bugün

özellikle okul sütü projesi kapsamında ilk defa uht sütle tanışacak olan ilköğretim öğrencileri başta olmak üzere tüm süt içmeyi düşünen veya düşünmeyen yetişkin veya çocuklara iletilmesinde fayda müşahede etmesi muhtemel tavsiyelerdir.

- ılık içiniz.
- aç karnına içmeyin çarpar.
- paketi açmadan evel çalkalayınız.
önce yetkililer içsin, bekleyin.
içmemeniz gerekiyorsa içmeyin. zorla mı?
eğer hazır paket süt içecekseniz mutlaka ama mutlaka üzerindeki son kullanma tarihine bakınız.
alerjiniz varsa içmeyin. yok alerjiniz olduğu halde içip zehirlenecekseniz birilerine bok atmayın, attırtmayın.
bozuk süt içip zehirlenmeyin. nasıl başarırsınız bilmiyorum ama zehirlenmeyin, zehirleniyorsanız da bok atmayın. sonra akp yalakası yavşak piçleri çok kızdırıyorsunuz.
ağzınızla için şu meredi.
laktoz intolerans' ı araştırmadan başlamayın bu melete.
hükümet tarafından okullara dağıtılan sütlerden olmasın, amann...
http://a7.sphotos.ak.fbcd..._3624964_1558652484_n.jpg
öncelikle abdest alın. sonra niyet edin. 3 ihlas bir fatiha nın ardından besmeleyle birlikte sütünüzü gönül rahatlığıyla içebilirsiniz.
(bkz: stv den abdestle çay demleme taktiği)
çok içmeyin gaz yapar.
Icmeyin kokuyo.
adabı vardır süt içmenin. önce kiminle içtiğini bileceksin sonra kime içtiğini. öğle yemeğinin yanında içmeyeceksin mesela. değecek içtiğin meseleye. (bkz: süt edebiyatı)
finger bisküvi şart.

edit: veya bebe bisküvisi.
inek memesini düşünerek için mideniz gıdıklansın.
Cezeryenin -sicak kurabiyenin yanina koyunuz sonra usulca kapimin onune birakin ben kesin alirim . Hic usenmem garanti alirim .
Yanında da fırından yeni çıkmış fındıklı kurabiye varsa keyfinizin kıymetini bilin.
Öyle kutudan çıkma değil taptaze inek sütünü kaynatıp sade bir şekilde için. ilk kez deniyorsanız biraz çarpabilir ama.
Izgara balığın yanında iyi gider. Ama aslandan sağılmış olması lâzım.
soğuk ve buzlu içiniz. başka türlü olmaz.
içine bal koyup ısıtıp için.
görüyorum ki süt sevet yazarların hepsi burada toplanmış. bir sosyal bilimci olarak * ineğin memesinden yeni çıkmış süt hakkında size bir uyarıda bulunmak isterim. bu şütler pastorize edilmediği için bimden falan alınan sütlere benzemez. dikkat etmenizi öneririm sonra kendinizi hastanede bulmayınız efenim.
tavsiyelere gelirsek keçi sütünü de deneyiniz ayriyeten bunlardan yapılmış el yapımı yoğurt ve ayranı denemezseniz yazık olur efenim. saygılar...
Ayran içsek olmaz mı ?
iki elim soğuk içmeyenin yakasında. ılık içmek nasıl bir miğdesizlik anlayamıyorum.
güncel Önemli Başlıklar