bugün

Puding , muhallebi ve sütlaçı çok severler.
Tatlı olsun çamurdan olsun. Hepsi olsun.
Profiterol görünce ağzı sulanır.
Şerbetli tatlıların ağırlığından hoşlanmayan bir tatlıseverdir.
kazandibi - dondurma kombosu.
Sütlaç ve kazandibine aşık biri olarak benimdir.
güllaç seven biri olarak benimdir.
kazandibi, tavuk göğsü, sütlaç ve güllaç mest ediyor beni.
sütlü sütsüz fark yapmaz yolla gitsin yolla yollaaa.
Şerbetliler bana çok tatlı geliyor son zamanlarda. Babannemin gönderdiği sütlaçlara paralel geçiş yaptım. Mutluyum huzurluyum. Üstelik bu konuda travma da yaşadım.

Küçükken herkes yemek yerken ben sabırsızlanıp mutfağa koştum sütlaçlar ışık saçarak tezgahtaydı. Hemen kaptım bir kase bir kaşık aldım almaz olaydım. Babannem sütlaça şeker yerine tuz koymuş.
Sonuç olarak ablam kavanozlara tuz ve şeker diye yazıp yapıştırdı. Hala duruyor o yazılar. Saygılar.
Fırında sütlacı tek geçerim ve benim gibi düşünenlere küçük bir bilgi veriyim belki yolunuz düşer aklınızda bulunsun.

Rize huzur Restaurant'ta üzeri bol Fındıklı fırında sütlaç yememiş insan gerçek manada fırında sütlaç yememiştir.
fırında sütlaç gördüğüm zaman dünyanın en masum insanı oluyorum, solmuş, sararmış... anlayacağınız kendimden geçiyorum.
etkisi nikaha kadar gidiyorsa güllaç yapması bile yeterli olan kadındır.
sırasıyla tavuk göğsü, kazandibi, profiterol bunlardan birini müthiş derecesinde yapan kıza anında nikahı basacak olan yazardır, iş bu entry i giren şahıs
trileçeden akan süttür buna sebep.
Iste bu kisi benim.
o sütlaç yok mu o sütlaç...
sütsüz tatlılara zaafı olmadığını sanan insandır.
Sütlü tatlılara karşı karşı konulamaz duyguları içinde arşınlayan görünce marşı başlatan insandır.

En dayanamadığım; sütlaç.