bugün

bir aylık geçim derdi serüvenine ay başı -5000TL ile başlıyoruz. kira, doğalgaz, elektirik, su, yakıt, aidat, mutfak masrafı vs. maaş zaten belirli, nasıl hesap etmeyelim, parkeleri mi kemirelim, artık devir hesap devri, fanteziye gerek yok.
Kimsenin parasına meylimiz yok fakat bunu yapan birinin yanında asla rahat edemem. Davet ettiği bir yere gidemem.
Hiç para hesabı yapmam çünkü yok.
normal olandır.
Ev geçindirme sorumluluğu varsa, normal bir durumdur.
nasıl yapmasın ki?
ben ard arda 2.ci sigaramı yakardım artık yakmıyorum düşünüyorum tanei 1.5 tl diye..
Şu devirde para hesabı yapmayanı silkerler yalnız. Öyle bol bol harcama devri bitti. Herkes ayağını yorganına göre uzatacak mecbur. Çok abartmadığı sürece Haklı olan erkektir.
bırakın bu işleri.
bir erkeğin sevilebilmesi için zeka, duruş, iletişim, boy-pos tek başına yeterli değildir.

statüsü, parası, kimliği de önemlidir.
bunları kabul ettiğinizde bir şeyler değişir.

bak kızım senin 400 bin liralık altının var.
fazlası da vardır.

senden fazla mal varlığı olmayan bir adam, sen 35 yaşına basmadıkça seninle birlikte olamaz.
üniversiteden mezun ol bunu daha iyi anlayacaksın.
Mahmut abi o zaman Bi kebap ısmarla hele bize dedirtir.
ana baba parası yemeyen erkeklerdir. sizin gözünüze batmaları normal tabi. bedavadan yaşamıyor herkes sizler gibi.
benim bu. daha iki gün sonrasının tahmin edilemeyeceği bir ülkede sizce de normal değil mi?

coğrafya kader mi hala sorguluyorum sözlük.
Bizde Polat raconu geçerlidir.
Yalınız; söz verdiğimiz zamanda "ufak tefek" çay hesaplarını ödettiğimiz gerçeği var tabii.
Paranın ne önemi var, mühim olan miktarı düsturunca hareket eden pek çok karşı cinse karşı en güçlü silahı kuşanan erkeklerdir. Çünkü kimi insanlara çok paralı erkekler lazımdır. Gözü doymaz. Ne demiş atalar: hesabını bilmeyen kasap, ne satır bırakır ne masat.
Al takke ver külah yapandır. Kaba tabiriyle götü götle değişendir.
2 çocuklu asgari ücretle geçinmeye çalışan erkekdir o. Ne yapsındır?
irite eder, asap bozar.

Her an, her eylemde, ha babam de babam para konusu etmek, yakınmak, hesabı kitabı sesli yapmak da nedir aga?!

O zaman evde otur, baklanı ye!
mantık çerçevesinde harcama yaparsanız, gittiğiniz yer, yaptığınız ve ya katıldığınız etkinlikten hem eğlenip hem keyif alıyorsanız asla pişman olmazsınız.
Benim, sürekli değil lakin hafta sonu sürekli diyebilirim.

Şöyle ki, bi 70 lik tekila 160 lira, sigara ıvır zıvır. Güzel bir manzara için gidilen yol finalde çorba.. 250-300 lirayı buluyor.

Ayda 4 hafta var demek oluyor ki minimum bin lira..

Çok beee..
ekonomist olarak haklı bulduğum bir eylem. neden yapmayasın çöpten mi buluyosun. herşeyin bir ikamesi vardır onu al,onu ye.
hesabını bilmek iyi birşeydir ama bi bayanla dışarı çıkınca 50-100tlnin hesabını yapıyorsa çıkmasın dışarı otursun evinde.
şimdiye kadar kimseye hesabımı ödetmedim. hesabı kızın da erkeğin de ödemesi taraftarıyım. yeri gelir sadece ben öderim hatta. ama bazen karşıdaki o kadar hesaplıyor ve 5 10 lira için şekilden şekile giriyor ki o an bambaşka bir insana dönüşüyor gözümde. böyle bir soğuma bir tiksinme geliyor.
çok şükür bu yüzlerini görünce kurtuldum o insanlardan tek tek.. para her şey demek değildir ve 1 2 tl ile zengin olmazsınız.

Edit: sözüm asgari ücretle çalışan, gerçekten parası olmayan kişilere değil. Parası olup da bunu yapanlara.
Çekilmez tiplerdir.
fakirdir hayat şartlarına uyum sağlamaya çalışıyordur.
Tanrı uzak eylesin böyle erkeklerden. Düşman başına.
vergi denetmeniyim. oluyor haliyle.hatta bazen Ifrs 'ye tfrs'ye gorede yapıyorum.
güncel Önemli Başlıklar