinin başı kapalı diye birini eleştirirseniz beş vakit namaz kılan birini nasıl yanınıza alacaksınız?

pabucumu bulamıyorum...
başını, kafasını islam için örtmeyen, başka bazı çıkarlar için "sıkan"ları firstlady olarak görmek istemeyenlerin sözüdür.

buradan da şöyle bir tümevarım yapılabilir. baş bağlamak farklıdır -ki misal ananem, babannem-, başını sıkıp ideolojiyi ya da savunduğu başka şeyleri ortya çıkarmaya çalışmak farklıdır.

türban, kara çarşaf denen saçma sapan şeyler ne islam'da vardır ne de türk kültüründe. insanların, bunların farklı amaçlar için kullanıldığının, dinin sömürüldüğünün farkında olmaması; belki de sımkabaşların çankaya'ya çıkacağı gerçeğinden daha çok iç acıtmakta.

hiçbir müslüman başka bir müslümanı başını örttüğü için yargılamaz. haa, sıkmabaşları ise pek çok kez sayılan sebeplerden ötürü yargılar ama.

bu da böyle bir şey. eleştiriyi anlayamamak...

sıkmabaş sensin -ki muhtemelen öyle kendisi/çevresi-, pabucum da sana girsin; 45 numara...
orta artık bu ülkede degildir... o yüzden şimdiden siktirip gitmenizde fayda vardir...
Cumhurbaskanı makamında oral yapan sekretere sahip bir first lady istiyor bunlar.
sıkmabaş beyin de istenmemektedir.
hiç birşey degil sadece batıyor mu? Diye sorulması gerereken durum.