bugün

türk şoförlerden oluşur, hele bir de sürücü adayı bayansa formula 1 pilotlarına taş çıkartırlar.
"haha çömez bu çömez" nidalarına girmiş şoför kişisi.yanında biri vaken daha sık yapar ama.
anasının karnından ehliyetle, muntazam sürüş tecrübesiyle doğmuştur. *
ego patlaması yaşayandır.
sürekli kornaya basıp adayı panikleten şöfördür.
yüzme bilmeyen görünce havaya giren yüzme bilenden farksızdır.
geçtiğimiz pazar gününün 2-3 saatini karakolda geçirmeme sebep olmuş şofördür.

geçtiğimiz pazar ilk direksiyon sınavından kalanların tekrar sınava girdiği gündü. teyzem de sınava girecek adaylardan biriydi. sabahın köründe kalkıp sınav alanına götürdüm teyzemi. sıra teyzeme gelene kadar sınava girenleri izliyorum, dikkatimi tek çeken ve moralimi bozan şey bu havaya giren şoförler. hafif agresif bi yapıya sahibim belki hafif demek biraz hafif kalır ama yapım böyle.. neyse bu havaya giren şoförlerden 1-2 tanesine bağırdım. bağırma gereksinimi duydum. sıra teyzeme geldi. yolun kenarında, teyzemin arabayla önümden geçeceği yerde bekliyorum. teyzem arabayla yaklaştı, kadın zaten kan-ter içinde kalmış stresten, beklediğim yerin hemen ilerisi kavşak. yani her sürücü adayı orada mutlaka bi durup sağına soluna bakıyor. teyzem de aynı şekilde durdu. arkasına yanaşan şoför kornaya bastı, teyzem haliyle biraz acele etmeye kalktı falan lakin arabayı gayet güzel bi şekilde kaldırdı ama tabii ufak bi gecikme yaşandı. bu sırada daha uzun ve insanın sinirini beyninden çıkaran bir korna sesi daha duyuldu. işte film tam olarak burada koptu.

neyse ki komiser amcamızın kız kardeşi de bu sınava girmiş de karşı taraf şikayetçi olmasın diye ikna etti.