bugün

sütlaçta güllaçta yalan tek gerçek her zaman şekerparedir ardadaş.
künefenin galip çıkacağı karşılaştırma.
kadayıftır.
eklerdir.
buz gibi fırın sütlaç havada karada alır.
çikolatalı puding derim.
baklava ulan baklava.
sütlaçlı güllaç olursa meselenin hallolacağı versustur. benim için farketmez, ha ayrı ayrı ha ikisi üst üste...
sütlaç bir adım önde olsa da ramazanda güllaç bir başka güzeldir.

(bkz: güllaç almaya gitmek)
her iki tatlınında en yetenekli ellerde en mükemmel şekilde yapıldığını varsayarsak; uzak ara güllaç'ın kazanacağı kıyaslama. zira güllaç'ı çok az kişi iyi yapar. böyle bir durumda riske girmem ve sütlaç yerim.
sütlaç vasat bir tatlıdır, güllaç ise emek ister ve bitmiş halinde görsellik vardır, iştah açar. güllacın fotoğrafını çekip poster olmadı bilgisayara masaüstü yaparsın, sütlaç hep burun kıvırarak yenilmeye mahkumdur.
görecelidir efendim. her ikisi de muhteşemdir. şahsen karar veremiyorum. sütlacın eşsiz tatlılığı... güllacın ağızda dağılan yaprakları...
güllaç siker kesinlikle üzerindeki nar tanelerine kurban. şimdiden canım çekti lan.
Güllaç burun farkıyla önde bitirir. Yine de sütlaçın kazandığı müsabakalar da oldukça çoktur.
ikiside süt ile yapılan tatlı çeşididir.
birini annem her hafta yapar,diğeri ise sadece ramazan ayında akıla gelir.

o yüzden sütlaç der olay yerinden ayrılırım.
normalde sütlaç ama ramazanda yani şimdilerde güllaç!
Tat olarak da görüntü olarak da sütlaçin galip gelecegi karsilastirmadir. * nedense güllaçi sevemiyorum bir türlü.
yapımı kolay bir tatlı olsa da sütlaç galip çıkacaktır. hele de damla sakızlı ise tadına doyum olmaz.
sütlaç, gerek malzemelerin kolay bulunabilirliği ve malzeme sayısı bakımından azlığı; gerekse standart görünümü açısından adeta bir halk çocuğudur, bizden biridir. oysa güllaç türlü türlü alternatif malzemeleri, şıklığı ve genelde "ramazan" gibi özel bir zamanda tüketilmesi açısından salon beyi, fabrikatör oğludur.
güllaçın sadece ramazanda öne geçebileceği karşılaşma.
normalde sütlaç güllacı dayak manyağına çevirir.
öyle kötü ezer ki psikolojisi bozulur güllacın.
erbabı tarafından yapılmış güllaç ile fırın sütlaç'ın karşılaştırması dünya kupası finali gibidir.

penaltılarla güllaç alır. (üstüne nar tanesi ve/veya cherry konserve kiraz koyma görgüsüzlüğü yapılmamışsa)
iki eski dost. *
sütlaç ya damlasakızlı ya vanilya-limon kabuklu ya da fırınlanmış ise sütlaç, aksi takdirde güllaç alır.
Sütlaç.