bugün

-1 ile +1 arasındaki toleransdır.
tolerans olmaması.
uefanın şike olaylarına dair sıklıkla dile getirdiği bir söylemdir.ama pek uygulamaz daha doğrusuna adamaına göre muamele yapar.söz konusu milansa kesinleşmiş şike cezasına rağmen tek bir adım atmaz ama bir yunan bir türk takımıysa daha yargılama sonuçlanmadan yaptırımlar uygulamaya çalışır yada yerel federasyonlara yaptırımlar noktasında baskı uygular.

gerçek manada ilgili yerel federasyonunun hukuk kurullarında yapılan yargılamada şike yapıldığı sonucuna kesin olarak ulaşılmışsa o şike yapan kişi ve kurumlara verilecek cezaların az olmaması yani kurullarca kesin kanaate varılmış şike konusunun tolere edilmemesi durumudur sıfır tolerans.

oysa 3 temmuz darbesi sürecinde gerek cemaat medyası gerekse gs kontrolündeki holding medyası bu sıfır tolerans'ı kasıtlı olarak çarpıttı ve % 1 bile ihtimal olsa gereken en sert cezalar uygulanmalı şeklinde kamuoyuna pompaladı.

işte bu mantıktan hareketle cluj-gs maçı ile ilgili iddialarda bu sulandırılmış sıfır tolerans kuralına göre ilgili kişilerin ve kulüplerin acilen uefadan men edilmesi hatta küme düşürülmeleri sonucunu doğurmalı.

elbette bu işin geyiğidir.dünyanın hiçbir hukukunda ister adli yargı ister idari yargı olsun yani bir federasyonun hukuk kuruluda olsa somut kanıtlara dayanarak evrensel hukuka uygun bir yargılama yapmalı ve karar almalıdır.

öyle % 1 ihtimalle verilen menfi karar açıkça hukuk katliamı olur.malesef bu 3 temmuz darbesinde medya tarafından hukukun ısrarla ırzına geçildi.

özel yetkili cemaat mahkemelerinin o gülünç iddiaları abartılarak hatta iddianamede bile olmayan ididalar uydurarak kamuoyuna yansıtıldı.oysa bugün görüyoruzki aynı medya çirkin iddia başlıklarıyla yaklaşıyor cluj maçına.
hadise adlı ponçiğin şampiyon adlı yeni albümünde, orijinal versiyonundan başka olarak mahmut orhan remixi de bulunan yazın çok duyacağımız şarkısı. sözleri de ahan şöyle;

Her şey burada bitti toparlan gidiyorsun
Zamana bırakmadım tehlike arz ediyorsun
Suçüstü tövbeler kalbe ağır darbeler
ilahi sevgilim sen kimi kandırıyorsun

Yalnızlık bu ilişki bu ne yaman çelişki
Bir senden sakınmadım ben hep gözü karaydım
Bir tatlı tesadüfken şimdi acı tecrüben
Oldum bende yanıldım sen hep biraz yalandın

Sıfır tolerans hadi git durma
Yüreğim soğudu yakamam bir daha
Kısasa kısas aşk alır verdiğini
Acısı kalır son sözü söyleyenin

söz-müzik: nehir kıyıcı
düzenleme : Metehan Köseoğlu.

bu şarkıların belli formülü, bir iskeleti var tabi. aynı iskeletin üzerine oturtuluyor sözler. tam bir merve Özbey & erdem kınay şarkısı olmuş. bu yaz dinle geç işte, abartmayın.
şampiyon albümünün tek dinlenebilir parçası.
klibi olmayan sözleri aptalca ama kendini dinleten bi hadise şarkısı

https://www.youtube.com/watch?v=_aAKFhxc7tE
artık klibi de olan hadise şarkısı.

https://www.youtube.com/watch?v=sui9MKrDnQk
hadise'nin 5 saat önce klibiyle birlikte yayınlanan şarkısı. 1.11'de adam trip mi atıyor lan ne oluyor haha.

https://www.youtube.com/watch?v=sui9MKrDnQk

Söz: Nehir Kıyıcı
Müzik: Metehan Köseoğlu
Düzenleme: Metehan Köseoğlu
Yönetmen: Hülya Açıkgöz

Her şey burada bitti
Toparlan gidiyorsun
Zamana bırakmadım
Tehlike arz ediyorsun

Suçüstü tövbeler
Kalbe ağır darbeler
ilahi sevgilim
Sen kimi kandırıyorsun

Yalnızlık bu ilişki
Bu ne yaman çelişki
Ki senden sakınmadım
Ben hep gözü karaydım

Bir tatlı tesadüfken
Şimdi acı tecrüben oldum
Ben de yanıldım
Sen hep biraz yalandın

Sıfır tolerans hadi git buradan
Yüreğim soğudu yakamam bir daha
Kısasa kısas aşk alır verdiğini
Acısı kalır son sözü söyleyenin.

edit: klip fazla erotik ögeler içerdiğinden yasaklanabilir, söyleyeyim. Sonuçta hadise'nin hayran kitlesi çocuklardan oluşuyor. bu tür klipler kendisine zarar verebilir.
hadiseye ayrı adama ayrı ıslandığım bir klibe sahip güzel şarkı. böyle yoz bir dönemde bu kadar cesur sahnelerin olduğu bir klip çektiği için hadise'ye hürmetler...

2 günde de 2,8 milyon izlenmiş, yersen.
Mahmut orhan remix ini daha beğendiğim şarkı.
gavatlara ve kendini bilmezlere uygulanması gerekendir.
Klibin neresinden rahatsız olmuş acaba rtük demeden duramadığım klip.
Hadise'nin güzel bir Death coverı https://www.youtube.com/w...b_channel=deathmetalchuck
kezbangillerin severek dinledikleri şarkılardandır.

bunu dinleyen bir kızı acımadan tekmeleyebilirim, poposunu yani..
"Sıfır hoşgörü" de denebilir. Burdan da sözün sert, kaba anlamına geldiğini anlıyoruz.
Gece kulübü olsaydı kapanmak üzereyken bunu çalardım.