bugün

Hergun bim de satilan dost devam sutu icen birisi olarak katildigim liste.
Sade
Nesquikli
Cherrioslu
Nesfitli
Meyveli yulaflı
Muzlu ve ballı
Çilekli ve ballı
Parça çikolatalı ve buzlu

güzel hazırlanırsa yukarıdakilerin hepsini 2.5lt icebilirim.
Süt adamdır. Muazzam içeceklere, tatlılara ve ana yemeklere harika bir malzemedir.
Piyasadaki sanayi tipi sütlerle gelişim ancak bu kadar oluyor işte. Maalesef eski sütler yok artık. Ama yine de sütü sever bizim milletimiz. Yoğurt ve Ayrancıların da dahil olması gereken listedir.
Laktozsuz içiyorum olurmu eğer olursa benide sayın tbi görürseniz.
an itibariyle tarafımdan kurulmuş dernektir. kayıtlar için bu başığın herhangi bir yerine ben de varım benzeri bişeyler yazmanız yeterlidir. ikametgah adli sicil falan istemiyoruz. tek kriter sütü sevmek.

böyle bir derneğe neden ihtiyaç duyuldu?

süt yıllarca bize kötü, tatsız ya da hanım evladı içeceği gibi tanıtıldı. örselendi. ötekileştirildi. kanıksandı. hatta "süt çocuğu" diye afedersiniz mabattan mesnet bir tabir ortaya atılarak türk çocuklarının yeteri kadar kalsiyum almaları engellendi. işte bu dernek bu maksatlı kötü algıyı yıkmak ve süte gereken değeri yeniden kazandırmak için kuruldu.

bu fikir nasıl ortaya çıktı?

dün akşam atv'de kartal eddie diye bir film izlediğimde bu fikir aklımda belirdi. eddie ingiltere'nin kayakla atlama alanında faaliyet gösteren ilk sporcusu. asıl adı Michael Edwards. ingiltere de ülke olarak o tarihe kadar kayakla uzun atlama diye bir hadiseyi neredeyse hiç duymamış. dolayısıyla bu adamı olimpiyatlara almamak için zorluk çıkarıyorlar. bizim mike azmediyor. kendine eskiden bu işin uzmanı ama şimdinin ayyaşı bir hoca bulup çalışıyor. azimle biraz da göte bala olimpiyatlara katılıyor. adamın her atlayışı hem bireysel hem de ingiltere rekoru oluyor. zira daha önce yapan yok. neyse efendim, hocası karizmatik ama sorunlu kuğul olarak tasvir ediliyor. elinde passo konyak şişesi. bizim mike ise şapşik mi şapşik bir soytarı şeklinde tasvir ediliyor. elinde de sürekli süt. işte bu fikir bu yargıdan doğdu. filmi izleyin. güzel film.

derneğimizin misyonu:

toplumda süt üzerine yapılan negatif ayrımcılığın ve ötekileştirmenin önüne geçmek. insanımızın bu milli ve tarihin ilk çağlarından itibaren bizle özdeşleşmiş içeceği yeniden benimsemesini sağlamak. lise çocuklarının da çekinmeden, utanmadan "ben sütü seviyorum" diyebilmesini sağlamak.

derneğimizin vizyonu:

sütün ne derece değerli bir içecek olduğunun bilincinde olarak, sürekli toplumda örselenmesinin, kanıksanmasının önüne geçeceğiz ve ileride inşallah entegre süt ve süt ürünleri tesisi kurup, halkımıza bedava süt dağıtacağız. hatta ben alkölsüz yaşayamam arkadaş diye düşünen alköl bağımlısı arkadaşlarımız için kımız da üretebiliriz. hayalgücünün sonu yok.

özetle herkeşleri bekliyoruz.

sütü seviyoruz! çekinmiyoruz!
güncel Önemli Başlıklar