bugün

Google'da arama yapınca onlarca sonuç çıkıyor. Demek zor bir şey olmasa gerek.
eldeki bol sıfırların başına sıfırdan farklı bir rakam koyunca.
şans oyunlarından birini tuttururak.
Loto toto vs ikramiyesi ile.
Başka türlü 0'dan zenginlik imkansız değil ama çokçokçok zor.
Benim oynadığım iddaa kuponunun tam tersine 100 misli girmeniz yeterli.
çok düşük ihtimal ticaret ile(tabi allah yürü ya kulum demeli, işin içinde hile olmadan), dededen-babaneden kalan topraklar ve evler ile, bi de loto. gördüğünüz gibi çok düşük ihtimaller.
dalağı, böbreği satarak.
it gibi çalışarak.
sıfırdan zengin olunmaz, doğulur.

sıfırdan zengin değilsen ve ailen bir şey katmamışsa karakterine, baba parası bekle.
Allah tekamülün için nekadar paraya ihtiyacın varsa okadar cebine koyup okula göndermiştir seni, eğer çok paran yoksa paranın sana öğretmen olmasına ihtiyacında yoktur.
ben ileride mali müşavirlik, inşaat teknikerliği, emlakçılık, web tasarımcılığı, grafikerlik ve isg uzmanlığı birlikte yapacağım. sağlam para gelir diye düşünüyorum. taksi, dolmuş plakalarına yatırım yapabilirim. bunun haricinde eminevim'den parayı değerlendirebilirim.
zengin olmak, beyinde başlar. hemen yöntemini açıklıyorum.

ilk olarak, maaşınız ne olursa olsun belli bir maaş limitinde yaşamayı öğrenmeniz lazım. çoğu insan, kazandığı maaş seviyesine göre yaşadığı için birikim daha sonrada yatırım yapamıyor. hemen örnek verelim.

mesela 3 bin lira alan bir insan, 5 bin lira almaya başlayınca yine para biriktiremiyor. neden çünkü eskiden 3 binlik bir yaşamla yetinirken artık 5 binlik bir hayat yaşıyor. bim değil migrosa giriyor misal. isterseniz 50 bin kazanın hayatınız 50 binlikse salaksınızdır. zengin olamazsınız. yarın işten çıkartılırsanız ortada kalırsınız.

olmasada olur olan, alternatif giderlerimizi kısıyoruz. dışardan yemek yemiyoruz, araba kullanmıyoruz toplu taşıma veya bisiklete geçiyoruz. sadece araba kullanmayarak yakıt, vergi, bakım, ağrıza gideri gibi giderlerden kurtularak birikim yapabilirsiniz.

akabinde birikimlerinizi elde fazla tutmayıp işletmeniz gerekiyor. yani yatırım yapmanız lazım. her ay biriken paranızla ek gelir getiren işlere yönelebilirsiniz ilk etapta. misal özel günler için çeşitli ürünler alıp bunları satabilirsiniz letgo gibi platformlardan özellikle yılbaşı, sevgililer günü gibi günlerde. paranız hızla artarken borsaya girebilirsiniz daha sonra akabinde farklı işlere ayılır katlarsınız.
tek kelime ile girişimcilik.
Beklenmedik bir yerden miras kalırsa.
sattığınız sıfır ev ve arabalardan gelecek para ile sıfırdan zengin olabilirsiniz. yoksa olmaz o iş.
Sifirdan kimse zengin olamaz. Hele bu ulkede. Turkiyede zengin olmak istiyorsaniz tek yol gayrimesru.

Sabah 08:00 aksam 17:00 calisarak zengin olamazsiniz. Pablo escobar'in en sevdigim sozu. Adam dogru soylemis.
Türkiye gibi ülkelerde imkansıza yakındır. Ya iktidarlarin zengin ettigi adamlar olur. (Bu koalisyon hukumetlerindede boyleydi ... Koalisyon doneminin zengin ettigi benim bildigim birkac sirket var. Ayrica (bkz: https://www.google.com/am...asyonunu-kaleme-aldi-3611) ya da Bir şeylere çöreklenmisse ata dede zamaninda ancak Bunun dısında, Türkiyedeki zenginin beynide mahalle esnafindan farksiz olmadigindan senin dunya ile rekabet sansinda yokturki marka degeri vs. Olusturabilesin zaten yaptirmazlar (Tam bu noktada arcelik vestel vs. Diyen bir tayfa olmasin bi tarafimla gulerim.) Senin start up girisimlerin ortaokul proje yarismasi kadar ciddiye alinacaktir. Zaten biat kültürü bu tip coğrafyalarin kaderi oldugundan burada katma degerde katamazsin. Zaman icinde Hayalgucune kilit vurur. Düzene ayak uydurmak durumunda kalirsin. Özetle olmaz.
yazılım falan öğrenin amk.